info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Що вибрати — виту пару UTP чи FTP?

Щоб спроектувати структуровану кабельну систему правильним чином, потрібно ретельно підготуватися, враховуючи кожну деталь. Оскільки багато мереж базуються на витій парі, виникає питання, який кабель краще брати: UTP чи FTP.

Відразу скажемо, що однозначно відповісти на нього не вийде. Річ у тім, що вита пара використовується в різних умовах. Від них і залежить, який кабель краще брати та для яких випадків.

Розповідаємо, в чому схожість і відмінності двох типів мережевих шнурів і що необхідно врахувати при виборі в першу чергу.

Чим схожі та чим відрізняються два типи кабелю

Обидва кабелю використовують, щоб організувати телефонну або комп’ютерну лінію зв’язку.

Моделі можуть мати однакову категорію: 3-ю — для телефонних мереж, 5 і 5-е, 6 і 6А, 7 і 7А — для інтернету. Це говорить про те, що їхня пропускна здатність може бути однаковою.

Конструкція обох видів шнурів схожа: кількість внутрішніх жил, які свиті попарно, однакове. Провідники оснащені захисною оболонкою, яка запобігає зламів. Зовнішня ізоляція деяких моделей обох типів може бути вогнетривкою, броньованою або зробленою з матеріалу, який не виділяє шкідливих газів при горінні.

У чому схожість моделей, ми розібралися. Тепер поговоримо про їх відмінності.

Хоча конструкція кабелів багато в чому схожа, в ній полягають і основні відмінності шнурів. Так, вита пара FTP всередині ще й додатково оснащена внутрішнім захистом від радіохвильового, інфрачервоного випромінювання, а також ультрафіолету. Під зовнішньою оболонкою такого шнура знаходиться плівка з фольги. Завдяки цьому на якість сигналу, який проходить через такий дріт, не впливає електромагнітне випромінювання, яке йде від електроприладів та силових кабелів.

Якщо очікуються електромагнітні завади — це хороший варіант, якщо ж ні — переплачувати не потрібно: підійде варіант, не оснащений захисним екраном — UTP.

Порада: якщо шнур планується прокладати по зовнішній стороні стіни будівлі, знадобиться спеціальний кабель для зовнішньої прокладки, бажано — з тросом. Він більш стійкий до механічного навантаження, вологи, ультрафіолету. До того ж така модель не боїться перепадів температури.

Також слід враховувати:

  • Вита пара FTP вимагає використання таких же екранованих конекторів та інших елементів пасивного обладнання до яких вона підключаються. Мається на увазі, що якщо отриманий патч-корд планується підключати до комутаційної панелі, її роз’єми теж повинні мати аналогічний захисний екран. Крім того, такий кабель потребує заземлення системи. В іншому випадку екран буде приймати на себе всі перешкоди.
  • FTP кабелі— більш товсті та менш гнучкі, що впливає на комфорт монтажу.

Примітка: існують і інші види захищеного від електромагнітних завад кабелю, які відрізняються способом захисту внутрішніх жил і загальним екрануванням. Модифікації відображені в маркуванні шнура.

Який кабель все ж краще UTP або FTP?

Як ми вже говорили на початку статті, застосування кабелю має відповідати особливостям мережі та умовам, в яких буде працювати кабель.

Наприклад, ви вибираєте кабель для квартири, будинку. Зазвичай тут багато пристроїв, які утворюють перешкоди, особливо — на кухні, де знаходиться велика кількість побутової техніки. Як правило, в інших кімнатах електроприладів менше. У зв’язку з цим можна порадити використовувати екрановану виту пару на кухні та на вході, простягнувши її до маршрутизатора. В інші ж кімнати можна протягнути неекрановану виту пару.

Що стосується застосування кабелю в промисловому масштабі, то неекрановані моделі не підходять, оскільки не здатні захистити сигнал від високочастотних перешкод. З іншого боку, шнури FTP не передбачені для його захисту від низькочастотних перешкод, викликаних потужними двигунами. До того ж для них характерний низький показник загасання сигналу. Так що це потрібно враховувати при організації мережі в подібних умовах.

Порада: вібрації, перепади температури, вигини можуть викликати розрив захисної фольги. Якщо умови монтажу припускають це, варто придивитися до екранованої витої пари з маркуванням STP. У таких шнурах екран доповнений металевою сіткою, яка забезпечує додатковий захист.

Отже, вирішити, що краще — кабель вита пара UTP або FTP, можна тільки знаючи особливості мережі. Обираючи варіант мережевого шнура, слід брати до уваги умови використання, а саме наявність джерел електромагнітних перешкод. Решту ж характеристик, таких як категорія і спосіб прокладки, необхідно враховувати незалежно від того, якому типу кабелю ви віддали перевагу.

Всі перераховані в цій статті нюанси стосуються і вибору патч-кордів.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну