info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Різниця між серверними і звичайними процесорами

Не треба думати, що серверні процесори нічим не відрізняються від своїх колег для персональних комп’ютерів. У цю пастку потрапляють багато, навіть підковані користувачі персональних комп’ютерів. Звичайно, ви зможете встановити без найменших складнощів серверну операційну систему на будь-який персональний комп’ютер. Тільки навіть самий потужний комп’ютер не стане повноцінним сервером після того, як ви інтегруєте в системний блок серверний процесор.

Звісно, головні відмінності в тому, що у них різні призначення. Розглянемо основні відмінності, не зачіпаючи при цьому, поки що, технічні характеристики. Про них ми розповімо у фіналі нашої статті.

Безвідмовність сервера забезпечується за рахунок спеціальних засобів і грамотного дублювання жорстких дисків, систем активного охолодження, блоків живлення і інших важливих компонентів будь-якого сервера.

Різниця функціоналу процесорів

Відчутно полегшують рішення цієї задачі різноманітні датчики: датчики рівня температури і т.д. Саме вони пильно наглядають за станом всіх критично важливих технічних параметрів. Дуже допомагає і спеціальний «сторожовий таймер». Якщо сервер «завис» і не вдалося швидко повернути його у робочий стан, він перезавантажить його сам без втрати отриманих результатів роботи будь-якого з користувачів даного сервера. Звичайному процесору таке диво не під силу.

Сервери покликані виконувати цілий ряд завдань, які дозволяють успішно справлятися з труднощами, що постають перед сучасними ЦОД, особливо в періоди пікових навантажень під час проведення складних наукових, статистичних і математичних розрахунків. Основні напрямки роботи серверного процесора:

 • дозволяють максимально надійно і ефективно зберігати та обробляти солідні обсяги даних, проводити складні розрахунки навіть при роботі великого числа клієнтів одночасно при запуску ресурсовитратних додатків у фоновому режимі. При цьому не відбувається порушення цілісності самої оброблюваної інформації. Особливо важливий такий момент, як дотримання цілісності великих масивів даних навіть під час пікових навантажень і тривалих системних збоїв;
 • у більшості випадків ваш сервер – потужний термінал. Тому робота вимагає установки спеціально розробленого програмного забезпечення;
 • сервери працюють на базі програм, які дуже вимогливі до ресурсів, щоб швидко і якісно виконувати складні наукові, математичні, статистичні розрахунки. У підсумку ви отримуєте відчутну економію із-за того, що не доведеться купувати потужні і дорогі комп’ютери, також сумарні потреби в електроенергії у випадку з сервером будуть нижче.
 • зниження витрат можна домогтися за рахунок того, що кілька комп’ютерів вимагатимуть дорогого обслуговування. Особливо велику проблему становить оновлення складного програмного забезпечення, пошук і виправлення неминуче виникають в їх роботі помилок. Сервер все це робить в автоматичному режимі за рахунок спеціального інструменту ECC. Пам’ять сервера в результаті має підвищену стійкість в умовах тривалих або великих збоїв. Помилки шукаються в режимі реального часу і виправляються без участі людини. Інформація захищена від втрати цілісності навіть на рівні оперативної пам’яті і кеша. Всі процедури сервер виконує в централізованому режимі, дивно ефективно і надійно.

Процесори для звичайних ноутбуків і персональних комп’ютерів орієнтовані на так звану локальну багатозадачність». Функції наступні:

 • одночасне відкриття декількох вкладок для роботи в браузері;
 • робота в декількох одночасно запущених програмах;
 • робота в умовах досить повільного режиму, коли ви переміщаєте дані з USB-пристроїв, зовнішніх жорстких і BluRay дисків, CD і DVD. Сервер ідеальний для роботи відразу з великою кількістю користувачів одночасно.

Надійність

Звичайно, дуже важливі і технічні характеристики самого активного компонента. Чудово себе зарекомендували, наприклад, процесор intel xeon, він ідеальний навіть для найсучасніших серверів в рамках великих ЦОД.

Важливо розуміти, що сервери виконують солідні математичні, наукові статистичні обчислення, побудову короткострокових і довгострокових прогнозів і багато іншого. Тому це обладнання, як розумієте, схильне до сильного нагрівання. Знизити цей негативний показник допомагає присутність в процесорі декількох обчислювальних ядер. Також вони прискорюють навіть цей складний процес. У серверних процесорах їх буває 12 і більше. Для настільних процесорів в даний час показник у 8 ядер являється, не так щоб граничним, але така необхідність виникає не часто.

Саме спеціалізований процесор для серверів і дозволяє досягти серверу ефективно в умовах багатозадачності, завдяки збільшеному об’єму кешу на рівні L1, L2, L3. Також серверам для ефективної та успішної роботи потрібно більше оперативної пам’яті. Навіть вже безнадійно застарілі моделі підтримують цей важливий показник на рівні 144 гб.

Є й інші нюанси, які не здатний забезпечити ПК. Наприклад, в 6 разів більший показник обсягу кешу для надійного збереження інформації у разі виникнення якогось непередбаченого збою для збереження даних, які не встигли зберегти на диск сервера повністю. Також пропускна здатність шини збільшена вдвічі. До сервера ж можна підключити до 768 Гб ОЗУ. Тільки серверний процесор підтримує такий інструмент, як ECC, дозволяє відстежувати виникають в процесі роботи помилки в режимі реального часу і усувати їх в повністю автоматичному режимі.

На жаль, серверні процесори споживають набагато більше електроенергії, ніж ПК варіанти. Вони набагато більші за габаритами. Тому вбудувати їх в стандартний системник дл ПК буде дещо складніше. До того ж і коштують вони в рази дорожче. На сьогоднішній день є тенденція робити не дорогий ПК зі старим intel xeon на борту. Такі машини і в правду не погано працюють, але не завжди виходить у початківця досягнути очікуваного результату, так як необхідно дуже ретельно підбирати залізо, і не забувайте що в більшості випадків це будуть процесори, які були в експлуатації. Але для майнерів початківців може бути в самий раз.

Серед найбільш топових серверних CPU відомі дві: Opteron від AMD і Xeon від Intel. Звичайно, є й інші великі учасники цього високотехнологічного ринку: POWER від IBM, Itanium – спільний проект Intel і Hewlett Packard (HP), процесор UltraSPARC від Sun Microsystems.

Якість дуже важлива у зв’язку з цілою низкою особливих умов, які пред’являються для серверів:

 • цілодобовий, ідеально безперебійний режим роботи із дня в день без вихідних і з нічим не ускладненою для кожного з підключених користувачів доступністю;
 • жорсткі вимоги до якості кожного компонента вашого сервера;
 • ефективна і бездоганна робота в умовах пікових робочих навантажень з 100% якістю і продуктивністю;
 • швидко, а головне, без помилок проводити навіть найскладніші обчислювальні процеси, працюючи з солідними масивами даних.

Надійність серверів забезпечує не тільки якість всіх його фізичних складових. Тут важливо і програмне забезпечення та спеціалізовані інструменти. Тільки в цьому випадку процесори для серверів зможуть впоратися з усіма складнощами при роботі в умовах цілодобової роботи і пікових навантажень.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну