info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Серверна і звичайна ОЗП: в чому ж різниця?

Ця стаття написана для тих, хто бажає розібратися у відмінностях між серверною та звичайною оперативною пам’яттю. Все далеко не так легко і просто, як може здаватись на перший погляд. Питання не банальне, адже дуже прикро буде витратити зароблені гроші на електронний компонент, який, виявляється, не зможе ефективно працювати з вашим персональним комп’ютером із-за цілого ряду нюансів, якими володіють, в основному, плати оперативної пам’яті для серверів.

Іноді навіть найдорожча планка оперативної пам’яті, з прекрасними характеристиками, не призведе до адекватного апгрейду. Може і взагалі не привести ні до яких помітних поліпшень в роботі вашого ПК. Це не дивлячись на те, що ви очікували справжній прорив і отримання «технічного раю» в домі. Чому для нас привабливі саме серверні плати для оперативної пам’яті? Все просто. Сервери у складі ЦОД переносять значні навантаження, контроль за їх якістю в сотні разів жорсткіше, а значить, вони апріорі повинні бути надійніше своїх «рядових колег».

На жаль, принцип «не все те золото, що блищить», ніхто не відміняв. Головний фокус полягає в тому, що оперативна пам’ять для серверів має досить вузьку робочу спеціалізацію, тому здатна порозумітися далеко не зі всіма моделями персональних комп’ютерів.

Зверніть увагу, що звичайний чи ігровий ПК має цілий ряд важливих відмінностей від повноцінного сервера в складі сучасного ЦОД. Почнемо з того, що навіть завдання, які їм доводиться щодня вирішувати, абсолютно різні. Тому і вимоги до електронних компонентів, особливо вбудованого типу, відчутно різняться.

Серверне обладнання передбачає безперервний режим роботи. Майже будь-яке відключення призведе до істотних ускладнень в роботі і отриманню не зовсім достовірних даних через неврахуваня простою даних. Тому стійкість до відмов не менш важлива, ніж наша стара знайома ефективність. Серверна DDR пам’ять має в своєму арсеналі цілий арсенал хитрих технічних хитрощів, щоб не підвести свій ЦОД.

Тут особливу роль відіграє грамотно облаштована апаратна підтримка роботи сервера. Навіть оперативна пам’ять тут встановлюється не звичайна, а реєстрова. На такій платі встановлений додатковий компонент у вигляді дуже компактної мікросхеми. Саме вона і відповідає за ефективну буфферизацию. Центральне розташування цього доповнення відразу ж кинеться вам прямо в очі. Безперебійну роботу забезпечує неухильне дотримання правила: на 8 звичайних чіпів завжди присутній 1 буферний.

Такий стан справ виправдано. Сучасні материнські плати володіють контролерами для адекватної оперативної пам’яті. Її обсяг диктують завдання, які планується виконувати. У режимі одночасного виконання цілого ряду завдань одночасно саме цей особливий чіп терпить вплив максимальних струмових навантажень. Під час таких важливих процесів, як зчитування і запис даних, відбувається неминуче явище. Змінюється показник електричної ємності даного пристрою. З цією функцією успішно справляється буфер модуля пам’яті сервера. Але це можливо тільки в тому випадку, якщо він відноситься до реєстрових. Саме ця стратегія і дозволяє серверам довго зберігатися в робочому стані без додаткових дорогих витрат на ремонт та обслуговування. Все і так працює як швейцарський годинник».

Програмний спосіб роботи також має цілий ряд вельми критичних відмінностей. Всі розуміють, що при читанні інформації, котра зберігається в мікросхемах пам’яті, не виключено виникнення помилок. Зазвичай в цьому винні зовнішні фактори, впливати на які ми не можемо: солідне космічне і електромагнітне випромінювання. Вони навіть здатні внести серйозні корективи в стані самого біта інформації.

З цим явищем боротися складно, але можна мінімізувати негативні наслідки від настання таких подій. Для цього передбачена ECC (Error Correcting Code). Це спеціалізована функція для автоматичного пошуку і корекції в режимі реального часу будь-яких виникаючих в структурі даних помилок, так зване коригування помилкового коду. В даний час її вже можна виявити і на платах оперативної пам’яті для ПК.

Виробниками були розроблені спеціалізовані алгоритми математичної обробки цифрового коду. Помилки не тільки відстежуються в міру їх виникнення, але і досить оперативно виправляються. Втручання з боку користувача або адміністратора в даному випадку не потрібно, що дуже зручно. Це забезпечить стабільну роботу вашого сервера або комп’ютера навіть в небезпечні моменти пікових навантажень.

Саме запеклий опір виникненню відмов оперативної пам’яті в процесі роботи дуже важливий для ефективної та безпечної роботи. Тому до питання розробники та інженери підійшли з належним ступенем відповідальності. Така стійкість забезпечується цілим комплексом заходів. Також на допомогу приходять спеціальні тести. Вони дозволяють перевірити, ще до надходження плат оперативної пам’яті в продаж, як ці комплектуючі для серверів будуть вести себе в умовах довгої експлуатації, при пікових значеннях навантаження і нагріванні до 100С, наскільки вони безвідмовні і ефективні навіть у таких відверто екстремальних робочих умовах.

Також обов’язкова перевірка на сумісність з різнотипними програмними і серверними платформами. Модулі з дефектами швидко виявляються і в продаж не надходять. Якщо в партії зустрічаються 2 планки з браком на кожні 10000 одиниць продукції, то вся вона визнається бракованою і відкликається виробником.

Щоб не розчаруватися і отримати очікуваний апгрейд, досить заздалегідь уточнити технічні характеристики вашої материнської плати. Можливо, такі регістрові плати оперативної пам’яті і підійдуть Вам. Тільки врахуйте, що швидкість їх роботи, в силу робочих нюансів, буде нижче, ніж у тих, що призначені саме для персональних комп’ютерів.

Коментарів (2)

 • Avatar

  Олександр

  Дякую, дуже легко викладено для розуміння роботи оперативки. Поки що звичайна DDR 4 в пріоритеті за швидкість.

  Відповісти

  • Avatar

   EServer

   Дякуємо за приємний відгук, будемо старатися і в майбутньому публікувати цікаві матеріали!

   Відповісти

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну