info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Яку марку витої пари вибрати

Створення якісної інформаційної системи навіть в епоху розвитку бездротових технологій неможливе без використання кабелів передачі даних. Тому необхідно купити виту пару — кабель, що забезпечує якісну роботу комп’ютерних та телекомунікаційних мереж. Але вита пара має досить багато характеристик, та й виробники кабелів бувають різні. Як вибрати виріб, якому можна довірити функціональність всієї мережі?

Кабель вита пара, вибрати який можна в інтернет-магазині EServer, підтримує всі актуальні мережеві стандарти. Але існує низка факторів, які необхідно врахувати при покупці витої пари. Наприклад, велике значення має бюджет, виділений для придбання кабелю. Важливо також взяти до уваги умови прокладання витої пари та заплановану довжину лінії. Однак не варто забувати й про марки витої пари, віддаючи перевагу виробам виробників, які заслужили довіру користувачів, і перевірених часом.

Відразу можна відзначити, що серед закордонних брендів традиційно високою якістю відрізняється продукція таких брендів як AMP, Molex, KLM, Panduit, Premium Line. Серед українських виробників LAN-кабелів виділяється продукція EServer, Одескабель (OK-Net), Вита Пара. Правильний підхід до вибору дроту передбачає врахування всіх факторів — не лише бренд, а й технічні характеристики, а також вартість кабелю вита пара.

Однією з основних ознак якісного кабелю є відповідність заявленим в описі характеристикам. Наприклад, великою перевагою для витої пари є провідники з чистої міді, без застосування інших матеріалів. У сучасних інформаційних системах використовується кабель вита пара, діаметр провідника якого становить 0,5-0,51 міліметра, що також позначається як 24 AWG. Деякі виробники прагнуть запропонувати користувачам продукцію за нижчими цінами, виготовляючи провідники не з чистої міді, а з омедненного алюмінію (біметал). Суть у тому, що сигнал проходить, переважно, із зовнішнього боку провідника — його роблять із міді, а решту — з алюмінію. Така структура жили витої пари негативно відбивається на якості роботи кабелю. Однак для невибагливих систем цього достатньо, а можливість заощадити стає визначальним фактором. Але якщо на чолі стоїть стабільна робота та висока ефективність витої пари, то сенсу в такій економії немає, і потрібно вибирати мідний кабель від надійного виробника.

Крім матеріалу самих провідників, особливої уваги заслуговує те, з чого зроблена зовнішня оболонка. У стандартних кабелях це полівінілхлорид — міцний пружний матеріал, що забезпечує захист для ізольованих провідників з додаванням крейди для полегшення обрізки витої пари. Однак багато марок кабелю вита пара пропонують моделі із зовнішньою оболонкою LSZH, яка не поширює горіння, виділяє малий обсяг диму та галогенів. У великій кількості такі кабелі представлені, наприклад, в торгових лінійках AMP і OK-Net.

Багато властивостей витопарного кабелю залежить не від марки, а від його технічних параметрів. Принципово важливими параметрами є екранування та категорія дроту. Умови прокладання та експлуатації визначають те, якого типу повинна використовуватися вита пара — марка кабелю також важлива, але невідповідні параметри виробу мають ключове значення. Екранування доречне лише у випадках, коли лінія прокладки проходить поруч з електроприладами високої потужності силовими кабелями, що є джерелами електромагнітних перешкод. Правильно монтований та якісно заземлений екранований кабель буде надійно захищений від проблем із сигналом. Крім того, вибираючи виту пару з екрануючим шаром, слід враховувати, що такі кабелі мають меншу гнучкість, ніж неекрановані, за рахунок додаткових компонентів. Це може вплинути на монтаж із великою кількістю вигинів.

Вимоги мережі визначають, якої категорії має бути дріт вита пара, марка при цьому значення не має. Багато систем досі працюють у межах швидкості 100 Мбіт/с із пропускною здатністю до 125 МГц — у цьому випадку вита пара категорії 5е стане найпрактичнішим рішенням. Якщо необхідно отримати вищу швидкість обміну даних, слід звернути увагу на інші категорії. Так, вита пара категорії 6 забезпечує передачу даних зі швидкістю до 10 Гбіт/с, а пропускна здатність становить 250 МГц. Кабель категорії 6а з аналогічною швидкістю передачі має пропускну здатність до 500 МГц.

Більшість виробників пропонують кабелі як для внутрішнього, так і для зовнішнього монтажу. Майже у всіх брендів представлені дроти для установки в приміщеннях. При цьому доступна якісна та надійна вита пара для зовнішньої прокладки марки OK-Net, EServer, KLM, ДКЗ, Cornig. Всі зовнішні кабелі цих виробників чудово справляються з різноманітними екстремальними умовами — впливом прямих сонячних променів та низькими температурами.

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну