info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Відмінності кабелів витої пари

Вита пара — це інформаційний кабель, який можна зустріти й в житлових приміщеннях, і в офісах, і в будинках різного типу. Кабель вита пара застосування знайшов у сучасних комп’ютерних та телефонних мережах. І якщо не вдаватися до подробиць, збоку може здатися, що скрізь використовується однотипний виріб. Однак це зовсім не так: скрізь експлуатується кабель вита пара, відмінність якого заснована на особливостях умов прокладання, оточення та призначення мережі.

Питання, яке хвилює багатьох користувачів, які вибирають кабель витої пари — виробник. Протягом тривалого часу вважалося, що якісний продукт пропонується лише під брендами іноземних компаній. І варто визнати, що до цих кабелів таких брендів, як AMP, Corning, Molex, Panduit демонструють високу надійність та якість. Однак кабель вита пара, виробник якої знаходиться в Україні, також є продукцією високого рівня, яка ні в чому не поступається кабелям з-за кордону. Дріт EServer, OK-Net, ДКЗ встигли чудово зарекомендувати себе навіть у найвибагливіших користувачів.

Але вита пара відрізняється не лише тим, хто її зробив. Найголовніше криється всередині — конструкції та “начинці” кабелю і — отже — в його технічних можливостях. Наприклад, в одному кабелі може бути дві пари провідників, а в іншому — п’ятдесят пар. У більшості випадків використовуються кабелі, що містять чотири пари мідних провідників, звитих між собою. Рідше зустрічається вита пара з двома парами. Кабелі з великою кількістю провідників мають менш універсальне призначення, і використовуються вони переважно у вузькоспеціалізованих цілях.

Продовжуючи тему відмінностей між витою парою, не можна не згадати про таку характеристику, як екранування. На якість роботи інформаційного кабелю істотно впливає те, у яких умовах його прокладено. Якщо лінія прокладання витої пари проходить у нейтральному місці, де поблизу немає жодних джерел перешкод, то найбільш доцільно використовувати кабель кручена пара UTP — тобто, неекрановану виту пару. Це оптимальний з точки зору зручності експлуатації та економічності варіант — вита пара без додаткових елементів у конструкції, проста в монтажі та невимоглива у користуванні.

Але не все складається ідеально, і нерідко лінія прокладки дроту виявляється в не найсприятливіших умовах. І якщо, наприклад, кабель виявляється поблизу потужних електричних приладів або силових кабелів, то з величезною ймовірністю їх електромагнітне випромінювання створить перешкоди для передачі сигналу. Щоб уникнути проблем у роботі мережі, використовується екранований кабель вита пара FTP. У такому кабелі як екран використовується шар фольги, прокладений між зовнішньою оболонкою та мідними провідниками. Фольга відбиває зовнішні випромінювання, зберігаючи якість сигналу. Роль екрану може грати також мідне обплетення, яке використовується замість фольги або разом із нею.

Категорія витої пари — це ще один важливий параметр відмінності між кабелями. Він визначає основні функціональні характеристики витої пари, що впливають на якість її роботи: частотна смуга та швидкість передачі даних. Якщо йдеться про кабелі для комп’ютерних мереж, то розглядати вироби нижче категорії 5е не має сенсу. Віта пара кат. 5е зустрічається і в житлових приміщеннях, і в офісних мережах — універсальні параметри (частота 125 МГц, швидкість передачі до 1000 Мбіт/с) дозволяють успішно використовувати її в різних умовах. У більш високих категоріях (6, 6а, 7) кабель вита пара використовується в мережах промислового масштабу, де потрібна висока продуктивність мережі (частота 250-600 МГц, швидкість передачі 10 Гбіт/с).

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну