info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Як правильно вибирати серверні полиці?

Серверні полиці 19″ — необхідні аксесуари для монтажних стійок і телекомунікаційних шаф. Ці пристосування потрібні для установки мережевого обладнання та його комфортного обслуговування. У статті розповімо про види та особливості полиць та ящиків. Це допоможе вам вибрати слушний варіант.

Особливості серверних полиць

Моделі діляться на види за монтажною шириною, висотою і вантажопідйомністю, а також глибиною. Так, у нас представлені 19-дюймові полиці та моделі 10″. Перші підходять для шаф і стійок формату 19 дюймів, другі — тільки настінних шаф відповідної ширини. Що стосується висоти, то зазвичай вона складає 1 юніт, але бувають і двоюнітових моделі.

Примітка: 1U = 44,45 мм.

Вантажопідйомність — це найважливіша характеристика серверних полиць. Є моделі, призначені для легкого обладнання (їх зазвичай ставлять вгорі стійки / шафи), а є полиці — «атланти». Вони витримують велику вагу і зазвичай розміщуються в нижній частині конструкції.

Цікаво: існують полки з перфорацією. Вони дозволяють повітрю вільно циркулювати й охолоджувати пристрої.

Полиці для легкого обладнання:

  • Консольна полиця 19″. Глибина моделі може становити 200 або 500 мм. Вони витримують максимум 10 кілограмів. На такі полиці встановлюють маршрутизатори, відеореєстратори, комутатори та інше легке обладнання. Така модель кріпиться на 2 рейки за допомогою 4 гвинтів.
  • Навісна полиця для серверної стійки. У шафи такі моделі не ставлять. Глибина у них одна — 200 мм. Як і консольні, вони витримують до 10 кг.
  • Висувна. Бувають моделі глибиною від 400 до 600 мм. Така полиця забезпечує комфортний доступ до обладнання. Вона стане в нагоді, якщо вам треба поставити переносне сховище, сервер або інший пристрій, що треба часто виймати. Також вона підійде, якщо потрібен частий доступ до задньої частини пристрою, а шафа або стійка стоїть біля стіни. Щоб не пошкодити напрямні, на таку полицю не варто ставити понад 30 кг, навіть якщо її заявлена вантажопідйомність більше.
  • Полиця для мишки та клавіатури. Кріпиться на двох парах рейок. Бувають моделі глибиною 400 і 600 мм. Що вибрати, залежить від розмірів шафи.

Нагадуємо: кріплення не поставляються в комплекті з полицями, тому їх докуповують окремо.

Серверні полиці для важкого обладнання:

  • Стаціонарна 19 дюймова полиця. Витримує до 100 кг, тому на неї можна сміливо встановлювати сервери, монітори, ДБЖ з потужними акумуляторами та інше габаритне обладнання. Кріпляться стаціонарні полиці на 4 рейки за допомогою 8 гвинтів. Глибина моделей варіюється в межах 400-700 мм. Слід пам’ятати, що підійде така модель не для всіх серверних шаф. Оскільки рекомендований запас глибини в шафі — мінімум 80 мм, встановлювати стаціонарну полицю можна в шафу глибиною не менше 500 мм.
  • Нижня полиця. Як і навісна, підходить тільки для серверних стійок. Але витримує таку ж вагу, як і стаціонарна — до 100 кг. Глибина моделей становить 400-1000 мм. Однак варто пам’ятати, що універсальної нижньої полиці під будь-яку стійку не буває: для кожної моделі конструкції призначена певна полиця.

Важливо! Вибираючи полку для рекової стійки враховуйте форм-фактор: light або rackmount.

Серверні ящики

Ящики для стійок і шаф купують, щоб зберігати важливі документи, інструкції та паспорта обладнання. Моделі витримують 10-20 кг, чого цілком достатньо для документів. У висоту ящики займають більше місця, ніж серверні полиці. Так, існують моделі 2U глибиною 400 мм і 4U глибиною 450 мм.

Ось, мабуть, і все. Різноманітність моделей дозволяє створити ідеальну комплектацію серверної шафи або монтажної стійки з урахуванням габаритів і ваги мережевого обладнання.

P.S. Наостанок даємо вам шпаргалку по глибині та вантажопідйомності серверних полиць та ящиків.

Тип полиці Варіанти глибини (мм) Максимальна вантажопідйомність (кг)
Консольна 200 та 500 10
Навісна (тільки для стійок) 200 10
Висувна 400-600 30
Для мишки та клавіатури 400 та 600
Стаціонарна 400-700 100
Нижня (тільки для стійок) 400-1000 100
Ящик 400 та 450 10-20

✓ Додаткова інформація по темі “Розхідники для пасивки”

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну