info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 18:00 без перерви
м. Київ (044) 331-07-53
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
 • Головна
 • Поради
 • Як налаштувати Wi-Fi роутер як ретранслятор в 3 етапи — докладний гайд

Як налаштувати Wi-Fi роутер як ретранслятор в 3 етапи — докладний гайд

Купили новий роутер і не знаєте, куди подіти старий? Його можна перетворити в ретранслятор і посилити сигнал. Для цього потрібно лише трохи пошаманити з настройками — створити міст між двома пристроями. Як це зробити, читайте в статті.

Що потрібно знати перед налаштуванням

Перед тим, як перейти до налаштування, розберемося, що саме являє собою міст між парою роутерів. По суті, це зв’язка двох маршрутизаторів. Один з них, головний або провідний, передає сигнал другорядному роутеру — тому, який буде грати роль повторювача: збільшувати зону покриття.

Відразу скажемо, що схема налаштування однакова для всіх пристроїв, незалежно від виробника. Хіба що інтерфейс меню трохи відрізняється. Втім, розібратися з цим можна інтуїтивно. У статті ж ми будемо давати інструкції по маршрутизаторах D-Link.

Також важливо, щоб пристрої були однієї марки. Це допоможе уникнути конфліктів.

Етап №1: Налаштовуємо провідний роутер

Для початку нам треба зайти в налаштування головного маршрутизатора. Для цього в пошуковий рядок будь-якого браузера вписуємо айпі адресу пристрою. Знайти її можна в паспорті маршрутизатора або на наклейці на корпусі. Оскільки ми зробили гайд на прикладі роутера D-Link DSR-250N N300, то вводимо його IP. Це 192.168.10.1

Вписали? Тиснемо Enter і логінимось, коли система попросить. Якщо ви жодного разу не заходили в налаштування і роутер новий, то логін і пароль — це admin.

Тепер починається власне налаштування роутера:

 1. Шукаємо розділ під назвою «Бездротове з’єднання» і заходимо в нього.
 2. Міняємо ім’я мережі та канал. Це необхідно для подальшої зручної зміни параметрів.
 3. Обов’язково запам’ятовуємо або записуємо цифру, яку привласнили каналу. Вона повинна бути однаковою в обох роутерів.
 4. Зберігаємося.

Якщо з’єднання з мережею на маршрутизаторі вже налаштовували, можна переходити до наступного етапу. Якщо ні, то потрібно дізнатися в інтернет-провайдера тип підключення, IP та маску підмережі. Потім знадобиться ввести ці дані в меню налаштувань у відповідних полях.

Етап №2: Налаштовуємо додатковий роутер — репітер

Тут знадобиться міняти більше параметрів. Отже, нам треба зайти в налаштування майбутнього ретранслятора. Діємо так само як в попередньому етапі: вписуємо IP нашого роутера в пошук і логінимось. Як тільки потрапляємо в меню, відразу відключаємо DHCP (розділ в меню так і називається), щоб налаштування мережі роздавав тільки головний девайс.

Тепер потрібно відключити WPS: знаходимо однойменну вкладку в меню і ставимо галочку на відповідній кнопці. Щоб зберегти всі дії, знадобиться перезавантажити Wi-Fi роутер. Меню після цього відкриється автоматично. Тепер натискаємо в ньому «Click Here» і готово.

Далі змінюємо ай пі адресу маршрутизатора. Переходимо в Network, а потім — в LAN. Останню цифру IP міняємо на «2». Це потрібно, щоб другий пристрій зміг повторювати сигнал вай-фай головного роутера.

Приклад того, що повинно вийти:

 • було — 192.168.10.1
 • стало — 192.168.10.2

От і все. Залишилося тільки зберегтися і перезапустити роутер.

Етап №3: Налаштовуємо бездротовий міст (WDS)

Насамперед в меню налаштувань потрібно зайти в «Бездротові з’єднання». Якщо у вас англомовний інтерфейс, вкладка буде називатися Wireless. У цьому розділі:

 1. Вказуємо ім’я мережі у відповідному рядку (Network Name).
 2. Вписуємо номер каналу в поле з такою ж назвою — Channel. Номер повинен бути такий же, як і у головного роутера.
 3. Активуємо WDS — режим моста: ставимо галочку навпроти відповідного рядка (WDS Bridging) і натискаємо на кнопку пошуку доступних пристроїв (Survey).
 4. Знаходимо в списку девайсів мережу провідного маршрутизатора і підтверджуємо вибір. Якщо мережа захищена паролем, шукаємо Key type і вказуємо, яке використовується шифрування. У рядок, де потрібно ввести пароль, вписуємо потрібні дані.

Увага! SSID і BSSID не чіпаємо: вони заповняться автоматично.

Готово. Якщо все вдалося, то це відобразиться в статусі WDS. Дивимося на нього: якщо написано Run, значить все окей. Якщо ж ви бачите «scan …» — щось пішло не так. Зараз ми розглянемо можливі проблеми та розповімо, як з ними впоратися.

Найпоширеніші проблеми при створенні моста

Більшість причин, по яких не виходить створити бездротовий міст — це:

 • Неправильний пароль до головного роутера.
 • Неправильно зазначений варіант шифрування.
 • Невимкнений DHCP.

Вирішити проблему просто: треба тільки перевірити ще раз всі налаштування і поправити, якщо щось збилося.

Ще одна поширена причина — конфлікт каналів. Так буває, якщо ви використовуєте маршрутизатори різних марок, наприклад, Mikrotik і Ubiquiti. Щоб усунути конфлікт, доведеться поекспериментувати: вводити різні позначення каналів до тих пір, поки WDS не запрацює.

Якщо в меню роутера ви бачите Wireless — Wireless Bridge, зайдіть в налаштування головного маршрутизатора і пропишіть МАС-адресу другорядного пристрою, а в налаштуваннях другорядного — впишіть МАС головного девайса. Також радимо перевірити фільтрацію за МАС-адресами на головному пристрої. Якщо функція активована — деактивуйте її.

Як видно, не обов’язково відправляти в утиль старий роутер: перетворити його в ретранслятор можна доволі легко. Потрібно всього лише трохи часу на налаштування.

Коментарів (2)

 • Avatar

  Александр

  Возможно ли сделать ретранслятор по проводной сети, а не по Wi-Fi? Роутеры находятся на предельном расстоянии друг от друга и сеть еле видна. Сколько точек ретрансляции можно подключить таким образом?

  Відповісти

  • Avatar

   EServer

   Здравствуйте, Александр! Ретрансляция через кабель – это режим роутера “Точка доступа”, который позволяет использовать роутер как WiFi точку доступа и расширить беспроводную сеть. Этот режим присутствует не во всех роутерах, особенно старых, все зависит от функционала конкретного устройства. О возможностях конкретно Вашего роутера можно прочитать на сайте производителя.
   Если вы планируете использовать несколько роутеров как точку доступа, рекомендуем подключать их через коммутатор, чтобы не занимать LAN-порты основного роутера.

   Відповісти

Залишити коментар

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну