info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

4 поради: як вибрати оптичний патчкорд

У сфері оптичного обладнання основним з’єднувальним елементом служить оптичний патч корд, який являє собою відрізок оптичного кабелю, на обох кінцях якого знаходяться оптичні конектори. При виборі оптичного патч корду вам доведеться враховувати властивості самого кабелю, а також характеристики конектора. Отже, на що звернути увагу, щоб вибрати відповідний шнур оптичний?

1. Типи оптичних волокон

Залежно від особливостей волокна кабелі, а відповідно й патчкорди діляться на одномодові (Single mode, SM) та багатомодові (Multi mode, MM). Одномодові оптичні патчкорди характеризуються тонкою серцевиною, по якій проходить світловий сигнал. Її діаметр становить не більше 10 мікронів (пропускна здатність — один промінь), а діаметр зовнішньої оболонки дорівнює 125 мікронів. Саме ці дві характеристики вказуються на маркуванні кабелю (10/125).

Серцевина багатомодового кабелю більше, ніж в одномодового, і вона здатна пропускати багато променів одночасно. Її діаметр буває 50 і 62,5 мікрон. З огляду на те, що діаметр зовнішньої оболонки аналогічний одномодовим оптичним патчкордам, маркування може бути 50/125 або 62,5/125. Найбільшою популярністю користується шнур оптичний з’єднувальний, у якого діаметр серцевини складає 50 мікронів.

Якщо вам необхідно побудувати лінії зв’язку невеликої довжини (500-1000 метрів), то вам краще вибрати багатомодове волокно, для великих відстаней оптимальним вибором стане одномодовий оптичний патчкорд.

2. Кількість волокон

У характеристиках оптичних з’єднувальних шнурів можна зустріти позначення «simplex» і «duplex». Позначають вони кількість волокон в кабелі. «Симплекс» — це шнур з одним волокном, в «дуплексі» використовується два волокна.

3. Типи конекторів

Одним з параметрів вибору патчкордів в оптиці є тип конекторів, який повинен збігатися з типом роз’ємів в обладнанні. Поширені 4 типи конекторів.
Патчкорд SC оснащується конектором з пластиковим корпусом і засувкою — для початку користування досить вставити в роз’єм і замкнути. Використовується і з багато-, і з одномодовими кабелями.
Оптичний кабель з конектором LC також може бути як SM і MM, так і симплексним і дуплексним.

Конектори ST мають круглу металеву оправу зі спеціальним поглибленням, що дозволяє міцно фіксувати їх в роз’ємах після повороту. В силу технічних особливостей використовуються тільки з симплексними з’єднувальними шнурами.

Для фіксації металевих конекторів FC використовується накидна гайка, що забезпечує надійне та безпечне з’єднання. Зустрічається переважно в одномодових патчкордах.

На двох кінцях з’єднувальних шнурів можуть бути будь-які типи конекторів, тому важливо заздалегідь звернути увагу, які роз’єми встановлені на обох пристроях, що з’єднуються. Найбільш поширений патч корд SC SC, також широко поширені кабелі з поєднаннями конекторів SC LC, FC LC, LC LC тощо.

4. Тип полірування накінечника

Без урахування цієї характеристики теж не обійтися, оскільки від типу полірування залежить якість з’єднання між патчкорд і пристроєм.

PC — при цьому типі полірування краю волокна мають невелику кривину, щоб вони стикалися безпосередньо центральною частиною (ядром).

UPC — такі наконечники мають заокруглену форму, яку надають спеціальні машини. Передбачається збереження прямого кута наконечника.

APC — мають принципово іншу форму та несумісні з наконечниками UPC. Поверхня полірується під невеликим кутом для зменшення втрат.

✓ Отримати більше інформації про оптоволокно і патч корди

✓ Ще статті про оптоволокно і патч корди

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну