info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 18:00 без перерви
м. Київ (044) 331-07-53
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
  • Головна
  • Поради
  • Як не треба вибирати сервер — 5 поширених помилок, ризики і як їх уникнути

Як не треба вибирати сервер — 5 поширених помилок, ризики і як їх уникнути

Щоб вибрати правильний сервер, потрібно підійти до процесу з усією педантичністю. Для цього потрібен ретельно розроблений план системи та надійний постачальник.

Зі статті ви дізнаєтеся про найпоширеніші помилки, що здійснюються при підборі сервера, а також про те, як їх уникнути.

Помилка №1: Не та конфігурація

Сервер — універсальне обладнання. Найчастіше моделі відрізняються тільки потенціалом і простотою масштабування. Перед тим, як вибирати сервер, слід брати до уваги не тільки поточні, а й майбутні потреби організації. Так, важливо врахувати необхідність апгрейда і масштабування, а потім скласти план. Однак допускати перевиробництва потужностей не варто. Це банальна помилка, але вона часто допускається і призводить до збитків.

Поширені помилки, пов’язані зі зміною:

  • Дуже продуктивні, але надто дорогі модулі.
  • Компоненти, яких достатньо зараз, але без запасу потужностей.
  • Неправильно підібраний процесор, плата або оперативна пам’ять.

Як уникнути

Щоб запобігти помилці, потрібно доручити задачу по підбору конфігурації фахівцям: штатним адміністратору, інженеру. Також можна проконсультуватися з нашими фахівцями: розкажіть їм про необхідний функціонал, і вони все підберуть.

Помилка №2: Не той форм-фактор

Вибрати невідповідний до ситуації форм-фактор — менш поширена помилка, проте, і її здійснюють нерідко.

Припустимо, ви вибрали Blade-сервер, який призначений для високонавантажених систем. Їм легко керувати, його неважко масштабувати. Однак коштує він дорожче інших моделей і підходить тільки при заповненні шасі. У більшості ж своєму малому і середньому бізнесу блейд-сервери ні до чого.

Зворотна ситуація може трапитися з придбанням моделі Tower. Вона хороша для малих і середніх підприємств, але не підходить великим інфраструктурам. Причому заковика в тому, що з’ясується це не відразу, а лише коли настане необхідність розширення.

Як уникнути

Як і у випадку з конфігурацією, план з урахуванням масштабування на кілька років вперед допоможе запобігти проблеми, що були описані вище.

Помилка №3: ​​Зловживання самостійною збіркою

Звичайно, економія — це важливо, але тільки якщо нею не зловживати. Зокрема, самостійно збирати сервер можна, але не факт, що збірка виявиться робочої або, принаймні, пропрацює хоча б два-три роки.

Річ у тому, що навіть найпростіші сервіси по збірці серверів є щось на зразок лабораторії, що дає змогу перевірити компоненти на сумісність. Самозбір же, навіть з якісних компонентів, може навіть не почати працювати. Але навіть якщо він почне функціонувати, то з часом вам все одно знадобиться більша кількість обладнання. А це не тільки істотно ускладнить самостійну збірку, але і підвищить ризик того, що вона не буде працювати.

Як уникнути

Все просто: зверніться в сервісний центр, який займається складанням серверів.

Помилка №4: Неправильне розміщення

Мова йде не тільки й не стільки про встановлення сервера поблизу робочих місць, що шкідливо як для самого сервера, так і для співробітників. Йдеться про розміщення в телекомунікаційній шафі / монтажній стійці або серверній кімнаті.

Ідеально — виділене під сервер приміщення. Якщо ж його немає, можна вибрати для цієї справи серверну шафу або ж рекову стійку, розміщену у звичайному приміщенні.

Як уникнути

Бажано продумати заздалегідь, де буде облаштовано серверну кімнату. Також важливо правильно підібрати розміри монтажної стійки або шафи.

Помилка №5: Компоненти від різних виробників

Для масштабування системи вам, швидше за все, знадобиться кілька серверів. Ними всіма потім потрібно буде управляти, потрібне й оновлення.

Кожен перевірений виробник знає про це, тому намагається зробити свою пропозицію максимально привабливою. Але в гонитві за знижками та зручністю легко переборщити, особливо якщо врахувати, що більшість компонентів різних марок сумісні один з одним. В цьому і полягає помилка: з якогось моменту серверів і девайсів, випущених під різними брендами, стає занадто багато. В результаті те, що повинно було працювати на простоту управління, лише ускладнює його. Не кажучи вже про те, що оновлень доведеться робити більше, причому ця кількість буде прямо пропорційно кількості виробників. А це час і гроші.

Як уникнути

Краще відмовитися від великої кількості пристроїв від різних компаній: нехай буде максимум 2-3 виробники. Також рекомендується заздалегідь запланувати побудову та оновлення інфраструктури, її управління. Зручно брати готові рішення, які можна апгрейдити.

Ми розглянули 5 найчастіших помилок, які заважають зробити правильний вибір сервера. Тепер ви можете їх уникнути та створити надійну IT-інфраструктуру, заощадивши час і кошти.

Залишити коментар

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну