info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Як вибрати оптичний кабель

Друзі, на сьогоднішній день представлена величезна кількість різновидів оптичного кабелю, у кожного з них різна конструкція, призначення та сфера застосування. Класифікувати їх можна за такими характеристиками:

  • призначення і локація застосування;
  • тип волокон (Singlemode, Multimode);
  • захист від вологи (гідрофобний наповнювач, вологовідштовхувальний матеріал);
  • максимально допустиме навантаження на розтягнення (від 2,7 до 78 кН);
  • температурні режими застосування (від -12 до + 70 ° С);
  • ступінь захисту від загоряння.

Щоб не плутатися серед безлічі варіантів, раціональним критерієм відмінності прийнято вважати місце локації і метод монтажу:

1. По повітрю: підвісний самонесний кабель.

Монтаж роблять на опорах ЛЕП. Це простіше, ніж його прокладка під землею. Потрібно відзначити мінімально допустиму температуру, при якій проводять роботи Т не повинна бути нижче 15 ° C. Такий кабель має круглу форму, щоб знизити навантаження, створювані вітром. Конструкція подібного типу кабелю вимагає присутності центрального силового елемента (скорочено – ЦСЕ). ЦСЕ роблять зі склопластику або араміду, що дає кабелю стійкість до навантажень по всій довжині. Відстань між прольотами близько 100 м., А кабелі з арамідних ниток можна прокладати проміжками по 1 км. Крім міцності і малої ваги арамідних волокон, кабелі на його основі володіють грозозахистом, тому що арамід є діелектриком.

Хочу звернути увагу на кабель з тросом, який буває несучим або навивний, зустрічається також з вбудованим захистом від грози. Оптичний кабель з тросом зазвичай називають «вісімкою» за зовнішнім подобою цифри 8. Довжина прольоту для 8-ки не перевищує зазвичай 70 м. Важливо зауважити, що підвішувати на ЛЕП такий кабель можна, але є моделі з навивним грозотросом, які легко монтуються на ЛЕП, якщо використовувати дріт заземлення.

Існує класифікація і по типу сердечника:

  • з профільованим сердечником (стійкий до розтягування і здавлення);
  • зі скрученими модулями (стійкий до розтягування);
  • з одним оптичним модулем (незручний в ідентифікації волокон, відрізняється меншим діаметром і доступною ціною).

 

2. Під землею: зовнішній і каналізаційний кабель

Для монтажу під землею використовують броньовані кабелі з дротяною одно- або двоповивним, рідше стрічковим типом захисту. Допустиме зусилля на розтяг для 2х-повивній броні стартує від 80 кН, а одноповивна гарантує стійкість для навантажень від 7 до 20 кН, стрічкова в рази більше: від 2,7 кН. Менш істотні температурні режими. При високій вологості грунту рекомендований кабель з металевою трубкою, усередині якої герметично закладено оптоволоконно. Броня для таких випадків зазвичай йде з водовідштовхувальним компаундом.

Кабель, який прокладають в каналізації, буває з бронею і без. Оптика без захисту може бути використана в умовах що виключають механічні пошкодження зовнішнім середовищем, коли кабель монтують в трубах або тунелях. З огляду на високу вологість, важливо, щоб такий кабель був з гідрофобним компаундом. Броньовані кабелі витривалі до навантажень, оберігають від щурів (та інших шкідників) і підвищують еластичність кабелю.

3. У будівлях: внутрішній кабель

Даний тип можна розділити на розподільні (формування основних вузлів мережі) і абонентські (для підведення по будівлі до кожного з абонентів). Аналогічно з крученою парою, оптику можна розташувати в кабельних лотках , кабель-каналах або по фасадах будівель. Найчастіше практикують монтаж до розподільної коробки між поверхами, а потім до кінцевих користувачів.

Внутрішня оптика включає в себе оптоволокно, захист і арамідні елементи. До неї є жорсткі протипожежні норми, тому зовнішній матеріал повинен бути не з поліетиленуу, а поліуретан. Не менш важливі легкість, гнучкість і негабаритність кабелю. З огляду на відносно невеликі довжини кабелю всередині будівлі, загасання сигналу невелике і втрати при передачі відсутні. Кількість волокон зазвичай не більше 12-ти. Буває навіть оптика, яка доповнена в своїй конструкції крученою парою .

4. Під водою: трансокеанічний кабель

Даний тип кабелю найбільш дорогий і найменш поширений. Він служить для монтажу зв’язку через великі акваторії і зобов’язаний мати високу механічну міцність на розрив і серйозний захист від вологи.

Підведу підсумки: найпростішими за своєю структурою є внутрішні, а підводні – технологічно дуже складні у виробництві. Але всі різновиди оптичного кабелю вимагають розуміння доцільності вибору тієї чи іншої конструкції. А розібратися в них і допомогти в підборі завжди готові наші фахівці.

✓ Отримати більше інформації про оптоволокно і патч корди

✓ Ще статті про оптоволокно і патч корди

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну