info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
  • Головна
  • Поради
  • Чим блок живлення для дата-центрів відрізняється від звичайного? Як вибрати хороший БЖ для сервера?

Чим блок живлення для дата-центрів відрізняється від звичайного? Як вибрати хороший БЖ для сервера?

Відповідаємо на ці питання в статті. Розповідаємо про ключові відмінності звичайних блоків живлення та моделей для серверів, дата-центрів, а також даємо прості інструкції щодо вибору оптимального БЖ для сервера.

У чому різниця між звичайним і серверним блоком живлення?

Головна відмінність — в специфіці роботи. Річ у тому, що серверні БЖ заточені на безперебійне функціонування в режимі 24/7. А ось до класичних блоків живлення, призначених для стандартних офісних і домашніх комп’ютерів, такі вимоги не пред’являються. Та й з чого б це раптом? Все одно звичайні ПК для веб-серфінгу й офісів не працюють з такими серйозними навантаженнями та не обробляють стільки даних безперервно, як сервери.

Крім цього, є ще один нюанс, хоча він теж пов’язаний з вимогою до безперебійної роботи сервера. Навіть супернадійний блок живлення може вийти з ладу, але чим довше простоює сервер, тим більше губляться дані й, звичайно, гроші компанії. Звідси випливає ще одна відмінність блоків живлення: на відміну від комп’ютерного, серверний БЖ повинен підтримувати гарячу заміну. Так несправний блок можна поміняти та не від’єднувати від живлення весь сервер. Іншими словами, потрібна підтримка резервування, як у БЖ FSP.

Ось ми й закінчили з головними відмінностями. Тепер перейдемо до опису функцій і можливостей серверних блоків живлення, які допоможуть вибрати оптимальний варіант.

Можливості та особливості вибору БЖ для серверів

У звичайного сервера не передбачене додаткове місце під резервний блок живлення. З цієї причини просунуті компанії, такі як FSP Group, випускають професійні моделі з резервуванням 2 в 1. Наприклад, блоки живлення FSP1200-50FS і FSP800-50FS містять по два CRPS 2.0 (Common Redundant Power Supply) модуля в одному корпусі такого ж формату. Так, якщо один з модулів вийде з ладу, його можна буде легко поміняти. Cold Redundant, холодне резервування, знижує показники вхідної потужності при режимі очікування, завдяки чому пристрої практично не витрачають енергію.

Однак відключення резервних джерел живлення — вже вирішене завдання, а ось активувати їх швидко — досі актуально. Втім, топові виробники змогли розв’язати цю проблему. Наприклад, блоки живлення FSP зберігають можливість швидкого переходу з режиму очікування в режим стандартної активності, що дозволяє забезпечити стабільну безперебійну роботу сервера навіть в разі збоїв.

Моделі цієї марки підтримують стандарт шини управління живленням PMbus, що дозволяє системі моніторити роботу блоків живлення, знаходити та виправляти несправності. Зокрема, за рахунок підтримки такого стандарту, адміністратор зрозуміє, що робочий модуль БЖ вийшов з ладу й активувався резервний. Крім того, доступна можливість моніторити інші параметри блоку живлення в реальному часі.

Характеристики

Крім перерахованих функціональних можливостей, для вибору хорошого серверного блоку живлення важливо звертати увагу на інші технічні параметри. Так, мають значення потужність і напруга БЖ.

Потужність блоків живлення для серверів варіюється в межах 300-2400 Вт. Яка потрібна саме вам, залежить від того, скільки споживають компоненти сервера. Порахувати нескладно: треба підсумовувати показники всіх комплектуючих і додати 20%. Цей запас стане в нагоді, коли знадобиться апгрейдити сервер. Якщо мова йде про дата-центри, важливо звертати увагу не тільки на енергоспоживання компонентів обладнання, а й на непрямі витрати електроенергії, наприклад, на систему кондиціонування та розсіювання тепла.

Примітка: CRPS БЖ FSP реалізовані за схемою із загальною шиною +12 — АС/DC перетворювач видає всю потужність на неї, а перетворювачі DC/DC дають інше +5, +3.3, -12B. Завдяки цьому блоки живлення цього виробника здатні з високою ефективністю (ККД) забезпечувати максимальну потужність по всіх номіналах.

Щоб купити оптимальний БЖ, важливо враховувати й напругу, з якою сумісний блок живлення. Як правило, більшість моделей розраховані на стандартні АС 220В. Однак іноді, для спеціалізованих рішень, потрібні блоки живлення, розраховані на постійний струм — DC варіант. Знайти такий буває непросто, але цілком можливо. Так, бувають блоки живлення FSP, які підходять для мереж з напругою:

  • DC 336В — застосовується в дата-центрах.
  • DC 48В — часто використовується для телекомунікаційного обладнання.

Крім того, вибору надаються NEBS-сумісні БЖ — з найефективнішим захистом від перенапруги.

Крім цих важливих параметрів, має значення й коефіцієнт корисної дії блоку живлення, на який вказує сертифікація 80Plus. Для сервера слід вибирати моделі з сертифікатом 80Plus Gold або Platinum. Перші при 50% навантаження та вхідній напрузі у 230В забезпечують ККД на рівні 92%, а другі — 94%.

Додаткові функції

В першу чергу поговоримо про захист. Хороший блок живлення для сервера повинен бути захищений від:

  • перегріву — позначається як OTP (Over TemperatureProtection);
  • перенапруги — OVP (розшифровується як Over Voltage Protection),
  • короткого замикання — SCP (Short Circuit Protection);
  • збоїв в роботі вентилятора — FFP або Fan Failure Protection;
  • перевищення по току — позначається як OCP, тобто Over Current Protection.

Важливо! Щоб забезпечити безперебійну роботу при стрибках напруги, у серверного БЖ повинен бути широкий діапазон вхідної напруги. Так, у деяких моделей FSP він становить 90-264В, та й в цілому у блоків живлення цієї марки є всі перераховані вище захисні функції.

Також при виборі необхідно звертати увагу на відповідність моделі стандартам безпеки, включаючи EN62368 та інші — FCC, TÜV, CCC, UL і CE.

Зручні моделі з можливістю кабель-менеджменту, тобто з модульною організацією. В цьому випадку можна підключити тільки необхідні кабелі та не займати зайвими проводами місце в серверному корпусі. Також хороші блоки живлення зі спеціальними стопорами, які не дадуть випадково висмикнути кабель.

Ефективний блок живлення для сервера — це модель з широким діапазоном напруги, високим ККД, функцією резервування та гарячої заміни, моніторингу роботи. Крім того, щоб вибрати оптимальний серверний БЖ, необхідно враховувати його потужність і напругу, наявність захисних функцій і відповідність стандартам безпеки.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну