info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Секрети вибору вимірювача оптичної потужності (OPM)

Щоб проводити планову діагностику ВОЛЗ, локалізувати пошкодження та паспортизувати оптичні лінії зв’язку, використовується вимірювач оптичної потужності. Моделі відрізняються характеристиками та функціональними можливостями. Який прилад потрібен саме вам, залежить від вашої мережі. Стаття допоможе розібратися в параметрах пристроїв і зробити правильний вибір.

Адаптери

Пристрої можуть оснащуватися інтерфейсами SC, ST, FC і LC. Інтерфейси вимірювача повинні збігатися з адаптерами обладнання.

Є моделі, оснащені адаптерами, сумісними з наконечниками декількох типів — універсальними інтерфейсами:

  • 2,5 мм — для ST, FC і SC;
  • ,25 мм — для LC.

Щоб підключити прилад до пристроїв, у яких інтерфейси не збігаються, використовуються патч корди з двома різними конекторами на кінцях — гібридні.

Діапазон потужності ОРМ

Щоб вибрати відповідний прилад, спирайтеся на максимальні показники активного оптичного обладнання, яке ви використовуєте в мережі. Важливо пам’ятати, що максимальний рівень потужності сигналу, який здатний виміряти прилад, повинен бути вище вихідної потужності пристроїв. В іншому випадку вимірювач може згоріти.

Зверніть увагу: чим менше значення найнижчого діапазону, тим довше лінія, з якою працює девайс.

Універсальні OPM — з широким діапазоном, наприклад, від -70 до +30 дБм, зустрічаються рідко. Найчастіше виробники випускають пристрої з такими параметрами:

  • від -53 до +25 дБм — це високопотужні прилади, які зазвичай використовуються для передачі відеосигналу — в системах PON і КТВ;
  • від -75 до +3 дБм — являють собою низькопотужні девайси, що застосовуються в мережах обміну даними.

Щоб підключити прилад до пристроїв, у яких інтерфейси не збігаються, використовуються патч корди з двома різними конекторами на кінцях — гібридні.

Робочі довжини хвиль

Модель може підтримувати 850 і 1300 нм, 1310 і 1550 нм, що поширені для активних мереж. Є прилади з підтримкою довжин хвиль 1490 нм і 1625 нанометрів, що використовуються для вимірювань в пасивних мережах. Втім, модель може підтримувати і ті, і інші довжини. Насправді, чим їх більше, тим краще. Адже велика кількість робочих довжин хвиль, з якими працює пристрій, робить його універсальним.

Роздільна здатність і живлення

Щоб купити OPM, який підійде вашій мережі, враховуйте роздільну здатність. Вона визначає якість використовуваного в приладі аналого-цифрового перетворювача (АЦП). Високий показник роздільної здатності означає мінімальну похибку та, відповідно, максимальну точність вимірювання. Високоточні прилади коштують дорожче.

Важливо: чим вище роздільна здатність, тим менше цифра в характеристиках.

Що стосується живлення, то тут все індивідуально. Однак практичний досвід показує, що моделі з живленням від звичайних батарейок — АА (пальчикові), ААА (мізинчикові) і Крона — найкомфортніші.

Функціональні можливості ОРМ

Моделі можуть підтримувати різні функції, які впливають на зручність використання. У таблиці — самі класні з них.

Функція вимірювача Навіщо потрібна
Опорний рівень Для автоматичного визначення загасання: не доведеться обчислювати різницю вхідної та вихідної потужності вручну. Вимірювач відразу видає кінцеві показники як потужності на виході, так і втрат.
Автоматичне розпізнавання довжини хвилі Користувачеві не доведеться кожного разу виставляти необхідну довжину: прилад зробить це сам.
Виявлення модульованого сигналу Для ідентифікації оптоволокна на великій дистанції. Якщо є такий сигнал (270 Гц, 1 кГц або 2 кГц), то функція дозволяє продзвонити лінію зв’язку довжиною в 100 і більше кілометрів.
Вбудована пам’ять, USB для підключення до ПК й опція створення звітів Для спрощення паспортизації ВОЛЗ.

Порада: при покупці вимірювача оптичної потужності, звертайте увагу на виробника. Важлива авторитетність і надійність бренду. Добре зарекомендували себе такі компанії, як Grandway, Greenlee, Multitest і Pro’sKit, Tempo та Viavi.

Щоб вибрати оптимальний вимірювач потужності для ВОЛЗ, орієнтуйтеся на поточні та найближчі завдання. Враховуйте тип адаптерів обладнання, показники дозволу, а ще робочий діапазон потужності та кількість довжин хвиль. Це допоможе купити оптимальну модель. А щоб користуватися пристроєм було зручно, враховуйте тип живлення та функціональні можливості.

✓ Додаткова інформація по темі

✓ Дізнатися більше по темі

✓ Популярні сторінки по темі:

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну