info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Типи конекторів та як вони влаштовані

При побудові телефонних та інтернет мереж використовуються з’єднувальні стандартизовані роз’єми RJ — Registered Jack. У статті ми розповідаємо про те, як влаштовані ці наконечники. Ви також дізнаєтеся, які бувають види мережевих конекторів, які використовуються з мережевим кабелем.

Джек являє собою незамінну складову телефонних і комп’ютерних локальних мереж. Саме за допомогою такого конектора здійснюється під’єднання різних електронних пристроїв до мережі.

Як влаштовані конектори RJ

Стандартизований наконечник виготовлений на основі певної кількості контактів, які проводять струм і здатних одночасно по декількох каналах здійснювати передачу електричних імпульсів.

Конектори такого типу мають схожу будову. Всі вони оснащені пластиковими корпусами. В наконечник, з одного його боку, запресовані контактні вставки, які оснащені позолоченим покриттям. Зазвичай товщина напилення становить 50 мікронів, але є моделі, покриті більш тонким шаром.

Важливо! Від товщини позолоти залежить те, наскільки якісно здійснюється передача інформаційного електроімпульсу. Також ця характеристика впливає на кількість підключень, тобто на термін служби наконечника.

Зверху корпуса RJ роз’єму знаходиться язичок — засувка, яка дозволяє зафіксувати конектор в порту пристрою. Ззаду розташований отвір, куди вставляється вита пара в процесі опресування.

Залежно від типу провідника ножі-контакти роз’ємів можуть бути призначені для одножильних або ж багатожильних кабелів. Також є універсальні моделі, які можна використовувати з обома видами дротів.

Слід пам’ятати: пластик повинен бути прозорим. Якщо матеріал корпусу наконечника розмитий, з подряпинами та мікротріщинами — ймовірно, для виготовлення використовувалася полімерна вторсировина. Такі роз’єми довго не живуть: вони взагалі можуть розкришитися ще при обтиску.

Види конекторів RJ

Моделі ділять на види залежно від кількості позицій і контактів. Пази для розміщення контактів позначаються як Р, а самі контакти — як С.

Виходячи з цього виділяють три популярних видів наконечників:

  • RJ-11 — з чотирма позиціями й такою ж кількістю контактів. 4Р4С моделі призначені для установки в трубки телефонних апаратів, також використовуються з деякими девайсами старого зразка.
  • RJ-12 — ці моделі завжди мають 6 пазів, але контактів може бути як шість, так і чотири. 6P4C і 6Р6С роз’єми застосовуються в телефонах і деяких мережевих девайсах.
  • RJ-45 — восьмипозиційні моделі з вісьмома або шістьма контактами. Наконечники 8P6C і 8Р8С призначені для комп’ютерних, а також ігрових, мультимедійних та інших мережевих пристроїв.

Категорія та екранування конекторів

Спочатку поговоримо про категорії джеків. Так, телефонні конектори завжди належать до третьої категорії. А ось мережеві наконечники можуть належати до категорій 5, 5е 6, 6а, 7 і 7а. Такий розкид відображає різні межі пропускної здатності. Так, роз’єми 5 і 5е можуть забезпечити швидкість передачі даних на рівні 1 Гбіт/сек, але потрібно використовувати чотирьохпарний кабель. Моделі шостої та сьомої категорій здатні забезпечити в 10 разів більшу швидкість.

Варто відзначити, що конектори RJ 45 можуть бути екранованими та неекранованими. У перших є захисний екран. Від звичайного неекранованого роз’єму такий наконечник відрізняється тим, що він оснащений металевим обплетенням. Цей елемент призначений для відводу електромагнітних хвиль. Телефонні наконечники RJ-11 і RJ-12 елементами екранування не оснащуються.

Важливо! Категорія, а також тип екранування у конектора і кабелю повинні бути ідентичними. Також необхідно знати, що наявність захисного екрана вимагає заземлення.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну