info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Якої висоти вибрати серверну шафу під Ваші завдання

Серверна шафа є одним з обов’язкових компонентів сучасної телекомунікаційної системи. Її функції не обмежуються простим зберіганням обладнання. Залежно від обраної моделі шафа захищає обладнання від зловмисників, а також від пилу, бруду, вологи, перепадів температур тощо. Крім того, у серверних шафах передбачена можливість встановлення різноманітних аксесуарів, що роблять обслуговування кабельних систем комфортнішим. Але щоб досягти максимальної ефективності шафи, необхідно звернути особливу увагу на етапі вибору моделі. І одним з головних параметрів, що заслуговують на пильну увагу, є висота серверної шафи.

Насамперед слід уточнити, про яку саме висоту йдеться. Коли ми говоримо про стандартні 19-дюймові телекомунікаційні шафи, то мається на увазі висота внутрішнього робочого простору, в якому і буде розміщено обладнання. Вона вимірюється в специфічних одиницях — юнітах (позначаються буквою U), і про це ми докладно розповімо трохи нижче.

Але не варто забувати й про те, що зовнішня висота корпусу шафи також грає важливу роль. Безумовно, фрази “шафа настінна 12U”, “шафа телекомунікаційна 22U” або “серверна шафа 42U” не дають конкретної інформації про габарити конструкції. Однак можна розраховувати, що, наприклад, настінна шафа 6U буде близько 340-360 міліметрів у висоту, і це необхідно завчасно врахувати при плануванні місця її кріплення на стіні. Та сама шафа підлогова 22U представляє собою металеву конструкцію висотою близько 1100-1200 міліметрів, місце для якої можна буде знайти практично в будь-якому приміщенні без особливих проблем. А ось шафа 42 юніта – це вже конструкція вельми значних розмірів, висота якої становить приблизно два метри або більше.

Тому необхідно враховувати, що не в кожній серверній кімнаті вдасться комфортно розмістити таку телекомунікаційну шафу, особливо, якщо її доведеться переміщати з приміщення до приміщення. Також не можна забувати й про вагу обладнання, оскільки сама по собі шафа може важити до 100 кілограмів, а її вага з встановленими серверами, ДБЖ тощо може досягати й тонни. Ці фактори необхідно взяти до уваги при плануванні майданчика під майбутню шафу.

Але все ж таки основне значення з погляду функціональності має робоча висота шафи – тобто, висота внутрішнього простору конструкції. Як було зазначено вище, вимірюється вона у юнітах, а 1U дорівнює 44,45 мм. Залежно від висоти, типу установки та конструктивних особливостей серверні шафи діляться на настінні та підлогові.

До настінних відносяться такі моделі:

 • шафа 4U
 • шафа 6U
 • шафа 9U
 • шафа 12U
 • шафа настінна 15U
 • шафа 18U
 • шафа 21U

Діапазон шаф для підлоги ширший, ніж у настінних моделей. Так, до їх числа входять:

 • шафа 19 18U підлогова
 • шафа 22U
 • шафа 24U
 • шафа 27U
 • шафа 32U
 • шафа 42U
 • шафа 46U.

Перерахованими вище варіантами виробники не обмежуються – при необхідності можна знайти шафу будь-якої висоти в розумних межах або – на крайній випадок – навіть замовити індивідуальний проект.

На що варто спиратися при виборі висоти серверної шафи? Головний спосіб, у якому практично виключена можливість помилки, це суворий математичний підхід. Висота пристроїв, які зберігатимуться в шафі, вимірюється в тих самих одиницях, що й висота самої шафи – в юнітах. Це дозволяє визначити оптимальну необхідну висоту за допомогою базових арифметичних дій. Головне — більш-менш чітко спланувати майбутнє наповнення шафи, заздалегідь визначити, які пристрої потрібно в ній розмістити, якою є висота кожного з них і скільки буде таких пристроїв. Маючи ці дані, можна просто підсумовувати висоту всіх пристроїв – це і буде мінімальна необхідна висота шафи. Проте рекомендується вибирати конструкцію хоча б на кілька юнітів вище. Це забезпечить корисний запас для додавання нових пристроїв у майбутньому, а також надасть додатковий простір для циркуляції повітря, що стане позитивним фактором для відведення тепла від обладнання.

У процесі пошуку ідеальної висоти шафи потрібно враховувати як кількість обладнання, так й особливості кожного типу пристроїв. Наприклад, у шафу 9U настінну можна встановити 9 патч-панелей висотою 1 юніт кожна. У випадку з патч панелями допустимо максимально компактне розміщення, оскільки це малогабаритне пасивне обладнання, і якщо найближчим часом розширення системи не передбачено, то при коректній організації кабелів щільне заповнення шафи проблем не створить.

Інша ситуація виникає у разі розміщення обладнання з високим рівнем нагріву. Як яскравий приклад можна навести сервер, а точніше – серверні корпуси. Якщо необхідно розмістити, наприклад, 12 одноюнітових або 6 корпусів 2U, то шафа 19 12U виявиться аж ніяк не найкращим рішенням. Відсутність простору між корпусами ускладнить циркуляцію повітря та відведення тепла, що негативно вплине на стабільність роботи системи в цілому. В описаному випадку можна використовувати шафу 19 ​​15U і вільний простір залишити для вентиляторних полиць або пасивного охолодження.

Єдиного шаблону для правильного вибору шафи за висотою не існує – у кожному окремому випадку необхідно враховувати ряд факторів (наприклад, тип обладнання, кількість кабелів, необхідний температурний режим та багато іншого). Тому не дивно, що одна шафа 19 24U зрештою виявляється заповненою на ¾ – і це оптимальний варіант, а інша шафа такої самої висоти не має вільного юніту, і все обладнання в ній працює стабільно і без збоїв. Ідеальний варіант – це попередня консультація зі спеціалістом, який врахує всі важливі аспекти та допоможе вибрати шафу, за висотою та за іншими параметрами, яка підходить для вирішення ваших завдань.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну