info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Що таке медіаконвертер

Будь-яка структурована кабельна система складається з мережі провідників, вузлів зв’язку між ними та цілого списку активного обладнання. Серед цього варто окремо виділити пристосування для перетворення інформаційного сигналу. Тому в даному матеріалі ми детально розберемося, що таке медіаконвертери, і для чого вони потрібні.

Призначення медіаконвертера

Для початку варто відповісти на питання, що з себе представляє медіаконвертер, для чого призначений і які функції виконує. Ці пристрої служать для розширення інформаційних мереж, що особливо актуально в нашій країні. За допомогою медіаконвертера можна легко підключити оптичний канал зв’язку до активного обладнання, яке створювалося для роботи з мідними провідниками. Таким чином, медіаконвертер знімає обмеження довжини мідної лінії, яке становить 100 метрів. Крім цього, експлуатація такого пристрою дозволяє продовжувати використання старого мережевого обладнання замість того, щоб купувати нове.

Якщо спробувати підібрати точне визначення, що таке медіаконвертер, відзначимо — це технічне пристосування, яке змінює тип середовища поширення інформаційного сигналу. Під середовищем ми маємо на увазі оптоволоконні та мідні кабельні системи.

Варто додати, що медіаконвертери поширені й в інших технічних галузях. Наприклад, в системах відеоспостереження такі пристрої відповідають за передачу аналогового сигналу з відеокамери по оптичному кабелю. Як і описувалося вище, в наявності зміна типу середовища, в якому існують та передаються дані. Однак уточнимо, що далі мова піде виключно про медіаконвертер мереж Fast / Gigabit Ethernet.

Якщо ви стурбовані питаннями оптимізації технічного оснащення телекомунікаційного підприємства, а також знаєте медіаконвертери, що це таке і навіщо потрібно, рекомендуємо почати їх використовувати. Річ у тому, що впровадити ці пристрої в активну систему досить нескладно, а результат підвищить пропускну здатність мережі в рази.

Як з’явилися медіаконвертери

Вперше даний пристрій почали виробляти фахівці з Тайваню в компанії Cameo Communications, Inc., бо на початку 2000-х технічний ринок уже демонстрував попит на подібне мережеве обладнання. Медіаконвертери почали продаватися та швидко завоювали популярність під відомою й донині маркою D-Link.

Сьогодні медіаконвертери виробляються безліччю компаній. Моделі пристроїв тепер значно легше, ефективніше та дешевше, проте медіаконвертери різних виробників мало чим відрізняються один від одного за функціональністю.

Які бувають медіаконвертери

Сучасні Ethernet-медіаконвертери можна умовно розділити на дві групи — це прості пристрої 1-го рівня моделі OSI та девайси, які комутують, 2-го рівня моделі OSI. Основна відмінність між типами — це те, що у випадку з медіаконвертером, що комутує, відсутнє обмеження на кількість пристроїв на певному відрізку мережі. Щоб правильно підібрати таке обладнання, слід звертати увагу на технічні характеристики. Медіаконвертер 100 або 10 TX для Fast Ethernet або ж 10/100/1000T для Gigabit Ethernet — ці параметри вказують на функції перетворення не тільки самого середовища передачі інформації, але також і швидкості.

Наприклад, медіаконвертер 1000 Мбіт/с може конвертувати мідні середовища Gigabit Ethernet 1000Base-TX в оптичні інтерфейси для їх передачі по оптоволоконному кабелю. Довжина останнього при цьому може досягати 200 км.

Медіаконвертери також розрізняють за типами з’єднання — SC, ST, FC і LC. Медіаконвертер SC — це пристрій з незнімними оптичними приймачами. Класичним заведено вважати LC-роз’єм, який підходить для SFP модуля. SFP медіаконвертер застосовується безпосередньо для підключення оптоволокна і на сьогодні є самим універсальним технічним рішенням для мереж даних.

Звичайно ж, окремі моделі медіаконвертерів мають ряд своїх унікальних функцій — їх слід підбирати, виходячи з потреб вашої кабельної системи. Дорожчий та більш досконалий в технічному плані пристрій здатний змінювати швидкість передачі інформації в залежності від виду каналу, стежити за цілісністю потоку даних і навіть повідомляти про поточний статус лінії, своєчасно сигналізуючи про розрив.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну