info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 18:00 без перерви
м. Київ (044) 331-07-53
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Що таке гофротруба

Що таке гофротруба і для чого вона потрібна

Гофрована труба, або ж просто гофротруба, – одне з найбільш практичних і зручних технічних винаходів. Така труба має змінний поперечний переріз – в ній по черзі зустрічаються невеликі ділянки довжини з меншим діаметром і тонкими стінками, і з великим діаметром і більш товстими стінками. Другі частини гофротруби забезпечують їй жорсткість в поперечному напрямку, в той час як перші тонкі частини дозволяють пристосуванню згинатися в будь-яку сторону під потрібним для розміщення кутом.

Також ці особливості конструкції дозволяють гофрованій трубі розтягуватися в довжину. У «зібраному» вигляді всі тонкі ділянки з меншим діаметром занурюються або складаються в більш товсті з великим діаметром. Коли ви «розтягуєте» трубу – тонкі ділянки розгортаються назовні.

Переваги та застосування гофротруб для інтернет кабелів

Гофротруби хороші тим, що при прокладці вони легко долають будь-який поворот, а також здатні ігнорувати всі нерівності поверхні, по якій прокладаються. Такі вироби є пожежобезпечними. Вони надійно захищають вміст від вологи і механічних впливів.

Гофротруби для інтернет-кабелів в більшості випадків виготовляють із пластику, хоча зустрічаються і варіанти з металу. Пластикові гофротруби можуть бути уразливі до сильних морозів, тому в умовах низьких температур краще використовувати металеві.

Завдяки дивовижній гнучкості, сьогодні гофровані труби застосовуються скрізь для чималої кількості технічних потреб. Цей виріб незамінний для монтажу вентиляційної системи та облаштування навіть звичайної кухонної витяжки. Гофротруби застосовуються в сфері сантехніки, в процесі монтажу кондиціонуючої техніки. У цьому матеріалі ми розглядаємо гофротрубу, виготовлену з полімерних матеріалів, яку застосовуються для прокладки кабельних мережевих ліній передачі інформації.

Гофрована труба для кабелів: особливості конструкції

Гофротруба для прокладки кабелів проводиться на основі полівінілхлориду – в достатній мірі жорсткого полімеру. За рахунок цього виріб розтягується в дещо гірше, ніж виготовлене з тонкого пластику, однак разом з тим демонструє вражаючі показники гнучкості.

Така труба володіє декількома індивідуальними якостями і характеристиками. Розберемося детальніше, що таке зонд в гофротрубі і що він із себе представляє. Матеріал зовнішньої і внутрішньої стінок – гофрований, труба ж всередині забезпечена тонким дротом зі сталі, за допомогою якої кабелі і провідники затягуються в порожнину виробу. Цей сталевий дріт і є зондом, з його допомогою монтаж кабельної системи з використанням даних труб спрощується і прискорюється в рази.

У вітчизняному виробництві гофротруби для інтернет-кабелів, як правило, виготовляються в сірих тонах, проте зарубіжне виробництво пропонує ширшу кольорову гамму.

Кабельна гофротруба: діаметр і розміри

При виборі та купівлі необхідної вам гофри для кабельного монтажу, слід уважно вивчити характеристики конкретного виробу. Як правило, для гофротруб вказується зовнішній діаметр, тому внутрішній, слід підбирати меншим на кілька міліметрів. Найчастіше користуються попитом гофротруби для кабелів з діаметрами від 16 до 50 мм. Залежно від діаметра визначається і довжина продаваного відрізка, який покладений в готову бухту. Наприклад, гофра з зовнішнім діаметром 16 мм пропонується в бухтах по 100 м, в той час як діаметр 50 мм продається в 50-метрових бухтах.

Особенности монтажа кабелей в гофрированной трубе

Гофра изготавливается из не горящего ПВХ, а потому ее можно монтировать на любые поверхности, в том числе и изготовленные из древесины. При непосредственном процессе монтажа излишки трубы всегда можно отрезать обычным строительным ножом без особых усилий. Зонд внутри по необходимости перекусывается пассатижами, однако необходимо следить, чтобы протяжка «не потерялась» внутри трубы, откуда ее можно будет извлечь только с помощью дополнительных надрезов вдоль трубы.

При укладке витой пары внутри трубы, лучше собрать кабели в жгуты и зафиксировать с помощью изоляционной ленты. Зонд также следует закрепить на жгуте на том конце, который планируется затягивать внутрь гофротрубы – это можно сделать просто обвивкой с помощью проволоки, а затем дополнительно скрепить изолентой.

После того, как жгут интернет кабелей и проводников протянут по всей длине гофры, труба фиксируется на поверхности (потолке, стене, за панелями и т.д.) с помощью монтажных клипс, алюминиевых полос или других крепежей.

Залишити коментар

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну