info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 18:00 без перерви
м. Київ (044) 331-07-53
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Монтаж СКМ мереж і обладнання

У статті поговоримо про те, що собою являє СКМ та яке обладнання вона включає. Ще ми розкажемо, як проходить монтаж СКМ та установка серверного обладнання.

Що таке СКМ і з чого вона складається

Структурована кабельна мережа (СКМ) складається з різних комп’ютерних, телевізійних, телефонних та пожежно-охоронних систем. Простіше кажучи, вона являє собою всі кабельні мережі будівлі. Така система приймає і передає всі види сигналів: відеосигнали, сигнали кондиціонування, пожежної сигналізації, освітлення і т. д.

По суті, СКМ — це комплекс, який складається з активного і пасивного мережевого обладнання: інтернет-кабелів і кабелів для телефонних ліній, телефонних та мережевих конекторів, крос-панелей, інформаційних розеток, серверних корпусів, маршрутизаторів, телекомунікаційних шаф та іншого.

Етапи монтаж СКМ

Всього можна виділити п’ять етапів, і власне монтаж є лише передостаннім.

1. Передпроектне обстеження

Отже, все починається з передпроектного обстеження. Цей етап необхідний, оскільки потрібно оцінити об’єкт та проаналізувати його. Щоб провести правильну оцінку, фахівець виїжджає на об’єкт та отримує інформацію про:

 • планування, площу приміщення, висоту стель і т. д;
 • матеріали стін, підлог і стель;
 • розташування дверних і віконних прорізів;
 • наявність / відсутність фальш підлог, фальш стель.

Як правило, все це можна дізнатися з плану будівлі.

2. Розробка технічного завдання й ескіз проекту

Техзавдання обговорюється і замовником, і виконавцем. У нього входять вимоги до майбутньої структурованої кабельної системи, а також її основне призначення. Також обговорюються вимоги до якості виконуваних робіт, етапи створення проекту та терміни його здачі. Крім того, в технічному завданні прописується порядок, в якому будуть прийматися роботи, а також вся необхідна документація.

Що стосується ескізу проекту, то в нього входить розрахунок довжини кабелю типу вита пара і кабельних каналів / гофротруб, кількість портів і розеток. Також позначається вартість робіт з прокладання мережевого кабелю, установці розеток і т. п. Крім того, якщо необхідно облаштування серверної кімнати, збірка і монтаж серверних шаф / стійок, активного і пасивного мережевого обладнання, то ці моменти теж враховуються. Зрозуміло, в ескіз проекту входить і ціна самого обладнання, якщо його необхідно закупити.

Важливо! Техніко-економічне обґрунтування вноситься в ескіз обов’язково, оскільки необхідно створити таку СКМ, яка буде відповідати технічним вимогам і бюджету, виділеному на такі роботи.

3. Робоче проектування

На цьому етапі розробляють робочий проект з урахуванням всіх деталей. У ньому вказується кількість кабелю і його тип. Визначається, яким чином буде прокладено кабель: в ґрунті, на опорах / стовпах, в стінах або стелях / підлогах. У випадку з прокладкою витої пари в ґрунті монтаж кабелю здійснюється в спеціальних каналах, при цьому дріт купується теж спеціальний — зовнішнього типу. Зовнішній кабель використовується і при повітряній прокладці: на опорах і стовпах. Але в цьому випадку використовується спеціальна зовнішня вита пара з тросом. Металевий трос посилює захист від поривів вітру. При прокладанні кабелю в кабель-каналах, стінах і стелях, а також підлогах використовується внутрішня вита пара.

Необхідно також визначитися з:

 • Екрануванням витої пари: UTP (без екрана), U/FTP (захист від зовнішніх та перехресних завад), F/UTP, S/UTP, SF/UTP — захист від електромагнітного випромінювання, F/FTP, S/FTP, SF/FTP — ахист від зовнішніх та перехресних завад між парами.
 • Категорією кабелю: кат.3 — для телефонних ліній, кат. 5, 5е — для гігабітних інтернет-мереж, кат.6, 6а і 7 — для 10-гігабітних інтернет мереж або 7а — для мереж, що вимагають швидкості передачі даних на рівні 40-100 Гбіт / сек.
 • Конекторами для підключення витої пари. Тут теж враховується категорія і необхідність в екрануванні.
 • Кількість і довжина патч-кордів — це вже обтиснутий конекторами кабель вита пара. Категорія та екранування у з’єднувальних шнурів можуть бути такими ж, як і у необтиснутого кабелю.

У проекті вказується, чи є необхідність в кабельних коробах, металорукавах і гофрованих трубах. Якщо такі аксесуари потрібні, тоді прописується їх кількість. Також враховується тип розеток (внутрішні, зовнішні / накладні), їх кількість і розташування. Те ж стосується й активного мережевого обладнання: серверних корпусів і ДЖБ для серверів, керованих і / або некерованих комутаторів і маршрутизаторів, систем зберігання даних.

На основі цієї інформації приймається рішення про види робіт, які будуть проводитися в приміщенні. Це теж вказується при проектуванні.

Варто знати! Проект слід узгодити з усіма суміжними службами. Наприклад, важливо знати, де саме прокладена електрична проводка, кабелі охоронно-пожежної системи.

4. Монтаж СКМ мережі

Монтаж такої системи краще всього виконувати разом з будівельними або оздоблювальними роботами, які виконуються до установки перегородок в приміщеннях і монтажу підвісних стель. Зрозуміло, все повинно бути погоджено з будівельниками.

Якщо це неможливо, наприклад, офіс вже діє, тоді роботи здійснюються по-іншому: внутрішня прокладка кабелів в стінах / підлогах / стелях вже не підійде, оскільки це зіпсує інтер’єр. У таких випадках прокладають кабелі в спеціальних коробах. Можна і просто простягнути їх по периметру приміщення і закріпити скобами, але прокладені в кабель-каналах дроти краще захищені від механічних пошкоджень, та й виглядає все акуратніше.

Коли монтажні роботи закінчені, настає момент тестування, а потім і налаштування СКМ. Встановлюються всі елементи мережі, включаючи пасивне й активне телекомунікаційне обладнання. Потім проводиться сертифікація СКМ.

5. Підготовка робочої документації

Це останній етап: після проведення всіх робіт готується робоча документація, яку потім віддають замовнику. Такі документи містять точну схему прокладки кабелів, а також розміщення обладнання. Також в документацію входять схеми підключення дротів і опис організації робочих місць.

Установка мережевого обладнання

Сюди входить цілий спектр робіт. Це збірка серверних шаф і стійок, комутація та розшивання патч-панелей, установка кабельних організаторів, 19 дюймових серверних корпусів. Здійснюється і установка маршрутизаторів, а також іншого обладнання.

Порада: для великого ЦОД краще підбирати VPN роутер, оскільки він дозволяє надійніше захистити мережу, а також організувати до неї віддалений доступ.

Монтаж серверної кімнати

Правильно обладнана серверна кімната створює доступний, а також безпечний центр обробки даних. Щоб створити оптимальний ЦОД, необхідно визначитися з місцем розташування приміщення і його площею.

В ідеалі вибирається таке приміщення, яке розташоване таким чином, що воно — рівновіддалене від інших офісних кабінетів. Крім того, важливо відсутність вікон: так простіше дотримати правильний мікроклімат, та й безпека підвищується.

Що стосується розмірів приміщення, то тут все індивідуально. Однак необхідно дотримати таку вимогу: простору повинно вистачати для вільної підводки дротів і монтажу всього обладнання, яке буде встановлюватися. Крім того, бажано, щоб дані зберігалися подалі від зовнішньої стіни.

Зверніть увагу! У приміщенні необхідно організувати правильну вентиляцію, встановити датчики диму. Кімната не повинна бути занадто теплою, в ній не повинно бути сиро. Це забезпечить належну безпеку та оптимальні умови для роботи мережевих пристроїв.

Установка серверних шаф, стійок та активного обладнання

Тепер поговоримо про розміщення серверного обладнання. В першу чергу потрібно визначитися з тим, що буде стояти в серверній кімнаті:

 • Серверна стійка. Являє собою відкриту конструкцію, яка поставляється в розібраному вигляді. Діляться моделі на однорамні, двохрамні і двохрамні посилені: відрізняються вони вантажопідйомністю.
 • Телекомунікаційна шафа. Це закрита конструкція, яка буває збірною і суцільнозварною — антивандальною. Перший варіант, як зрозуміло з назви, поставляється в розібраному вигляді. Таку шафу добре встановлювати в захищеному приміщенні. Суцільнозварна модель — більш міцна і краще захищена від ударів і інших механічних впливів. Так що якщо захист в приміщенні слабкий — це слушний варіант. До того ж всі розподільні шафи бувають настінними та підлоговими. Перші — меншого розміру, тому їх вибирають для установки невеликої кількості пристроїв.

Примітка: комунікаційні шафи бувають різної монтажної ширини — 10 і 19 дюймів, а ось рекові стійки завжди 19-дюймові.

Тип, висоту і глибину серверної шафи і телекомунікаційної стійки вибирають, ґрунтуючись на кількості, розмірах і загальній вазі обладнання + невеликий запас. Висота стійок і шаф для сервера вимірюється в юнітах (1U = 44,45 мм), глибина ж вимірюється в сантиметрах або міліметрах. Відзначимо, що габарити серверного обладнання теж вказуються в юнітах і сантиметрах / міліметрах, тому підібрати відповідну конструкцію нескладно. Наприклад, висота патч-панелі, а також свитчей, роутерів варіюється в межах 1-2 юнітів, а висота ДЖБ для серверної і серверних корпусів — від 1U до 4U (blade-сервери — 5U-10U і більше).

Коли стійки і шафи підібрані, настає черга установки вентиляторів і термостатів, полиць, блоків розеток і мережевих фільтрів. Встановлюються також:

 • патч-панелі і кабельні організатори;
 • стійку сервери, блоки живлення і безперебійники;
 • KVM-перемикачі, комутатори та маршрутизатори;
 • точки доступу і міжмережеві екрани;
 • мережеві системи зберігання і обробки даних (СЗД).

Рекомендація: для офісу найкраще вибрати гігабітний керований комутатор з PoE живленням (передача даних і живлення пристрою здійснюється по одному кабелю типу вита пара). Це забезпечить високу швидкість, можливість задавати різні налаштування доступу і зменшити кількість дротів.

Також здійснюється прокладка кабелю: робиться це відповідно з проектом. Здійснюється його укладання в шафі / стійці, маркування, а також джгутування. Крім того, виконується такий тип робіт, як кросування патч панелі. Іншими словами, підключається комутаційне обладнання, яке не призначене для під’єднання активних IT-пристроїв. Ціна розшивки патч-панелі зазвичай розраховується на основі кількості портів, в які був закладений кабель.

Як видно, створення СКМ — це досить обширний обсяг робіт, включаючи проектування, прокладку кабелів, створення і облаштування серверної кімнати, монтаж обладнання в шафи / стійки. Крім того, готується технічна документація. Такий обсяг роботи окупається вже з перших місяців використання, оскільки система створюється з урахуванням вимог мережі і потреби в масштабуванні.

Залишити коментар

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну