info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Монтаж кросового обладнання

Кросове обладнання — це комплекс пристроїв, призначених для організації швидкої, якісної та безпечної комутації обладнання у структурованих кабельних мережах, автоматичних телефонних станціях, обчислювальних мережах тощо.

Враховуючи велику значущість кросового обладнання для сучасної телекомунікаційної системи, завжди необхідно максимально уважно та відповідально ставитися до вибору та монтажу цієї частини СКМ. Виробники прагнуть надати користувачам усі необхідні інструменти для роботи, тому проблем із пошуком кросів та супутніх компонентів не буде. Однак перед покупкою слід заглибитись у тему та розібратися у специфіці установки кросового обладнання.

Яке кросове обладнання купити, щоб система працювала максимально ефективно? Насамперед необхідно подбати про те, де розміщуватиметься це обладнання. Варіантів є два: кроси відкритого типу (стійки) та закритого типу (шафи). Стійки випускаються у трьох основних конфігураціях: пристінні (з кріпленням до стіни та підлоги), настінні (кріплення тільки до стіни) та двосторонні підлогові кроси (кріпляться до підлоги та стелі, при цьому відкривається доступ до обладнання з усіх боків).

Серед пристроїв закритого типу зустрічаються не лише шафи, а і ящики чи коробки. Кріпляться такі пристрої до стіни, а відмінності між ними полягають у місткості. Наприклад, якщо у настінній коробці, в середньому, можна розміщувати близько 20 пар, то місткість шафи може досягати 100 пар. Такі вироби забезпечують високий рівень розміщеного всередині обладнання, у тому числі захист від різних кліматичних умов. Деякі моделі герметичні — вони не допускають проникнення всередину пилу та бризок води. Доступні шафи, призначені для установки на відкритому повітрі. Їх характеризує подвійний каркас із металу: зовнішня його частина забезпечує захист від кліматичних впливів та механічних пошкоджень, а внутрішня частина служить безпосередньо для розміщення плінтів. Шафи, що розміщуються у загальнодоступних місцях, оснащуються спеціалізованими дверима, що запобігають несанкціонованому доступу.

Комплект кросового обладнання буде неповним без плінтів, які встановлюються у стійках та шафах. Плінт являє собою пристрій із пластиковим корпусом, призначений для надійної фіксації провідників (як вхідних, так і вихідних) та комутації каналів.

Монтаж кросового обладнання вимагає використання плінтів певного типу, залежно від специфіки системи. Якщо необхідно створити постійне з’єднання, застосовується плінт, що не розмикається. Але в тому випадку, коли потрібна можливість від’єднання дротів, використовуються плінти, що розмикаються.

Важливо брати до уваги й особливості кріплення плінтів. Існує кілька варіантів фіксації плінтів, серед яких монтажні хомути (тип LSA-PLUS), штанги (LSA-PROFIL), DIN рейки, а також універсальний, що передбачає кілька варіантів одночасно.

Кросове обладнання для телефонії (насамперед, ті ж плінти) монтується у стійках та шафах на спеціальні конструктиви. Найпоширенішим серед них є монтажний хомут, який встановлюється на стінці шафи або коробки. Хомути повинні забезпечувати міцність конструкції та бути стійкими до корозії. При виборі хомута необхідно враховувати, на скільки плінтів він розрахований, і навіть уточнювати глибину кабельного відсіку.

Якщо застосовуються плінти типу LSA-PROFIL, необхідно вибирати штанги для їх кріплення залежно від кількості пар контактів на плінтах (найчастіше використовуються плінти на 10 пар, рідше — на 8). Крім того, важливо правильно співвідносити ресурси штанги з кількістю плінтів, які необхідно монтувати.

При монтажі кросів використовується також безліч додаткових аксесуарів, що підвищують якість роботи системи та забезпечують її безпеку. До них входять пристрої захисту, розмикаючі штекери та штекери-заглушки, контрольні та сполучні шнури, рамки для поглиблення та багато іншого.

Монтаж кросового обладнання неможливо зробити якісно без набору відповідних інструментів. Насамперед йдеться про пристрої для зачищення та розшивки кабелів. Наприклад, забити жили витої пари в контакти плінта можна лише спеціальним ударним інструментом. Для тестування якості роботи ліній рекомендується придбати також комплект кросового обладнання для продзвонювання пар.

Установка кросового обладнання — процес складний, що вимагає певної підготовки та досвіду. Тому для отримання оптимального результату необхідно звернутися по консультацію до фахівців або довірити цю процедуру професіоналам.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну