info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
 • Головна
 • Поради
 • Як підключити IP камеру до реєстратора по Onvif і RTSP? — Прості інструкції

Як підключити IP камеру до реєстратора по Onvif і RTSP? — Прості інструкції

Стаття розповідає про можливості, які дають два популярних протоколи передачі відео — Onvif і RTSP, а ще гайд по підключенню IP-камер до відеореєстраторів. Читайте, щоб налаштувати все самостійно.

Що дає ONVIF і як його активувати?

Ця специфікація створена на базі сучасних веб-серверів, які описує мова WSDL, стандартах стиснення відео H.264, MPEG-4, MJPEG. Ще вона будується на таких протоколах, як SOAP і RTP/RTSP. Завдяки цьому айпі камери можуть взаємодіяти з відеореєстраторами в:

 • конфігурації мережевого інтерфейсу;
 • управлінні профілями функціонування IP-пристрою;
 • налаштування потокової передачі зображення й обробки подій;
 • виявленні девайсів за допомогою протоколу WS-Discovery;
 • управлінні режимами нахилу та панорамування, масштабування;
 • аналізі відео;
 • шифруванні та управлінні доступом.

Все це дозволяє IP камері знаходити та розпізнавати об’єкти, супроводжувати їх рух: пристрій повертається туди, куди йде людина.

Важливо! Перераховані вище можливості залежать від того, чи сумісні версії протоколів. Буває, що частина функцій недоступна для конкретних пристроїв.

Як налаштувати зв’язок цифрової відеокамери з відеореєстратором по ONVIF

Перш за все необхідно переконатися, що пристрої підтримують цей стандарт. Ще відзначимо, що в деяких девайсах цей режим може бути спочатку відключений або ж виключена авторизація за цим протоколом. Втім, тут нічого страшного немає: дані для входу будуть задані за замовчуванням.

Примітка: існують пристрої, які оснащені спеціальним інтерфейсом, призначеним виключно для з’єднання та роботи з ONVIF.

У нашому прикладі — IP-камера підключається до реєстратора відеоспостереження фірми Dahua:

 • Заходимо в налаштування й активуємо режим Onvif. Для цього необхідно зайти у вкладку, яка називається Remote Device.
 • Далі в рядку під назвою Manufacturer відкрити список, що випадає, знайти в ньому наш протокол.
 • Вибираємо канал, підключення девайса.
 • Вказуємо ай пі пристрою.
 • Залишаємо поле RTSP порту недоторканим.
 • Задаємо ім’я користувача та пароль нашого девайса.
 • Якщо пристрій одноканальний, то в рядку Remote channel залишаємо 1 — це значення за замовчуванням. Для багатоканального девайса в рядку необхідно вказати номер каналу.
 • Виставляємо значення буферизації відеопотоку з часом у відповідному рядку — Decoder Buffer.
 • Вибираємо Server type. Це необхідний режим передачі даних. Існує три варіанти. TCP — в цьому випадку спочатку виконується з’єднання між одержувачем і відправником. Ще контролюється швидкість передачі інформації, а самі дані доходять до адресата в первісному вигляді. UDP — цей тип відразу передає відеопотік, не встановлюючи з’єднання заздалегідь. У цьому режимі не відстежується збереження даних: при втратах, помилках інформація не дублюється, зате все передається набагато швидше. Schedule — автоматично вибирає тип.

Примітка: якщо ви підключали камеру відеоспостереження через спеціальний порт, то в реєстраторі він буде вказаний як HTTP.

Тепер потрібно зберегти зміни та подивитися статус камери в відеореєстраторі. Якщо статус відображається у вигляді зеленої галочки — зі з’єднанням все в порядку, якщо у вигляді червоної — щось пішло не так.

RTSP: особливості та інструкції по підключенню

Це протокол з описом команд, за допомогою яких відео транслюється одержувачу прямо від джерела. Відеопотік передається й управляється в реальному часі.

З використанням цього протоколу стають доступними передача відео- й аудіопотоку. Перевага RTSP полягає у відсутності вимог до сумісності версій. Однак можливостей він відкриває значно менше, ніж попередній протокол.

Принцип дії при підключенні включає практично ті ж етапи, що і з’єднання за протоколом Onvif.

Як налаштувати з’єднання:

 1. На уже знайомій нам вкладці, яка називається Remote Device, необхідно вибрати поле Manufacturer. У деяких відеореєстраторах RTSP може позначатися як загальний протокол (General).
 2. Необхідно позначити канал підключення.
 3. Далі в поле URL Addr слід вписати запит, призначений для передачі зображень у високій якості. Це буде основний потік.
 4. В поле Extra URL необхідно ввести ще один запит, тільки вже для передачі відео в низькій роздільній здатності. Це буде додатковий потік, який потрібен для економії ресурсів реєстратора. Так, в режимі мульти-картинки екран монітора ділиться на 16 дрібних вікон. В такому форматі великий дозвіл ні до чого. А ось для відкриття меншої кількості вікон: максимум — восьми, потрібен основний потік з гарною якістю зображення.
 • Код товару: 62853 IP камера Dahua DH-IPC-C12P (2.8) Немає в наявності 2 419грн.
  1 Мп багатофункціональна камера Dahua; Матриця: 1/4″ progressive CMOS; Стиснення: H.264; об’єктив f = 2.8 мм (кут огляду 94 °); Ік підсвічування до 10 метрів; DC 5В/1A, 2.5Вт, 120x66x33 мм, 97 г CC: 8525801900

Приклади запитів для відеопотоку: для основного — в поле URL Addr — rtsp: //172.16.31.61/1; для додаткового — в поле Extra URL — rtsp: //172.16.31.61/2.

Залишилося небагато. Потрібно задати ім’я та пароль, спираючись на параметри пристрою: ці дані можна використовувати за замовчуванням, а можна — вибрати свій варіант.

Далі необхідно вказати буферизацію потоку вигляді відео зі значенням часу в полі Decoder Buffer і вибрати тип сервера (Server type). Робиться це за аналогією з попередньою інструкцією — про налаштування з’єднання по ONVIF.

Як видно, налаштувати підключення IP-камери відеоспостереження до реєстратора за двома популярними протоколами нескладно. Якщо ж вам потрібен професійний монтаж і налагодження системи відеоспостереження — звертайтеся до наших фахівців. Зробимо все по вищому розряду.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну