info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Чим відрізняються LAN, MAN і WAN? Особливості 3 типів мереж

Найпоширеніші варіанти обчислювальних мереж — локальна, міська й глобальна — відрізняються масштабом, який визначає інші параметри. Про різницю між 3 видами мереж читайте в статті.

Особливості LAN

Це невелика мережа з радіусом дії в межах 1-5 кілометрів. По суті, Local Area Network покриває будівлю/групу будівель, а також різні приміщення з комп’ютерами, серверами та периферійними пристроями. Як правило, з’єднання в локальній мережі здійснюється за допомогою Ethernet кабелів, якщо говорити про дротові способи, або по вай-фай.

Зазвичай у такій мережі використовуються протоколи Ethernet, а також FDDI та Token Ring. Це якщо говорити про дротове з’єднання. Якщо ж ми про вай-фай, то там використовуються 802.11n/ас/ах. Попередні стандарти вже практично не застосовуються, оскільки застаріли.

MAN мережа та її особливості

Це міська, магістральна, мережа, яка розгортається на площах в 50-60 кілометрів. До Metropolitan Area Network підключають більш дрібні мережі — локальні. Робиться це за допомогою магістральних, зазвичай оптоволоконних, ліній зв’язку. Вони виконують роль моста. До речі, використання оптоволокна невипадково: крім того, що воно забезпечує передачу даних на великі відстані, так ще і є більш надійними. Говорячи просто, МАN — це група LAN, з’єднаних один з одним за допомогою кабелю.

Протоколи, які використовуються для міських мереж:

  • RS-232,
  • ATM,
  • X-25,
  • Frame Relay.

Особливості WAN

Ця дуже велика мережа, яка охоплює територію в межах 100-1000 кілометрів. Глобальна обчислювальна мережа може сягати на територію регіону, країни, забезпечувати міжконтинентальний зв’язок.

При цьому в Wide Area Network застосовується безліч пристроїв: міжмережеві екрани та роутери, комутатори, а також інше мережеве обладнання. Наприклад, деякі компанії використовують мікрохвильові супутники, щоб забезпечити зв’язок між філіями.

Зараз для глобальних мереж використовуються такі протоколи, як:

  • ISDN,
  • PPP.

Цікаво: як і у випадку з магістральною мережею, у WAN може застосовуватися протокол Frame Relay, а також X-25.

У чому різниця між мережами LAN, MAN і WAN?

Незважаючи на незмінну суть реалізації зв’язку, ці три види мереж відрізняються різними параметрами.

За географічним охопленням локальні мережі займають меншу відстань, потім йде міський масштаб магістральних мереж — MAN, а слідом — масштаб континенту/країни — WAN. Оскільки в LAN мережу входить невелика кількість мережевих вузлів, в порівнянні з іншими типами мереж, її легше проектувати та підтримувати. Відзначимо, що WAN і MAN можуть перебувати як у володінні приватних користувачів, так і бути публічними, громадськими мережами. А ось мережі LAN зазвичай припускають лише приватне володіння.

Локальну мережу налаштовують підприємства та компанії, її надають провайдери й для приватних користувачів. Це дозволяє убезпечити бізнес-проекти, особисті дані. Що стосується міських MAN мереж, то найбільш популярний приклад — кабельне телебачення. Крім того, таку мережу організовують приватні компанії та державні установи. Вона стане в нагоді для зв’язку між департаментами й офісами, які розташовані в різних районах. WAN мережа ж застосовується авіа та залізничними компаніями, а також військовими службами, оскільки вони потребують високої безпеки.

Мережі відрізняються один від одного пропускною спроможністю та засобами передачі сигналу. Так, в локальних мережах зазвичай використовується вай-фай або ж кабель Ethernet зі швидкістю від 100 Мбіт/с до 1 Гбіт/с. MAN ж зазвичай залучає модем і кабель зі 100-мегабитной швидкістю, оптоволокно. А WAN використовує телефонні або супутникові лінії зв’язку, оптоволоконні кабелі та мікрохвилі. Відзначимо, що WAN зазвичай характеризується більш низькою швидкістю, у порівнянні з іншими типами мереж.

Крім того, є різниця і в завантаженості. Вона прямо пропорційна масштабу мережі. Іншими словами, найбільш завантажена — це WAN мережа, трохи менше навантаження лежить на міських мережах, а найнижче — на локальних.

Як видно, кожен тип мережі призначений для певних завдань. Знаючи, чим відрізняються WAN, LAN і MAN, можна побудувати ефективну мережу, відповідну конкретним цілям.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну