info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 18:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Безшовний WiFi: Mesh мережі або Роутер+репітери?

Неможливо уявити наше повсякденне життя без такого явища, як Wi-Fi. Навіть з появою більш продуктивного і більш швидкого LTE переважна більшість нас не бажає нічого міняти. Нам простіше і приємніше вирішувати поточні проблеми звичними, хоча і дещо специфічними інструментами і методами.

Далеко не кожна людина прагне розібратися в проблемі глибше. Велика частина людей відноситься до вибору роутера недостатньо серйозно. Вважається, що будь-який з подібних пристроїв стане ідеальною базою для будь-якої мережі. Не важливо, громадської або домашньої вона буде. І це ніби в піку того, що навіть власники особистих мереж в невеликій однокімнатній квартирі знайомі з такими неприємними проблемами, як недостатня швидкість доступу і низька якість сигналу.

Архітектура вашої мережі: все має важливе значення

Звичайні роутери функціонують на базі дуже простого принципу. Клієнт підключається до роутера. Роутер підключається до точки доступу або до модему з інтернетом. Світова павутина відкриває перед вами свої практично безмежні простори. Всі щасливі і всі всім задоволені.

Як ви і самі розумієте, швидкість безпосередньо визначається технічними характеристиками цих технічних пристроїв. Важливе значення мають такі фактори, як: різноманітні перешкоди, відстань між сусідніми точками, наявність перешкод для проходження сигналу і багато інших нюансів. Навряд чи вам вдасться виявити таке рідкісне приміщення, де не буде зон з майже нульовим рівнем сингалу. Загальна швидкість буде настільки мала, що ви не зможете нормально відкрити сторінку в браузері.

Вирішити дану проблему Вам зможе допомогти прокладка кабелю або Wi-Fi-репітер. Вони дозволять підключити клієнта або створити повноцінну точку доступу. Тільки, на наш превеликий жаль, ці методи можуть привести лише до часткового вирішення такої неприємної проблеми.

Прокладка кабелю далеко не завжди можлива або зручна. Репітер ж створить окрему мережу, але вона буде всього лише транслювати сигнал, який передає основна. Підключати його доведеться або в ручному режимі, або чекати, поки пристрій «усвідомлює», що настала пора для перемикання. На жаль, без підсилювача сигналу, його рівень після проходження через цей технічний засіб неминуче буде помітно нижче, ніж у вашій локальній мережі.

Розробники комерційних рішень довго працювали в даному напрямку. Тому вони закономірно перейшли на мережі пористого типу (Mesh). Кожен з нас нерідко користується глобальною Mesh-мережею, якою і з’являться світова павутина Інтернет. Перед тим, як ми пустимо в хід більш докладні аналогії, краще зупинимося зараз на їх відмінностях від класичних роутерів.

Mesh-мережа складена з окремих технічних пристроїв. На кожне з них покладена місія підключення клієнтів і якісної передачі даних всередині певної мережі. Підключення до інтернету проводиться тільки через перший модуль. Він називається за технічною термінологією node. При цьому всі вузли пов’язані воєдино і створюють власну мережу формату Wi-Fi. Саме ця перспективна стратегія і дозволяє успішно вирішити проблеми, пов’язані з якістю покриття.

Сучасні Mesh-мережі враховують всі можливі зв’язки між опорними пристроями, які інакше прийнято називати модулями. Вони також безперервно обмінюються актуальною інформацією про клієнтів, які зараз підключені. Сама мережа здатна прийняти рішення, якого з клієнтів слід підключити до певного «ноду».

Зверніть увагу і на той факт, що безпосередня передача інформації між конкретними пристроями не зобов’язана здійснюватися безпосередньо через головний модуль. Збереження високої швидкості доступу до світової павутини досягається шляхом окремого каналу, який в повному розпорядженні у багатьох Mesh-рішень. Саме з його допомогою і проводиться обмін даними. При цьому передача проводиться по найкоротшому шляху до «приймаючого» вузла. За великим рахунком, будь-яка мережа такого формату складена з декількох роутерів, вони надійно пов’язані один з одним, діючи аналогічно класичним репітерам. Тільки дана аналогія надто спрощена.

Переваги та недоліки сучасних mesh-мереж

Переваг у mesh-мереж декілька:

 • вартість інвестицій на їх створення невисока в порівнянні з іншими технічними рішеннями;
 • здатне забезпечити охоплення значного числа користувачів;
 • високі показники масштабованості і можливість швидкого розгортання;
 • високі показники живучості;
 • висока пропускна здатность;
 • солідний інтелектуальний рівень даного технічного рішення.

Унікальні особливості mesh-мереж дозволяють їм бути затребуваними практично в будь-якій сфері людської діяльності. До їх числа відносяться:

 • інтернет широкосмугового типу;
 • спеціалізовані мережі для військових;
 • мережі для селищ і міст;
 • домашні мережі та корпоративного рівня;
 • мережі для потреб комунальних служб;
 • мережі для транспортування.

Ніхто і не намагається оскаржувати той факт, що mesh-мережі мають величезний потенціал. На жаль, їх поширенню заважає цілий ряд досить серйозних проблем. Серед них можна назвати наступні складності:

 • між окремими вузлами-пристроями даного типу пристроїв може існувати чисто функціональна несумісність;
 • неминучі складності забезпечення ефективності протоколів для кожного з рівнів еталонної моделі конкретної OSI;
 • якість обслуговування передач може бути недостатньо високо;
 • високі затримки під час пересилання даних по мережі.

Широке застосування меш-мереж неможливо без забезпечення високого рівня сумісності між усіма пристроями, що входять в їх мережі. Особливо часто проблеми виникають із-за того, що вони працюють на базі різних протоколів і стандартів, які далеко не завжди знаходять спільну мову.

Якість обслуговування не завжди на даному етапі розвитку технології бездоганна. Різні вузли мережі можуть виробляти генерацію потоків даних з не однаковою інтенсивністю. Також вони висувають різні вимоги за таким знаковим параметром, як пропускна здатність.

Неможливо промовчати і про серйозні проблеми приоретизации трафіку і його правильної класифікації в кожному з конкретних вузлів такого типу мереж. Саме вона негативно позначається на комфорті для користувачів і рівні продуктивності.

Незважаючи на всі складнощі, адже з ними стикаються майже всі інноваційні технології, потенціал великий, особливо для створення ефективних середовищ для швидких обчислень бездротового типу. Саме вони здатні забезпечити ідеальне середовище для розвитку бізнесу в сучасних умовах.

Поки що з повістки не знята і проблема затримок під час пересилання даних по мережі. Наявність проміжних пунктів в структурі передачі інформації призводять до того, що mesh-мережі майже завжди стикаються з тимчасовими затримками в активній фазі своєї роботи. Це неминуче призводить до помітного зниження якості трафіку в реальному часі. Тому в даний час існує строго обмеження, яке стосується числа точок доступу, стосовно до кожного з кластерів такої мережі.

Залишити коментар

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну