info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 18:00 без перерви

м. Київ, вул. Дегтярівська 31
(044) 331-07-53

м. Одеса, вул. Желябова, 4а
(048) 701-07-53

Технологія GPON, GEPON або EPON: чи очевидний вибір?

Привіт друзі, кажучи про оптику, варто розібратися в темі технологій передачі даних. Почнемо з популярного питання: EPON, GEPON і GPON – це однакові або різні технології? Що у них спільного? У чому відмінності? Постараємося відповісти чітко, коротко і по суті.

Привіт друзі, кажучи про оптику, варто розібратися в темі технологій передачі даних. Почнемо з популярного питання: EPON, GEPON і GPON – це однакові або різні технології? Що у них спільного? У чому відмінності? Постараємося відповісти чітко, коротко і по суті.

GEPON і EPON ідентичні за винятком швидкості і створені по одному стандарту IEEE 802.3 ah, а GPON- принципово інша технологія на основі стандарту ITU-T G.984.
У GEPON пакетна передача Ethernet здійснюється PON-мережами в первісному вигляді. Передача в GPON заснована на дворівневої інкапсуляції. Перш за все телекомунікаційні потоки для телефонії і Ethernet перетворюються в GEM-кадри за загальною процедурою фреймування (GFP), в цьому форматі передбачена змінна довжина корисного навантаження. Далі ATM- осередки і GEM-фрагментовані кадри за допомогою інкапсуляції трансформуються в GTC- кадри і далі вже йдуть в передачу по мережі PON. GEM- “упаковка” передбачає кадрову фрагментацію, а в GEPON її немає. Це є основною причиною зниження ефективності смуги пропускання.

  • Aдаптер SС

    Код товару: 43018 Aдаптер SС Є в наявності 6грн.
    Тип полірування: UPC. Тип конектора: SC-SC. Тип волокна: Singlemode

1.Відмінності GPON и EPON:

  • Швидкість. ЕPON в downstream upstream-потоках досягає 1.25 Гбіт / с, GPON в downstream – до 2,488 Гбіт / с (в проміжних значеннях присутні швидкості 155, 622 Мбіт / с, 1,244 Гбіт / с). Значення висхідних потоків наближається до швидкості 155, 622 Мбіт / с або 1,244 Гбіт / с.
  • Абонентська мережа і дальність. Радіус EPON-мережі досягає 30 км. Структура пасивної PON-мережі є розгалуження з дерев 1х64. Топологічний ліс з деревами для GPON – це 1х128, а радіус не перевищує відстані в 20 км.
  • Логічна кодування. EPON розрахований на надмірність коду 8 / 10B (кожні 8 символів замінюються на 10, що призводить до зниження ЕППЧ (ефективно передана смуга частот) на 20%. В GPON – лінійне дворівневе кодування (NRZ), це метод примітивного біполярного кодування, який гарантує найменші зниження пропускної здатності з мінімальними втратами швидкості. ЕППЧ для EPON наближене до 70%, для GPON ефективність рідко буває менше 95%.

2. В чому подібні EPON и GPON:

  • Хвильовий діапазон. EPON і GPON працюють на однакових частотних планах: downstream йде в діапазоні 1480 ~ +1500 нм, upstream розрахований на довжини в рамках 1260-1360 нм, Довжина хвилі наближена до значення 1550 нм зазвичай зарезервована для тв-сигналу або інших застосувань.
  • Ключі шифрування. Для обох технологій використовується метод шифрування з використанням ключа довжиною в 128-біт. В результаті 128-бітного шифрування ми отримуємо до до 3,4 × одна тисяча тридцять вісім різних варіацій ключа, що гарантує сильну захист трафіку від хакерських втручань.
  • Пігтейл LC 1,5м

    Код товару: 41601 Пігтейл LC 1,5м Є в наявності 18грн.
    Довжина, м: 1.5. Тип конектора: LC. Тип полірування: UPC

3. Висновки

Очевидно, що як EPON, так і GPON можна розгорнути на основі однакової ВОЛЗ системи. Але, очевидна необхідність враховувати всі особливості кожної з технологій, щоб віддати перевагу, вибираючи між технологіями – у кожної з них є свої плюси і мінуси, від яких залежить майбутній бюджет проекту. Слід пам’ятати, обладнання GPON і ЕPON не сумісно і працювати в зв’язці не буде.

Технологія GPON EPON
Стандарт ITU-T G.984 IEEE 802.3ah
Тип передаваних кадрів GTC Ethernet
Лінійна швидкість 2.5 Гбіт/с downlink
1.25 Гбіт/с uplink
1.25 Гбіт/с downlink
1.25 Гбіт/с uplink
Швидкість передачі “корисного навантаження” 2.5 Гбіт/с downlink
1.25 Гбіт/с uplink
1 Гбіт/с downlink
1 Гбіт/с uplink
Лінійне кодування NRZ 8B/10B
Кількість ONT на 1 порт PON 128 64
Сервіси інтернет, телефонія, IPTV, Vod, CaTV інтернет, телефонія, IPTV, CaTV

и оновили асортимент оптики ( https://e-server.com.ua/uk/opticheskie-komponenty )на сайті

і завжди раді прийняти Ваші замовлення через сайт e-server.com.ua, за телефонами

0 (800) 330-387, (067) 324-83-53, або ж по пошті info@e-server.com.ua.

Звертайтесь!

Залишити коментар

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну



EServer в России

Наш робот определил, что вы в России. Ближайшее представительство к Вам находится в г.Санкт-Петербурге. Перейти на сайт eserver24.ru в России?