info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Як охолодити серверну шафу

Один з основних питань, що стоять перед проектувальниками, інженерами й адміністраторами телекомунікаційних систем — це питання забезпечення оптимальних температурних умов для обладнання в монтажних шафах. Відомо, що в процесі роботи мережеве та комп’ютерне обладнання нагрівається, і перевищення критичних температур може призвести до виведення його з ладу. Оптимальне рішення в даному випадку — серверні шафи з охолодженням.

Охолодження в телекомунікаційних шафах ділиться на пасивне й активне. Пасивне охолодження передбачає таку організацію внутрішнього простору в шафі, при якій повітря вільно циркулює в незайнятому просторі шафи, потрапляючи в шафу та виходячи з неї через отвори в перфорованих дверях і стінках.

Але далеко не завжди пасивного охолодження достатньо. У більшості випадків необхідно встановлювати додаткові пристосування для регуляції температури обладнання.

Найпростіший інструмент для забезпечення інтенсивної циркуляції повітря — це вентилятор для серверної шафи. Вироби цього типу доступні в різних розмірах, тому завжди можна знайти відповідний кулер для будь-якого обладнання в шафі.

З огляду на свою компактність вентилятор для настінної шафи стане найкращим рішенням, в той час, як масивні підлогові покриття конструкції краще оснастити спеціалізованими блоками вентиляторів. Ці пристосування являють собою металеві бокси, всередині яких встановлені від 2 до 6 вентиляторів. Їх можна встановлювати як у верхній частині шафи, так і в нижній.

Найкращий ефект буде забезпечений, якщо блоки вентиляторів будуть встановлені й внизу, і на даху шафи. Нижні вентилятори покликані нагнітати холодні повітряні маси в корпус шафи, а кулери в кришці відбирають нагріте повітря за межі конструкції. Ще один варіант установки вентиляційних блоків — це фіксація їх на бічних стінках шафи. Так буде здійснюватися поздовжнє охолодження обладнання, що також забезпечує ефективний захист від перегріву.

Максимальний рівень охолодження мережевого обладнання гарантує кліматична шафа телекомунікаційна. Це особливий різновид шаф, призначений спеціально для забезпечення оптимальних температурних умов для пристроїв всередині шафи незалежно від умов навколишнього середовища.

Кліматичні шафи 19 зовні являють собою ті ж самі телекомунікаційні шафи, але “заточені” під підтримання необхідної температури всередині. Досягається це за рахунок обладнання, яке охолоджує шафу в жарку погоду та нагріває її в мороз. Це відбувається автоматично, без участі фахівців. Точніше, участь фахівців необхідна тільки на початку роботи — людина встановлює верхній і нижній температурні пороги, за допомогою терморегулятора. Після цього кліматична система шафи буде “знати”, при якій температурі включати обігрів, а при якій — охолодження. Якщо температура в шафі стає занадто високою, запускаються вентилятори; при ризику переохолодження обладнання починає працювати нагрівальний елемент.

Якісна серверна шафа з охолодженням і шумоізоляцією — це запорука безпечної, довговічної та комфортної роботи розміщеного в ньому обладнання. У великих центрах обробки даних питання охолодження монтажних шаф має особливе значення, і належні кліматичні умови забезпечує обладнання більш високого рівня. Для офісних або домашніх локальних систем цілком достатньо правильно використовувати кулери та вентиляторні блоки, які не дозволять телекомунікаційному обладнанню перегрітися.

✓ Дізнатися більше про серверні шафи

✓ Читати ще про серверні шафи

✓ Сторінки на тему: “Серверні шафи”

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну