info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Технологія GPON, GEPON або EPON: чи очевидний вибір?

Привіт друзі, кажучи про оптику, варто розібратися в темі технологій передачі даних. Почнемо з популярного питання: EPON, GEPON і GPON – це однакові або різні технології? Що у них спільного? У чому відмінності? Постараємося відповісти чітко, коротко і по суті.

Привіт друзі, кажучи про оптику, варто розібратися в темі технологій передачі даних. Почнемо з популярного питання: EPON, GEPON і GPON – це однакові або різні технології? Що у них спільного? У чому відмінності? Постараємося відповісти чітко, коротко і по суті.

GEPON і EPON ідентичні за винятком швидкості і створені по одному стандарту IEEE 802.3 ah, а GPON- принципово інша технологія на основі стандарту ITU-T G.984.
У GEPON пакетна передача Ethernet здійснюється PON-мережами в первісному вигляді. Передача в GPON заснована на дворівневої інкапсуляції. Перш за все телекомунікаційні потоки для телефонії і Ethernet перетворюються в GEM-кадри за загальною процедурою фреймування (GFP), в цьому форматі передбачена змінна довжина корисного навантаження. Далі ATM- осередки і GEM-фрагментовані кадри за допомогою інкапсуляції трансформуються в GTC- кадри і далі вже йдуть в передачу по мережі PON. GEM- “упаковка” передбачає кадрову фрагментацію, а в GEPON її немає. Це є основною причиною зниження ефективності смуги пропускання.

1.Відмінності GPON и EPON:

  • Швидкість. ЕPON в downstream upstream-потоках досягає 1.25 Гбіт / с, GPON в downstream – до 2,488 Гбіт / с (в проміжних значеннях присутні швидкості 155, 622 Мбіт / с, 1,244 Гбіт / с). Значення висхідних потоків наближається до швидкості 155, 622 Мбіт / с або 1,244 Гбіт / с.
  • Абонентська мережа і дальність. Радіус EPON-мережі досягає 30 км. Структура пасивної PON-мережі є розгалуження з дерев 1х64. Топологічний ліс з деревами для GPON – це 1х128, а радіус не перевищує відстані в 20 км.
  • Логічна кодування. EPON розрахований на надмірність коду 8 / 10B (кожні 8 символів замінюються на 10, що призводить до зниження ЕППЧ (ефективно передана смуга частот) на 20%. В GPON – лінійне дворівневе кодування (NRZ), це метод примітивного біполярного кодування, який гарантує найменші зниження пропускної здатності з мінімальними втратами швидкості. ЕППЧ для EPON наближене до 70%, для GPON ефективність рідко буває менше 95%.

2. В чому подібні EPON и GPON:

  • Хвильовий діапазон. EPON і GPON працюють на однакових частотних планах: downstream йде в діапазоні 1480 ~ +1500 нм, upstream розрахований на довжини в рамках 1260-1360 нм, Довжина хвилі наближена до значення 1550 нм зазвичай зарезервована для тв-сигналу або інших застосувань.
  • Ключі шифрування. Для обох технологій використовується метод шифрування з використанням ключа довжиною в 128-біт. В результаті 128-бітного шифрування ми отримуємо до до 3,4 × одна тисяча тридцять вісім різних варіацій ключа, що гарантує сильну захист трафіку від хакерських втручань.
  • Код товару: 41601 Пігтейл LC 1,5м Є в наявності 21грн.
    Довжина, м: 1.5. Тип конектора: LC. Тип полірування: UPC

3. Висновки

Очевидно, що як EPON, так і GPON можна розгорнути на основі однакової ВОЛЗ системи. Але, очевидна необхідність враховувати всі особливості кожної з технологій, щоб віддати перевагу, вибираючи між технологіями – у кожної з них є свої плюси і мінуси, від яких залежить майбутній бюджет проекту. Слід пам’ятати, обладнання GPON і ЕPON не сумісно і працювати в зв’язці не буде.

Технологія GPON EPON
Стандарт ITU-T G.984 IEEE 802.3ah
Тип передаваних кадрів GTC Ethernet
Лінійна швидкість 2.5 Гбіт/с downlink
1.25 Гбіт/с uplink
1.25 Гбіт/с downlink
1.25 Гбіт/с uplink
Швидкість передачі “корисного навантаження” 2.5 Гбіт/с downlink
1.25 Гбіт/с uplink
1 Гбіт/с downlink
1 Гбіт/с uplink
Лінійне кодування NRZ 8B/10B
Кількість ONT на 1 порт PON 128 64
Сервіси інтернет, телефонія, IPTV, Vod, CaTV інтернет, телефонія, IPTV, CaTV

и оновили асортимент оптики ( https://e-server.com.ua/uk/opticheskie-komponenty )на сайті

і завжди раді прийняти Ваші замовлення через сайт e-server.com.ua, за телефонами

0 (800) 330-387, (067) 324-83-53, або ж по пошті info@e-server.com.ua.

Звертайтесь!

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну