info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Монтаж СКМ мереж і обладнання

У статті поговоримо про те, що собою являє СКМ та яке обладнання вона включає. Ще ми розкажемо, як проходить монтаж СКМ та установка серверного обладнання.

Що таке СКМ і з чого вона складається

Структурована кабельна мережа (СКМ) складається з різних комп’ютерних, телевізійних, телефонних та пожежно-охоронних систем. Простіше кажучи, вона являє собою всі кабельні мережі будівлі. Така система приймає і передає всі види сигналів: відеосигнали, сигнали кондиціонування, пожежної сигналізації, освітлення і т. д.

По суті, СКМ — це комплекс, який складається з активного і пасивного мережевого обладнання: інтернет-кабелів і кабелів для телефонних ліній, телефонних та мережевих конекторів, крос-панелей, інформаційних розеток, серверних корпусів, маршрутизаторів, телекомунікаційних шаф та іншого.

Етапи монтаж СКМ

Всього можна виділити п’ять етапів, і власне монтаж є лише передостаннім.

1. Передпроектне обстеження

Отже, все починається з передпроектного обстеження. Цей етап необхідний, оскільки потрібно оцінити об’єкт та проаналізувати його. Щоб провести правильну оцінку, фахівець виїжджає на об’єкт та отримує інформацію про:

 • планування, площу приміщення, висоту стель і т. д;
 • матеріали стін, підлог і стель;
 • розташування дверних і віконних прорізів;
 • наявність / відсутність фальш підлог, фальш стель.

Як правило, все це можна дізнатися з плану будівлі.

2. Розробка технічного завдання й ескіз проекту

Техзавдання обговорюється і замовником, і виконавцем. У нього входять вимоги до майбутньої структурованої кабельної системи, а також її основне призначення. Також обговорюються вимоги до якості виконуваних робіт, етапи створення проекту та терміни його здачі. Крім того, в технічному завданні прописується порядок, в якому будуть прийматися роботи, а також вся необхідна документація.

Що стосується ескізу проекту, то в нього входить розрахунок довжини кабелю типу вита пара і кабельних каналів / гофротруб, кількість портів і розеток. Також позначається вартість робіт з прокладання мережевого кабелю, установці розеток і т. п. Крім того, якщо необхідно облаштування серверної кімнати, збірка і монтаж серверних шаф / стійок, активного і пасивного мережевого обладнання, то ці моменти теж враховуються. Зрозуміло, в ескіз проекту входить і ціна самого обладнання, якщо його необхідно закупити.

Важливо! Техніко-економічне обґрунтування вноситься в ескіз обов’язково, оскільки необхідно створити таку СКМ, яка буде відповідати технічним вимогам і бюджету, виділеному на такі роботи.

3. Робоче проектування

На цьому етапі розробляють робочий проект з урахуванням всіх деталей. У ньому вказується кількість кабелю і його тип. Визначається, яким чином буде прокладено кабель: в ґрунті, на опорах / стовпах, в стінах або стелях / підлогах. У випадку з прокладкою витої пари в ґрунті монтаж кабелю здійснюється в спеціальних каналах, при цьому дріт купується теж спеціальний — зовнішнього типу. Зовнішній кабель використовується і при повітряній прокладці: на опорах і стовпах. Але в цьому випадку використовується спеціальна зовнішня вита пара з тросом. Металевий трос посилює захист від поривів вітру. При прокладанні кабелю в кабель-каналах, стінах і стелях, а також підлогах використовується внутрішня вита пара.

Необхідно також визначитися з:

 • Екрануванням витої пари: UTP (без екрана), U/FTP (захист від зовнішніх та перехресних завад), F/UTP, S/UTP, SF/UTP — захист від електромагнітного випромінювання, F/FTP, S/FTP, SF/FTP — ахист від зовнішніх та перехресних завад між парами.
 • Категорією кабелю: кат.3 — для телефонних ліній, кат. 5, 5е — для гігабітних інтернет-мереж, кат.6, 6а і 7 — для 10-гігабітних інтернет мереж або 7а — для мереж, що вимагають швидкості передачі даних на рівні 40-100 Гбіт / сек.
 • Конекторами для підключення витої пари. Тут теж враховується категорія і необхідність в екрануванні.
 • Кількість і довжина патч-кордів — це вже обтиснутий конекторами кабель вита пара. Категорія та екранування у з’єднувальних шнурів можуть бути такими ж, як і у необтиснутого кабелю.

У проекті вказується, чи є необхідність в кабельних коробах, металорукавах і гофрованих трубах. Якщо такі аксесуари потрібні, тоді прописується їх кількість. Також враховується тип розеток (внутрішні, зовнішні / накладні), їх кількість і розташування. Те ж стосується й активного мережевого обладнання: серверних корпусів і ДЖБ для серверів, керованих і / або некерованих комутаторів і маршрутизаторів, систем зберігання даних.

На основі цієї інформації приймається рішення про види робіт, які будуть проводитися в приміщенні. Це теж вказується при проектуванні.

Варто знати! Проект слід узгодити з усіма суміжними службами. Наприклад, важливо знати, де саме прокладена електрична проводка, кабелі охоронно-пожежної системи.

4. Монтаж СКМ мережі

Монтаж такої системи краще всього виконувати разом з будівельними або оздоблювальними роботами, які виконуються до установки перегородок в приміщеннях і монтажу підвісних стель. Зрозуміло, все повинно бути погоджено з будівельниками.

Якщо це неможливо, наприклад, офіс вже діє, тоді роботи здійснюються по-іншому: внутрішня прокладка кабелів в стінах / підлогах / стелях вже не підійде, оскільки це зіпсує інтер’єр. У таких випадках прокладають кабелі в спеціальних коробах. Можна і просто простягнути їх по периметру приміщення і закріпити скобами, але прокладені в кабель-каналах дроти краще захищені від механічних пошкоджень, та й виглядає все акуратніше.

Коли монтажні роботи закінчені, настає момент тестування, а потім і налаштування СКМ. Встановлюються всі елементи мережі, включаючи пасивне й активне телекомунікаційне обладнання. Потім проводиться сертифікація СКМ.

5. Підготовка робочої документації

Це останній етап: після проведення всіх робіт готується робоча документація, яку потім віддають замовнику. Такі документи містять точну схему прокладки кабелів, а також розміщення обладнання. Також в документацію входять схеми підключення дротів і опис організації робочих місць.

Установка мережевого обладнання

Сюди входить цілий спектр робіт. Це збірка серверних шаф і стійок, комутація та розшивання патч-панелей, установка кабельних організаторів, 19 дюймових серверних корпусів. Здійснюється і установка маршрутизаторів, а також іншого обладнання.

Порада: для великого ЦОД краще підбирати VPN роутер, оскільки він дозволяє надійніше захистити мережу, а також організувати до неї віддалений доступ.

Монтаж серверної кімнати

Правильно обладнана серверна кімната створює доступний, а також безпечний центр обробки даних. Щоб створити оптимальний ЦОД, необхідно визначитися з місцем розташування приміщення і його площею.

В ідеалі вибирається таке приміщення, яке розташоване таким чином, що воно — рівновіддалене від інших офісних кабінетів. Крім того, важливо відсутність вікон: так простіше дотримати правильний мікроклімат, та й безпека підвищується.

Що стосується розмірів приміщення, то тут все індивідуально. Однак необхідно дотримати таку вимогу: простору повинно вистачати для вільної підводки дротів і монтажу всього обладнання, яке буде встановлюватися. Крім того, бажано, щоб дані зберігалися подалі від зовнішньої стіни.

Зверніть увагу! У приміщенні необхідно організувати правильну вентиляцію, встановити датчики диму. Кімната не повинна бути занадто теплою, в ній не повинно бути сиро. Це забезпечить належну безпеку та оптимальні умови для роботи мережевих пристроїв.

Установка серверних шаф, стійок та активного обладнання

Тепер поговоримо про розміщення серверного обладнання. В першу чергу потрібно визначитися з тим, що буде стояти в серверній кімнаті:

 • Серверна стійка. Являє собою відкриту конструкцію, яка поставляється в розібраному вигляді. Діляться моделі на однорамні, двохрамні і двохрамні посилені: відрізняються вони вантажопідйомністю.
 • Телекомунікаційна шафа. Це закрита конструкція, яка буває збірною і суцільнозварною — антивандальною. Перший варіант, як зрозуміло з назви, поставляється в розібраному вигляді. Таку шафу добре встановлювати в захищеному приміщенні. Суцільнозварна модель — більш міцна і краще захищена від ударів і інших механічних впливів. Так що якщо захист в приміщенні слабкий — це слушний варіант. До того ж всі розподільні шафи бувають настінними та підлоговими. Перші — меншого розміру, тому їх вибирають для установки невеликої кількості пристроїв.

Примітка: комунікаційні шафи бувають різної монтажної ширини — 10 і 19 дюймів, а ось рекові стійки завжди 19-дюймові.

Тип, висоту і глибину серверної шафи і телекомунікаційної стійки вибирають, ґрунтуючись на кількості, розмірах і загальній вазі обладнання + невеликий запас. Висота стійок і шаф для сервера вимірюється в юнітах (1U = 44,45 мм), глибина ж вимірюється в сантиметрах або міліметрах. Відзначимо, що габарити серверного обладнання теж вказуються в юнітах і сантиметрах / міліметрах, тому підібрати відповідну конструкцію нескладно. Наприклад, висота патч-панелі, а також свитчей, роутерів варіюється в межах 1-2 юнітів, а висота ДЖБ для серверної і серверних корпусів — від 1U до 4U (blade-сервери — 5U-10U і більше).

Коли стійки і шафи підібрані, настає черга установки вентиляторів і термостатів, полиць, блоків розеток і мережевих фільтрів. Встановлюються також:

 • патч-панелі і кабельні організатори;
 • стійку сервери, блоки живлення і безперебійники;
 • KVM-перемикачі, комутатори та маршрутизатори;
 • точки доступу і міжмережеві екрани;
 • мережеві системи зберігання і обробки даних (СЗД).

Рекомендація: для офісу найкраще вибрати гігабітний керований комутатор з PoE живленням (передача даних і живлення пристрою здійснюється по одному кабелю типу вита пара). Це забезпечить високу швидкість, можливість задавати різні налаштування доступу і зменшити кількість дротів.

Також здійснюється прокладка кабелю: робиться це відповідно з проектом. Здійснюється його укладання в шафі / стійці, маркування, а також джгутування. Крім того, виконується такий тип робіт, як кросування патч панелі. Іншими словами, підключається комутаційне обладнання, яке не призначене для під’єднання активних IT-пристроїв. Ціна розшивки патч-панелі зазвичай розраховується на основі кількості портів, в які був закладений кабель.

Як видно, створення СКМ — це досить обширний обсяг робіт, включаючи проектування, прокладку кабелів, створення і облаштування серверної кімнати, монтаж обладнання в шафи / стійки. Крім того, готується технічна документація. Такий обсяг роботи окупається вже з перших місяців використання, оскільки система створюється з урахуванням вимог мережі і потреби в масштабуванні.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну