info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
 • Головна
 • Поради
 • Чим відрізняються IP та аналогові камери відеоспостереження? Плюси та мінуси 2 технологій

Чим відрізняються IP та аналогові камери відеоспостереження? Плюси та мінуси 2 технологій

Перш ніж вибудовувати систему відеоспостереження, необхідно вирішити, який тип камер використовувати: аналоговий або IP. Перший варіант — перевірена технологія, яка використовується вже давно, другий — сучасний варіант.

Стаття розповідає про те, чим відрізняються IP камери відеоспостереження й аналогові пристрої. У ній розглядаються ключові переваги моделей, а також мінуси їх використання. Це допоможе вам зважити всі «за» і «проти».

Відмінності аналогових та IP відеокамер

Тож почнемо. Аналогові камери відеоспостереження створюються на базі матриць CCD або CMOS. Після того як пристрій отримує аналогове зображення, він перетворює картинку в цифрову. Потім сигнал знову перетворюється в аналоговий. Сама ж передача сигналу на відеореєстратор або ж монітор здійснюється за допомогою коаксіального кабелю.

У IP відеокамер все набагато простіше, оскільки вони відразу передають цифровий сигнал. А бо нічого перетворювати в цьому випадку не треба, швидкість передачі зображення збільшується.

Як видно, головні відмінності між камерами 2 типів — в сигналі. Звідси ж випливають переваги та недоліки цих видів пристроїв. Про них ми розповімо нижче.

Плюси та мінуси IP камер відеоспостереження

Відразу скажемо про головний плюс айпі камер — це відсутність обмежень в плані якості картинки. Залежно від моделі, IP камера здатна передавати відео у високій роздільній здатності, аж до максимально можливої. Такі пристрої дозволяють легко розгледіти обличчя людини, що потрапила на відео, або ж номер машини.

Тепер про особливості девайсів. IP камера — це мережевий пристрій, що дає можливість отримати доступ до відео будь-яким зручним для користувача способом. Камера відеоспостереження може транслювати зображення в реальному часі як на монітор або відеореєстратор, так і на смартфон або планшет. Крім того, система відеоспостереження, побудована на основі IP камер, характеризується легкістю монтажу.

Айпі відеокамери можна підключати по витій парі або ж оптичному волокну якщо у неї є SFP). Також існують моделі з підтримкою бездротової передачі даних — по вай-фай мережі. Це скорочує кількість необхідних кабелів в системі.

Рекомендація: якщо бездротовий спосіб передачі зображення для вас — не варіант, а скоротити кількість дротів хочеться, беріть моделі з підтримкою PoE. Ця технологія дозволяє живити пристрої та передавати дані по одному кабелю.

Крім того, більшість моделей оснащуються вбудованими аудіовиходами для запису звуку. Також існують варіанти з постійною пам’яттю та / або гніздом для карти пам’яті.

Цифрове відеоспостереження забезпечує безпеку даних. Перш ніж передати сигнал на мережевий сервер, IP-камери стискають дані та кодують їх. Завдяки цьому можна говорити про надійний захист інформації.

Примітка: мережа, як у випадку з дротовою, так і бездротовою передачею даних, повинна бути добре захищена від злому. Інакше рівень безпеки падає.

Це були основні переваги IP камер. Давайте-но ми коротко їх перерахуємо:

 1. висока якість відео;
 2. функція запису звуку;
 3. можна встановлювати бездротове з’єднання (не у всіх камер);
 4. підтримка PoE (не у всіх моделей);
 5. високий рівень безпеки даних за умови, що мережа добре захищена;
 6. велику відстань передачі даних — кілька кілометрів;
 7. великі функціональні можливості.

Звичайно, мінуси теж присутні:

 • висока вартість, в порівнянні з аналоговими камерами;
 • вимогливість до швидкості;
 • щоб приймати дані з декількох камер відразу, потрібен високопродуктивний ПК.

Порада: оскільки ай пі відеокамери вимагають високої швидкості та продуктивності мережі, рекомендується створити для них окрему мережу або виділену підмережу — VLAN. Так система відеоспостереження не буде «пожирати» ресурси, які потрібні співробітникам, що працюють за ПК наприклад.

Переваги та недоліки аналогових відеокамер

Аналогові камери відеоспостереження, як ми вже говорили, передають аналоговий сигнал. Їх головний плюс — невисока вартість. До того ж моделі легко налаштовувати. Також необхідно згадати, що аналогові пристрої передають відео відразу на записувальний девайс: вони не кодують інформацію, що робить її більш вразливою.

Варто відзначити, що аналогове відеоспостереження здатне забезпечити високу якість зображення, хоча максимально дозвіл у подібних моделей нижче, ніж в IP камер. Однак чіткість зображення втрачається в міру його збільшення, тоді як цифрові камери таких втрат не допускають. Аналогова відеокамера хороша стійкістю до збоїв: їм без різниці, як працює інтернет. Сигнал часто стабільний.

Плюси

Мінуси

невелика ціна, в порівнянні з цифровими камерами невисока функціональність
простота налаштування: досить лише підключити всі пристрої — і готово нестійкість до перешкод
гарна якість картинки сигнал не шифрується
стійкість до збоїв складніше встановлювати, ніж IP моделі
стабільний сигнал складності в плані масштабованості

Це були ключові особливості аналогових систем відеоспостереження. Тепер коротко перерахуємо плюси відеокамер і їх недоліки в таблиці.

Аналогові камери багато в чому поступаються IP пристроям. Однак це означає, що їх не варто брати. Аналогова система відеоспостереження — відмінний варіант для невеликого офісу, квартири та приватного будинку. А ось великому підприємству, особливо з впровадженими системами пожежної безпеки, а також СКУД слід вибрати більш функціональні IP камери стеження.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну