info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Правильний обтиск конектора RJ-45

Кожна людина, яка так чи інакше працює з комп’ютерними мережами, рано чи пізно зіткнеться з необхідністю самостійно провести обтиск конектора RJ 45. Для початківців ця процедура може здатися занадто важкою та відповідальною. Труднощі в цьому випадку відносні — набивши руку й очі, фахівець починає спокійно ставитися до робочого та неминучого процесу. Але відповідальність дійсно велика, тому бажано все робити максимально уважно.

  • Без чого неможливо здійснити обтиск конектора. Звичайно, вам знадобиться сам конектор, а краще — не один. Якщо ви робите це вперше, потрібно бути готовим до помилок через недосвідченість і запастися додатковими конекторами. Далі потрібен сам кабель, який буде обтисненим. І не обійтися без інструменту для обтиску — ним може стати якісний крімпер. Бажано придбати спеціалізований інструмент для зачистки та обрізки кабелю.
  • Знімаємо зовнішню ізоляцію і зачищаємо кабель. Перед тим, як підключити конектор, необхідно зачистити кабель від зовнішньої оболонки. На багатьох крімперах є відповідні для цього леза, але якщо є спеціальний інструмент стрипер, то краще скористатися ним. Буквально один оборот стрипера навколо кабелю приблизно за два сантиметри від його кінця — і непотрібна ізоляція знята. Між чотирма парами жил можна побачити нитку — вона не потрібна, її можна обережно обрізати, не зачепивши провідників.
  • Вибір схеми обтиску. Якщо ви обтискаєте кабель з двох кінців, необхідно вибрати, дотримуватися прямої схеми обтиску або перехресної. Пряма схема актуальна при з’єднанні комп’ютера та, наприклад, маршрутизатора. В цьому випадку необхідно розділити всі пари та випрямити жили. Тепер візьміть конектор в ліву руку пластмасовою засувкою вниз, а в ліву — кабель з розправленими жилами. Колірна схема провідників повинна бути наступною (від низу до верху): біло-оранжевий, оранжевий, біло-зелений, синій, біло-синій, зелений, біло-коричневий, коричневий. При цьому на іншому кінці кабелю схема буде відображена дзеркально.

Перехресне з’єднання конекторів потрібно, коли кабель безпосередньо з’єднує два комп’ютери. Якщо один конектор буде обтиснений за описаною вище схемою, то для другого послідовність наступна (від низу до верху): біло-синій, синій, помаранчевий, коричневий, біло-коричневий, біло-помаранчевий, зелений, біло-зелений.

Перед обтиском слід підрівняти жили й акуратно вставити в конектор, при цьому потрібно контролювати, щоб кожен провідник потрапив до відповідного контакту в конекторі.

  • Обтиск. Коли кабель вставлений в конектор, настає час скористатися крімпером. Вставте конектор в отвір з підписом “RJ 45” і затисніть ручки інструменту. Якщо все зроблено правильно, піни конектора зафіксують провідники, а спеціальний елемент закріпить кабель на вході в конектор. В ідеалі після обтиску варто було б перевірити готовність кабелю до роботи тестером. Якщо тестер показав позитивний результат, можна здійснювати підключення конектора до обладнання й користуватися перевагами витої пари.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну