info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Розшифровка характеристик комутаторів

Розповідаємо про параметри комутаторів, які впливають на продуктивність. Зі статті ви дізнаєтеся і про режими роботи світчів, і про те, що означають рівні комутаторів.

Характеристики світчів

На швидкодію комутатора впливають такі поширені параметри:

 • Кількість портів. Варіюється від 1 до 54 шт. Визначає кількість пристроїв, що можуть підключитися до світча.
 • Швидкість кожного порту. Може становити 100 Мбіт/сек, а також досягати 1, 4 або 10 Гбіт/сек залежно від моделі. Варто відзначити, що в некерованих світчах швидкість порту визначається автоматично під час автоузгодження з приєднаним ПК. А ось в керованих комутаторах швидкість потрібно призначати на кожен порт в налаштуваннях. Це зручно, оскільки дає можливість оптимізувати ресурс мережі.
 • Автоузгодження порту. Буває двох видів: коли інформація передається відразу в обох напрямках (Full — Duplex) і коли дані передаються по черзі в різні напрямки (Half — Duplex).
 • Внутрішня пропускна здатність комутаційної матриці. Являє собою інтегральний показник. Він відображає швидкість, з якою комутатор обробляє які з усіх портів дані.
 • Стекування. Це процес групування світчів в єдиний логічний девайс. Об’єднання пристроїв в стеки знадобиться великим корпоративним мережам, де потрібно підключати понад 50 портів на базі одного комутатора. Залежно від виробника світча, стекування може здійснюватися за різними стандартами й технологіями. Найбільш популярні ті, в яких пропускна здатність шини між світчами дорівнює 32 і 64 Гбіт/сек.

Примітка: некеровані світчі працюють відразу з коробки, налаштовувати їх не можна. Керовані ж моделі потребують налаштування, але вони більш функціональні.

Режими роботи

Зазвичай виділяють три методи комутації. Будь-який з них — це комбінація двох характеристик: надійності з’єднання, а також часу очікування.

Способи комутації:

З проміжним зберіганням/Store and Forward. Пристрій зчитує всю інформацію про кадр. Потім він тестує його, знаходячи помилки. І тільки після цього девайс виявляє порт, на який потрібно переслати цей кадр.

Наскрізна/Cut-through. Девайс тільки визначає адресу призначення, яку містить кадр. Після цього відбувається комутація. Плюс цього режиму в тому, що він скорочує час очікування. Однак режим знижує надійність, оскільки не перевіряє контрольну суму фрейму, яка дає можливість уникнути помилок.

Гібридна/Fragment-free. Режим безфрагментної комутації — це компромісне рішення. Він захищає від помилок лише частково, але зменшує час очікування, в порівнянні з першим способом. Лише після того, як світч відфільтрує фрагменти колізій, здійснюється комутація. Варто відзначити, що 64-байтні кадри в цьому випадку аналізуються в Store and Forward, а решта — в наскрізному режимі. Річ у тому, що зазвичай саме в перші 64 байти інформації потрапляють помилки.

Примітка: середня затримка розраховується на основі часу, який потрібен перемикачу для аналізу фрейму, і затримки, що потребує кадр для потрапляння в порт і виходу з нього.

Рівні комутаторів

Як і обіцяли, розповідаємо про рівні. Сьогодні світчі підтримують чотири рівня. Вони відображають можливість обміну даними між різними девайсами. Взаємодія пристроїв на кожному рівні визначається їх функціями.

В OSI рівні поділяють на два класи:

 1. Media layers — група з фізичного, канального і мережевого рівня.
 2. Host layers — включає транспортний, сеансовий, а також прикладний і рівень представлення. Рівні відрізняються типом даних, які на них передаються: біти, пакети, сегменти, фрейми. Також вони розрізняються функціями: від роботи з первинними сигналами двійкового типу до доступу до служб мережевого призначення.

Залежно від типу даних, з якими працюють комутатори, вони можуть належати до одного з наступних рівнів:

 • L1. Ці моделі функціонують на фізичному рівні: працюють з електричними сигналами, які пристрої просто передають далі. Комутатори L1 — це хаби, концентратори, репітери. Виходить, що в сучасному розумінні, це вже не світчі.
 • L2. Працюють на канальному рівні: пристроєм здійснюється фізична адресація, він також працює з фреймами. Однак комутатори L2 не розпізнають IP-адреси. Вони працюють з кадрами та розпізнають одержувача/відправника інформації за МАС-адресою.
 • L3. Ці світчі функціонують на мережевому рівні, вміють знаходити найкоротший маршрут для обміну даними. Такі перемикачі розпізнають ай пі адреси, а також здатні встановлювати різні за типом з’єднання, наприклад, PPPoE. Часто комутатори L3 називають маршрутизаторами.
 • L4. Подібні інтелектуальні пристрої здатні контролювати надійність обміну інформацією. Комутатори L4 — найскладніші та найбільш функціональні. Вони вміють зчитувати дані з заголовків пакетів. Також вони здатні виявляти, до якого саме додатку належить трафік, і перенаправляти його в залежності від цих даних.

Знаючи про ключові характеристики світчів і розуміючи, що означають їх рівні, ви легко зможете оцінити функціональність комутатора. Це допоможе вам підібрати модель, яка найкращим чином підійде вашій мережі.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну