info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Переваги та недоліки серверів: Dell, HP, Supermicro та Fujitsu

Розповідаємо, в чому переваги й недоліки серверів чотирьох популярних марок: Dell, HP, Supermicro і Fujitsu. Зі статті ви дізнаєтесь, чим порадують моделі, випущені під цими брендами. Також ми розповімо, з якими проблемами можна зіткнутися.

Сервери Dell

Це надійні, якісні й при цьому відносно недорогі, в порівнянні з моделями фірм-конкурентів, сервери. Експерти запевняють, що сервери Dell виділяються найменшою кількістю проблем з управлінням і найшвидшим холодним стартом.

Серед переваг пристроїв — глибоко пророблений дизайн. Більшість моделей передбачає можливість підключення резервних блоків живлення, багато серверів характеризуються зниженим енергоспоживанням і поліпшеним кондиціонуванням.

Однак, крім переваг, є у серверів і мінуси. Наприклад, моделі старше 3-5 років можуть мати проблеми з оновленнями. Втім, розв’язати питання неважко: потрібно поставити на сервер оновлену систему IDRAC, а потім оновити ПЗ Lifecycle.
Після апгрейда може статися «помилка Е1410»: сервер не хоче запускатися після установки нового процесора. Як правило, це відбувається через загнуті ніжки, що можна поправити вручну.

Проблеми можуть статися і з установкою оперативної пам’яті, оскільки кожна модель вимагає певних умов, наприклад, до деяких серверів треба ставити три планки пам’яті на канал. Крім того, оперативка розділяється і за вимогами до живлення: якщо встановити різні за цим параметром планки, сервер може не запускатися.

Втім, плюсів у серверів Dell більше. Всі мінуси з лишком компенсує висока продуктивність і економічність.

Сервери HP

Моделі цієї марки користуються популярністю. Це не дивно, адже для них характерні висока якість, продуктивність і хороша масштабованість. Крім того, сервери Hewlett-Packard постійно вдосконалюють технології моніторингу та управління. Розробки компанії часто стають основою для нових технологій, що створюються іншими брендами.

Звичайно, без недоліків і у таких топових серверів не обійшлося. В основному, вони пов’язані з високою вартістю обслуговування. Так, в сервери HP можна встановлювати тільки компоненти певних виробників. Мова не тільки про сумісність: компанія не надає гарантію, якщо встановлені інші компоненти.

Варто відзначити, що моделі, оснащені мінімум двома процесорами, використовують оперативну пам’ять ECC RDIMM. Однопроцесорним же варіантам потрібна ECC UDIMM, хоча офіційно про це не говориться. Якщо це не врахувати, після апгрейда сервер буде працювати, як і до оновлення — в кращому випадку. У гіршому — просто не запуститься.

Втім, як і в попередньому випадку, плюси тут переважують. Особливо якщо надійність — пріоритет.

Сервери Supermicro

На відміну від попередніх брендів, ця компанія досить молода. Однак вона вже потихеньку завойовує ринок, випускаючи надійне обладнання.

Так, сервери Supermicro характеризуються гнучкістю. Пристрої цієї марки — справжні конструктори: вони сумісні з будь-якими компонентами, що дозволяє зібрати систему під потреби.

Привабливою рисою моделей цієї марки є вартість. Вони надійні, але при цьому коштують дешевше відомих конкурентів. Крім того, як ми вже згадували, вони не вимагають установки брендових компонентів і максимально відкриті для апгрейда.

Мінуси моделей випливають з їх головної переваги. Так, оскільки компанія націлена на сумісність з максимальною кількістю компонентів різних брендів, готових рішень у неї не так багато. Також недолік серверів цього виробника полягає в гарантійному обслуговуванні. Представництво компанії знаходиться в США, так що швидко замінити компонент, що вийшов з ладу, по гарантії не вийде.

Сервери Fujitsu

Моделі, випущені під цим брендом, характеризуються надійністю і хорошою масштабованістю. Модельний ряд серверів компанії досить широкий: є як недорогі рішення для малого бізнесу, так і варіанти для великих корпоративних інфраструктур.

Хороший сервіс, високий рівень надійності та продуктивність — ключові плюси, серверів Fujitsu. Однак, недоліки теж є. Як і у випадку з пристроями від HP, ці моделі не визнають установки несумісних вузлів. З одного боку, це гарантує довговічність, з іншого — викликає проблеми з підбором більш дешевих компонентів. Якщо встановити неоригінальні компоненти, сервер може не запуститися. Але навіть якщо пощастить, і він буде працювати, на гарантію можна не сподіватися.

Топові сервери тому і є такими, що забезпечують належну продуктивність і довго служать. Серед мінусів HP і Fujitsu можна назвати високу вартість обслуговування, яка витікає із сумісності лише з компонентами певних марок. Недоліком Dell є специфічні вимоги до установки деякого обладнання, наприклад, оперативної пам’яті. А мінусом серверів молодої компанії Supermicro є невелика кількість готових рішень, що компенсується максимальною відкритістю до апгрейду. Втім, плюси пристроїв цих компаній однозначно переважують мінуси.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну