info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Особливості монтажу СКУД, домофонів та відеодомофонів

Системи контролю й управління доступом дозволяють уберегтися від небажаного вторгнення, а також захистити майно від крадіжки. Одним з найпростіших пристроїв, який можна віднести до такої системи, є домофон або відеодомофон. Однак великому підприємству, офісної будівлі такого девайса недостатньо: потрібна більш функціональна система — СКУД. Вона забезпечує стеження і контроль доступу на об’єкт згідно з визначеними умовами.

У цій статті ми розповімо про основні етапи створення СКУД, види таких систем. Торкнемося ми й монтажу різних пристроїв, які обов’язково входять в таку систему, а також поговоримо про установку домофонів.

Ключові етапи побудови СКУД

Створення такої системи, призначеної для контролю й управління доступом, починається з підготовки. Цей етап охоплює обстеження об’єкта, де потрібно встановити СКУД, його оцінку і проектування. Зрозуміло, проект узгоджується з замовником.

Другий етап — власне монтаж системи. Він охоплює установку необхідного обладнання, прокладку кабелів і з’єднання всіх вузлів один з одним.

Завершальним етапом є введення системи в експлуатацію. Тут проводиться повне налаштування роботи системи, створюються ключі для персоналу. Це можуть бути прості електромагнітні варіанти або ключ-карти, а можуть бути й більш складні ключі, коли для доступу потрібно відсканувати біометричні дані: відбиток пальця, сітківку ока. Також проводиться інструктаж співробітників і служби безпеки.

Примітка: нерідко СКУД містить ще й систему пожежної безпеки (датчики диму і системи пожежогасіння), відеоспостереження (в цьому випадку встановлюються камери відеоспостереження, відеореєстратори для певної кількості камер, тощо) і сигналізацію, яка сповіщає про несанкціонований доступ на об’єкт.

Тип системи

Всі СКУД можна поділити на автономні та мережеві. Нюанси установки багато в чому залежать від того, до якого типу належить система.

Автономні СКУД

Такий варіант зазвичай застосовується для контролю доступу в невеликому приміщенні. Призначення автономної системи полягає в забезпеченні доступу в приміщення / на територію співробітників і мешканців, а також заборону проникнення сторонніх. Встановлюється вона, як правило, на центральні та запасні виходи. Варіантів виконання такої СКУД кілька.

Так мала автономна система може бути:

 • З одним зчитувачем. Використовується для невеликих організацій зі штатом в 1000 осіб максимум. У цьому випадку ставиться автономний зчитувач (з кодом або можливістю використовувати ключ-карту), електромагнітний замок і кнопка виходу. Такий простий варіант часто використовується в під’їздах багатоквартирних будинків і на входах в невеликі офісні будівлі.
 • З двома зчитувачами — більш захищений варіант. Зчитувачі встановлюються з двох сторін двері. Щоб увійти та вийти знадобиться використовувати карту або код доступу. Кнопка виходу же встановлюється в прихованому місці, щоб тільки охорона могла випускати з будівлі гостей.
 • З урахуванням робочого часу. Цей тип системи є більш складним. Він містить два абсолютно однакових зчитувача, контролер, а також ПК з програмним забезпеченням, за допомогою якого і здійснюється облік. Крім того, є електромагнітний замок і кнопка виходу. Алгоритм майже не відрізняється від попереднього, проте за допомогою ПЗ можна порівнювати особу, що увійшла на територію, з оригінальним фото на карті доступу. До того ж програма дає можливість складати розклад робочих, а також вихідних днів і свят. Це дозволяє блокувати двері у позаробочий час. Крім того, для комфортного контролю доступна можливість завантаження планів будівель в комп’ютер.

Про автономну прохідну з дверима / хвіртками ми поговорили. Однак замість дверей можна встановлювати систему зі шлагбаумами та турнікетами. Перші — встановлюються біля парковок, другі — всередині будівлі. Які пристрої монтуються для створення такої системи, дивіться в таблиці нижче.

Тип системи Які пристрої включає
з турнікетом
 • власне турнікет
 • контролер
 • два зчитувача
 • пульт для управління турнікетом
з шлагбаумом
 • власне шлагбаум
 • два зчитувача карт на відстані до 100 метрів
 • контролер
 • кнопку для ручного управління шлагбаумом

Оскільки автономні СКУД не вимагають створення цілої мережі модулів, то їх встановлення та налаштування займає всього лише кілька днів.

Мережеві СКУД

Це більш просунуті системи, які підійдуть великим підприємствам. Найчастіше такі системи створюються на базі внутрішньої мережі організації. Якщо ж мережі немає, тоді для побудови СКУД ще й прокладають кабелі, які з’єднують обладнання.

Налаштування такої системи є досить складним процесом, оскільки необхідно інтегрувати й об’єднати між собою систему відеоспостереження, пожежної безпеки, а також охоронну систему (це якраз і є контролери, зчитувачі й т. п.).

Варто відзначити, що бездротові системи контролю та управління доступом використовують інтернет. Це скорочує час на підключення девайсів, однак налаштування ускладнюється.

Мережеві СКУД можуть складатися з різних елементів систем автономного типу, наприклад, зчитувачів, замків, турнікетів і т. п.

Однак на відміну від автономних систем всі ці пристрої об’єднуються в єдиний комплекс, управління і контроль за яким може здійснювати лише 1 людина.

Класична мережева система складається з:

 • Контролерів: головного і другорядних. Перший — контролює другі. При цьому другорядні контролери відповідають за роботу периферійних девайсів: шлагбаумів, зчитувачів, замків, турнікетів. Варто зазначити, що кількість таких пристроїв пов’язана з кількістю дверей.
 • Комп’ютера (або декількох ПК) зі спеціальним, серверним або ж клієнтським, програмним забезпеченням. Комп’ютер з ПЗ серверного типу з’єднується з головним контролером: можна переглядати інформацію з усіх другорядних контролерів, блокувати та відкривати двері, складати картотеку співробітників і т. д. Інші ж ПК в такій мережі підключаються саме до комп’ютера з серверним ПЗ. На такі другорядні комп’ютери ставиться ПЗ другого типу — клієнтське. З його допомогою не можна вносити зміни в налаштування системи, але можна переглядати дані про її стан.

Примітка: як і автономні, мережеві СКУД можуть включати й облік робочого часу.

Як видно, мережева система контролю й управління доступом є складнішою як при проектуванні, так і при побудові. Однак вона ж є найбільш ефективною в плані безпеки.

Вище ми говорили про СКУД з урахуванням робочого часу. Така система заслуговує на окрему увагу. З цієї причини ми розкриємо її особливості трохи докладніше.

Принцип роботи системи обліку робочого часу

Така система, завдяки спеціальному програмному забезпеченню, автоматично підраховує загальну кількість годин, яку відпрацьовує кожен співробітник організації. Крім того, враховуються й відпустки, лікарняні, відгули, а також прогули та запізнення.

Для фіксації часу приходу / виходу кожного співробітника використовується спеціальний ідентифікатор: карта, відбиток пальця, геометрія долоні, райдужка ока. Від застосовуваного ідентифікатора залежить, яке саме ПЗ буде використовуватися для обліку.

Установка системи з урахуванням робочого часу дозволяє поліпшити трудову дисципліну і спростити підготовку звітності.

Особливості установки елементів СКУД

Як ми вже говорили вище, система контролю й управління доступом передбачає монтаж різних пристроїв. Про особливості установки деяких з них ми й поговоримо.

Почнемо, мабуть, з контролера. Цей девайс монтується в розподільних коробках всередині приміщення. Такі коробки забезпечують комфортну установку, а також зручність подальшого обслуговування контролера. Іноді замість них використовуються штатні корпуси, комутаційні шафи.

Що стосується зчитувача, то для установки цього елемента СКУД стіну наскрізь свердлять за допомогою бура. Річ у тому, що зчитувачі встановлюються з двох сторін: зовні та всередині приміщення. Від зчитувачів до контролера прокладають кабелі. Вони можуть бути встановлені в стіні або ж прокладені в кабель-каналі. Як уже було згадано, іноді СКУД передбачає установку тільки одного зчитувача — зовні об’єкту, що охороняється.

Створення та побудова системи контролю та управління доступом вимагає й установки виконавчих девайсів:

 • шлагбаумів;
 • турнікетів;
 • хвірток;
 • електромагнітних замків;
 • електромеханічних засувок.

Останні два елементи зі списку встановлюються так, що всі активні компоненти ставляться на одвірок, а на рухому частину дверей монтуються металеві пластини та накладки.

Отже, про СКУД поговорили. Тепер розглянемо установку домофонних систем.

Домофонні системи

Для невеликих офісів, приватних і багатоквартирних будинків, квартир установка домофона або ж відеодомофона є слушним варіантом, який дозволить забезпечити безпеку.

Класичний домофон складається з зовнішньої панелі доступу, а також домофонної трубки для передачі сигналу, яка встановлюється всередині приміщення.

Примітка: зовнішня панель складається з клавіш набору, замку і магніту.

Що стосується відеодомофона, то такий пристрій мало чим відрізняється від класичного. Єдина різниця — камера спостереження на зовнішній панелі, а також моніторна панель, яка ставиться всередині квартири / будинку. Відеодомофон для квартири, офісу є більш функціональним пристроєм, оскільки передає не тільки голос, але і зображення.

Тепер схематично розглянемо ключові етапи установки домофонних і відеодомофонних систем:

 1. Спочатку прокладається кабель і монтуються комутаційні блоки. Дроти можуть бути прокладені всередині стін (якщо в будинку є система міжповерхових стояків, призначених для кабельних систем) або по поверхні стін. У другому випадку дроти захищають спеціальними коробами. Що стосується розташування комутаційних блоків, то воно залежить від технічних особливостей приміщення. Зазвичай вони монтуються в закритих нішах. Якщо мова про багатоповерхівки, то може бути встановлений 1 блок комутації на кілька поверхів, або ж на кожному поверсі буде розташовуватися по блоку.
 2. Заміна або удосконалення двері. У старих будинках двері рідко відповідають сучасним вимогам безпеки, та й магнітний замок на них поставити не можна. У цих випадках дерев’яні двері знімають, а замість них встановлюють металеві. Іноді старі двері зміцнюють: обшивають їх вагонкою.

  Важливо! Вагонка — не найнадійніший метод, оскільки під впливом погодних умов обшиті двері все одно можуть деформуватися, що призведе до поламання домофонної системи.

 3. Установка замка. Здійснюється строго по центру дверного полотна.
 4. Монтаж основної панелі. Здійснюється шляхом врізання у вхідні двері. Після до неї приєднують електронний блок.
 5. Установка абонентської трубки та блоку відповіді. Цей етап також охоплює підведення кабелів до основних вузлів. Варто відзначити, що якщо домофон встановлюється в багатоквартирному будинку, тоді трубки та блоки ставляться в кожну квартиру, і в кожну квартиру підводять кабелі.

  Примітка: при установці відеодомофона передбачається, що у квартирі ставиться не тільки абонентська трубка і блок, але й відеопанель.

 6. Монтаж блоку живлення і трансформатора здійснюється поряд з підключенням домофонної мережі до електрики.
 7. Налаштування — завершальний етап. Тут вносяться ключові параметри, здійснюється перевірка працездатності встановленої системи. Враховується модель і конфігурація панелі й призначених для користувача девайсів.

Примітка: в приватних будинках з великою прилеглою територією іноді встановлюється декілька панелей. Наприклад, одна з них ставиться з боку воріт, а друга — безпосередньо біля входу в будинок.

Встановлення домофонних і відеодомофонних систем, а також систем контролю й управління доступом забезпечує високий рівень безпеки. Процес цей не такий вже й простий, тому вимагає участі професіоналів. Фахівці оцінюють об’єкт, складають проект з урахуванням особливостей приміщення / території та вимог замовника, а також виконують грамотний монтаж.

✓ Додаткова інформація про монтаж СКС, ВОЛС, різне

✓ Читати ще статті на тему “Монтаж СКС, ВОЛС, різне”

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну