info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
  • Головна
  • Поради
  • Як не треба вибирати сервер — 5 поширених помилок, ризики і як їх уникнути

Як не треба вибирати сервер — 5 поширених помилок, ризики і як їх уникнути

Щоб вибрати правильний сервер, потрібно підійти до процесу з усією педантичністю. Для цього потрібен ретельно розроблений план системи та надійний постачальник.

Зі статті ви дізнаєтеся про найпоширеніші помилки, що здійснюються при підборі сервера, а також про те, як їх уникнути.

Помилка №1: Не та конфігурація сервера

Сервер — універсальне обладнання. Найчастіше моделі відрізняються тільки потенціалом і простотою масштабування. Перед тим, як вибирати сервер, слід брати до уваги не тільки поточні, а й майбутні потреби організації. Так, важливо врахувати необхідність апгрейда і масштабування, а потім скласти план. Однак допускати перевиробництва потужностей не варто. Це банальна помилка, але вона часто допускається і призводить до збитків.

Поширені помилки, пов’язані зі зміною:

  • Дуже продуктивні, але надто дорогі модулі.
  • Компоненти, яких достатньо зараз, але без запасу потужностей.
  • Неправильно підібраний процесор, плата або оперативна пам’ять.

Як уникнути

Щоб запобігти помилці, потрібно доручити задачу по підбору конфігурації фахівцям: штатним адміністратору, інженеру. Також можна проконсультуватися з нашими фахівцями: розкажіть їм про необхідний функціонал, і вони все підберуть.

Помилка №2: Не той форм-фактор

Вибрати невідповідний до ситуації форм-фактор — менш поширена помилка, проте, і її здійснюють нерідко.

Припустимо, ви вибрали Blade-сервер, який призначений для високонавантажених систем. Їм легко керувати, його неважко масштабувати. Однак коштує він дорожче інших моделей і підходить тільки при заповненні шасі. У більшості ж своєму малому і середньому бізнесу блейд-сервери ні до чого.

Зворотна ситуація може трапитися з придбанням моделі Tower. Вона хороша для малих і середніх підприємств, але не підходить великим інфраструктурам. Причому заковика в тому, що з’ясується це не відразу, а лише коли настане необхідність розширення.

Як уникнути

Як і у випадку з конфігурацією, план з урахуванням масштабування на кілька років вперед допоможе запобігти проблеми, що були описані вище.

Помилка №3: ​​Зловживання самостійною збіркою

Звичайно, економія — це важливо, але тільки якщо нею не зловживати. Зокрема, самостійно збирати сервер можна, але не факт, що збірка виявиться робочої або, принаймні, пропрацює хоча б два-три роки.

Річ у тому, що навіть найпростіші сервіси по збірці серверів є щось на зразок лабораторії, що дає змогу перевірити компоненти на сумісність. Самозбір же, навіть з якісних компонентів, може навіть не почати працювати. Але навіть якщо він почне функціонувати, то з часом вам все одно знадобиться більша кількість обладнання. А це не тільки істотно ускладнить самостійну збірку, але і підвищить ризик того, що вона не буде працювати.

Як уникнути

Все просто: зверніться в сервісний центр, який займається складанням серверів.

Помилка №4: Неправильне розміщення

Мова йде не тільки й не стільки про встановлення сервера поблизу робочих місць, що шкідливо як для самого сервера, так і для співробітників. Йдеться про розміщення в телекомунікаційній шафі / монтажній стійці або серверній кімнаті.

Ідеально — виділене під сервер приміщення. Якщо ж його немає, можна вибрати для цієї справи серверну шафу або ж рекову стійку, розміщену у звичайному приміщенні.

Як уникнути

Бажано продумати заздалегідь, де буде облаштовано серверну кімнату. Також важливо правильно підібрати розміри монтажної стійки або шафи.

Помилка №5: Компоненти від різних виробників

Для масштабування системи вам, швидше за все, знадобиться кілька серверів. Ними всіма потім потрібно буде управляти, потрібне й оновлення.

Кожен перевірений виробник знає про це, тому намагається зробити свою пропозицію максимально привабливою. Але в гонитві за знижками та зручністю легко переборщити, особливо якщо врахувати, що більшість компонентів різних марок сумісні один з одним. В цьому і полягає помилка: з якогось моменту серверів і девайсів, випущених під різними брендами, стає занадто багато. В результаті те, що повинно було працювати на простоту управління, лише ускладнює його. Не кажучи вже про те, що оновлень доведеться робити більше, причому ця кількість буде прямо пропорційно кількості виробників. А це час і гроші.

Як уникнути

Краще відмовитися від великої кількості пристроїв від різних компаній: нехай буде максимум 2-3 виробники. Також рекомендується заздалегідь запланувати побудову та оновлення інфраструктури, її управління. Зручно брати готові рішення, які можна апгрейдити.

Ми розглянули 5 найчастіших помилок, які заважають зробити правильний вибір сервера. Тепер ви можете їх уникнути та створити надійну IT-інфраструктуру, заощадивши час і кошти.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну