info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 18:00 без перерви
м. Київ (044) 331-07-53
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Шановні клієнти, звертаємо увагу на те, що в понеділок 08.03.21 ми не працюємо, але готові приймати замовлення на сайті або на пошту info@e-server.com.ua. Всі ваші замовлення будуть опрацьовані у вівторок 09.03.21.

Як вибрати оптичний кабель

Друзі, на сьогоднішній день представлена величезна кількість різновидів оптичного кабелю, у кожного з них різна конструкція, призначення та сфера застосування. Класифікувати їх можна за такими характеристиками:

  • призначення і локація застосування;
  • тип волокон (Singlemode, Multimode);
  • захист від вологи (гідрофобний наповнювач, вологовідштовхувальний матеріал);
  • максимально допустиме навантаження на розтягнення (від 2,7 до 78 кН);
  • температурні режими застосування (від -12 до + 70 ° С);
  • ступінь захисту від загоряння.

Щоб не плутатися серед безлічі варіантів, раціональним критерієм відмінності прийнято вважати місце локації і метод монтажу:

1. По повітрю: підвісний самонесущий кабель.

Монтаж роблять на опорах ЛЕП. Це простіше, ніж його прокладка під землею. Потрібно відзначити мінімально допустиму температуру, при якій проводять роботи Т не повинна бути нижче 15 ° C. Такий кабель має круглу форму, щоб знизити навантаження, створювані вітром. Конструкція подібного типу кабелю вимагає присутності центрального силового елемента (скорочено – ЦСЕ). ЦСЕ роблять зі склопластику або араміду, що дає кабелю стійкість до навантажень по всій довжині. Відстань між прольотами близько 100 м., А кабелі з арамідних ниток можна прокладати проміжками по 1 км. Крім міцності і малої ваги арамідних волокон, кабелі на його основі володіють грозозахистом, тому що арамід є діелектриком.

Хочу звернути увагу на кабель з тросом, який буває несучим або навивний, зустрічається також з вбудованим захистом від грози. Оптичний кабель з тросом зазвичай називають «вісімкою» за зовнішнім подобою цифри 8. Довжина прольоту для 8-ки не перевищує зазвичай 70 м. Важливо зауважити, що підвішувати на ЛЕП такий кабель можна, але є моделі з навивним грозотросом, які легко монтуються на ЛЕП, якщо використовувати дріт заземлення.

Існує класифікація і по типу сердечника:

  • з профільованим сердечником (стійкий до розтягування і здавлення);
  • зі скрученими модулями (стійкий до розтягування);
  • з одним оптичним модулем (незручний в ідентифікації волокон, відрізняється меншим діаметром і доступною ціною).

 

2. Під землею: зовнішній і каналізаційний кабель

Для монтажу під землею використовують броньовані кабелі з дротяною одно- або двоповивним, рідше стрічковим типом захисту. Допустиме зусилля на розтяг для 2х-повивній броні стартує від 80 кН, а одноповивна гарантує стійкість для навантажень від 7 до 20 кН, стрічкова в рази більше: від 2,7 кН. Менш істотні температурні режими. При високій вологості грунту рекомендований кабель з металевою трубкою, усередині якої герметично закладено оптоволоконно. Броня для таких випадків зазвичай йде з водовідштовхувальним компаундом.

Кабель, який прокладають в каналізації, буває з бронею і без. Оптика без захисту може бути використана в умовах що виключають механічні пошкодження зовнішнім середовищем, коли кабель монтують в трубах або тунелях. З огляду на високу вологість, важливо, щоб такий кабель був з гідрофобним компаундом. Броньовані кабелі витривалі до навантажень, оберігають від щурів (та інших шкідників) і підвищують еластичність кабелю.

3. У будівлях: внутрішній кабель

Даний тип можна розділити на розподільні (формування основних вузлів мережі) і абонентські (для підведення по будівлі до кожного з абонентів). Аналогічно з крученою парою, оптику можна розташувати в кабельних лотках , кабель-каналах або по фасадах будівель. Найчастіше практикують монтаж до розподільної коробки між поверхами, а потім до кінцевих користувачів.

Внутрішня оптика включає в себе оптоволокно, захист і арамідні елементи. До неї є жорсткі протипожежні норми, тому зовнішній матеріал повинен бути не з поліетиленуу, а поліуретан. Не менш важливі легкість, гнучкість і негабаритність кабелю. З огляду на відносно невеликі довжини кабелю всередині будівлі, загасання сигналу невелике і втрати при передачі відсутні. Кількість волокон зазвичай не більше 12-ти. Буває навіть оптика, яка доповнена в своїй конструкції крученою парою .

4. Під водою: трансокеанічний кабель

Даний тип кабелю найбільш дорогий і найменш поширений. Він служить для монтажу зв’язку через великі акваторії і зобов’язаний мати високу механічну міцність на розрив і серйозний захист від вологи.

Підведу підсумки: найпростішими за своєю структурою є внутрішні, а підводні – технологічно дуже складні у виробництві. Але всі різновиди оптичного кабелю вимагають розуміння доцільності вибору тієї чи іншої конструкції. А розібратися в них і допомогти в підборі завжди готові наші фахівці.

Залишити коментар

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну