info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Що таке інтернет комутатор

У цій статті ми докладно розглянемо такий мережевий пристрій як інтернет комутатор, що це таке, якими бувають ці пристрої, як вони працюють і для яких цілей застосовуються.

Комутатор є спеціальним пристроєм, який забезпечує підключення різних вузлів будь-якої комп’ютерної мережі. Основна функція даного пристрою — організаційна, оскільки комутатори керують системою доступу користувачів мережі до різних ресурсів — технічним і програмним, а також безпосередньо до масивів даних. У цій схемі під вузлом мережі, керованим комутатором, вважається будь-який комп’ютерний пристрій для обміну інформацією, що має свою унікальну IP-адресу.

Як працює інтернет комутатор

Спочатку комутатори розроблялися на основі вже існуючої технології мережевих мостів, яка, своєю чергою, базувалася на чіткій послідовності передачі даних. Сучасні пристрої досконаліші, тому здатні в режимі реального часу передавати пакети інформації на всі свої порти.

Суть роботи комутатора полягає в регулярному заповненні логічної матриці у пам’яті приладу MAC-адресами пристроїв, що працюють у межах мережі. Кожна така адреса – це конкретний мережевий вузол, якому виділяється окремий комутаційний порт. Коли ви вперше запускаєте комутатор, він відправляє кадри на відкриті порти, таким чином заповнюючи свою матрицю MAC-адресами мережевих вузлів. На даному етапі прилад аналізує ці фрейми, поповнюючи свій список адрес, після чого локалізує весь трафік через записані мережеві вузли.

Типи комутаторів

Як правило, комутатори типізуються методами управління. Виділяють кілька типів інтернет комутаторів.

  • Некеровані комутатори регулюють передачу інформації незалежно від дій користувача. Як правило, їх обирають для домашнього застосування або офісів із невеликою внутрішньою локальною мережею. Проте їхній суттєвий недолік — низький показник продуктивності, що значною мірою обмежує можливості адміністрування. Тут слід розглянути також бездротовий комутатор, що це і як працює. Його основною відмінністю є необхідність кабельного підключення до мережі. Такий комутатор можна приєднати до наявної мережі бездротовими каналами зв’язку, наприклад, через Wi-Fi.
  • Інший тип — керований комутатор, що це і як працює — пояснимо трохи докладніше. Такий пристрій підтримує режим автономної роботи, як і у випадку з некерованими комутаторами. Керований комутатор як роутер часто використовується для локальних мереж. Основною його перевагою є можливість управління користувача, що значною мірою розширює можливості адміністрування, а також підвищує показники продуктивності. Керовані комутатори використовуються в офісах великих компаній та на підприємствах.
  • Інший тип — керований комутатор, що це і як працює — пояснимо трохи докладніше. Такий пристрій підтримує режим автономної роботи, як і у випадку з некерованими комутаторами. Керований комутатор як роутер часто використовується для локальних мереж. Основною його перевагою є можливість управління користувача, що значною мірою розширює можливості адміністрування, а також підвищує показники продуктивності. Керовані комутатори використовуються в офісах великих компаній та на підприємствах.

Різновиди комутаторів

Крім основної типології, різні моделі комутаторів розрізняють за кількістю портів — їх може бути 2, 4, 8, 16 і так далі. Також різні пристрої забезпечують різну швидкість передачі — це може бути 100Мб/сек, 1Гб/сек,10Гб/сек і вище. Також від виду комутатора залежить підтримка мережевого рівня network layer — 1,2 або 3 та Power-over-Ethernet. Комутатор POE працює з IP-телефонією, IP-камерами, точками доступу бездротової мережі та будь-якими іншими приладами, для яких проблематично підвести окреме електроживлення.

Виробників комутаторів на ринку є чимало. Найбільш поширений у використанні комутатор D Link і комутатор Cisco, що, втім, не заважає віддавати перевагу й іншим менш популярним, але більш технічно досконалим моделям.

Чим відрізняється комутатор від маршрутизатора та свіча

Щоб визначити, чим маршрутизатор від комутатора відрізняється технічно, слід коротко розглянути основні функції обох пристроїв. Також ми згадаємо, чим відрізняється комутатор від модему.

Звичайний маршрутизатор або роутер сам визначає IP-адресу на етапі аналізу пакета даних. Тут варто позначити головний нюанс — чим відрізняється від свіча комутатор. Сучасний свіч працює тільки з МАС-адресами. Тому роутер можна розглядати як комп’ютер, без монітора та відеокарти, але зі своєю оперативною пам’яттю, налаштованою під свої завдання. Свіч же має більш обмежені функції, заточені суворо під певні запити.

Далі, будь-який свіч функціонує на канальному рівні моделі OSI й не підключається до Інтернету, у той час як маршрутизатор працює на мережевому рівні та завжди підключений до Інтернету. Аналогічна схема працює при порівнянні комутаторів та модемів, оскільки останні забезпечують вихід в Інтернет і завжди до нього підключені під час роботи.

Таким чином, вибирати той чи інший пристрій слід, виходячи з технічних потреб. Якщо необхідно просто поєднати кілька ПК або інших мережевих пристроїв між собою, вам підійде комутатор. Якщо є потреба підключити всі ПК до Інтернету, правильним вибором стане маршрутизатор. Комутатори корисніші для корпоративних потреб, у рамках обслуговування внутрішньої локальної мережі, маршрутизатори — для дому чи складних багаторівневих корпоративних мереж із підключенням до глобальної мережі.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну