info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
 • Головна
 • Поради
 • Як налаштувати Wi-Fi роутер як ретранслятор в 3 етапи — докладний гайд

Як налаштувати Wi-Fi роутер як ретранслятор в 3 етапи — докладний гайд

Купили новий роутер і не знаєте, куди подіти старий? Його можна перетворити в ретранслятор і посилити сигнал. Для цього потрібно лише трохи пошаманити з настройками — створити міст між двома пристроями. Як це зробити, читайте в статті.

Що потрібно знати перед налаштуванням

Перед тим, як перейти до налаштування, розберемося, що саме являє собою міст між парою роутерів. По суті, це зв’язка двох маршрутизаторів. Один з них, головний або провідний, передає сигнал другорядному роутеру — тому, який буде грати роль повторювача: збільшувати зону покриття.

Відразу скажемо, що схема налаштування однакова для всіх пристроїв, незалежно від виробника. Хіба що інтерфейс меню трохи відрізняється. Втім, розібратися з цим можна інтуїтивно. У статті ж ми будемо давати інструкції по маршрутизаторах D-Link.

Також важливо, щоб пристрої були однієї марки. Це допоможе уникнути конфліктів.

Етап №1: Налаштовуємо провідний роутер

Для початку нам треба зайти в налаштування головного маршрутизатора. Для цього в пошуковий рядок будь-якого браузера вписуємо айпі адресу пристрою. Знайти її можна в паспорті маршрутизатора або на наклейці на корпусі. Оскільки ми зробили гайд на прикладі роутера D-Link DSR-250N N300, то вводимо його IP. Це 192.168.10.1

Вписали? Тиснемо Enter і логінимось, коли система попросить. Якщо ви жодного разу не заходили в налаштування і роутер новий, то логін і пароль — це admin.

Тепер починається власне налаштування роутера:

 1. Шукаємо розділ під назвою «Бездротове з’єднання» і заходимо в нього.
 2. Міняємо ім’я мережі та канал. Це необхідно для подальшої зручної зміни параметрів.
 3. Обов’язково запам’ятовуємо або записуємо цифру, яку привласнили каналу. Вона повинна бути однаковою в обох роутерів.
 4. Зберігаємося.

Якщо з’єднання з мережею на маршрутизаторі вже налаштовували, можна переходити до наступного етапу. Якщо ні, то потрібно дізнатися в інтернет-провайдера тип підключення, IP та маску підмережі. Потім знадобиться ввести ці дані в меню налаштувань у відповідних полях.

Етап №2: Налаштовуємо додатковий роутер — репітер

Тут знадобиться міняти більше параметрів. Отже, нам треба зайти в налаштування майбутнього ретранслятора. Діємо так само як в попередньому етапі: вписуємо IP нашого роутера в пошук і логінимось. Як тільки потрапляємо в меню, відразу відключаємо DHCP (розділ в меню так і називається), щоб налаштування мережі роздавав тільки головний девайс.

Тепер потрібно відключити WPS: знаходимо однойменну вкладку в меню і ставимо галочку на відповідній кнопці. Щоб зберегти всі дії, знадобиться перезавантажити Wi-Fi роутер. Меню після цього відкриється автоматично. Тепер натискаємо в ньому «Click Here» і готово.

Далі змінюємо ай пі адресу маршрутизатора. Переходимо в Network, а потім — в LAN. Останню цифру IP міняємо на «2». Це потрібно, щоб другий пристрій зміг повторювати сигнал вай-фай головного роутера.

Приклад того, що повинно вийти:

 • було — 192.168.10.1
 • стало — 192.168.10.2

От і все. Залишилося тільки зберегтися і перезапустити роутер.

Етап №3: Налаштовуємо бездротовий міст (WDS)

Насамперед в меню налаштувань потрібно зайти в «Бездротові з’єднання». Якщо у вас англомовний інтерфейс, вкладка буде називатися Wireless. У цьому розділі:

 1. Вказуємо ім’я мережі у відповідному рядку (Network Name).
 2. Вписуємо номер каналу в поле з такою ж назвою — Channel. Номер повинен бути такий же, як і у головного роутера.
 3. Активуємо WDS — режим моста: ставимо галочку навпроти відповідного рядка (WDS Bridging) і натискаємо на кнопку пошуку доступних пристроїв (Survey).
 4. Знаходимо в списку девайсів мережу провідного маршрутизатора і підтверджуємо вибір. Якщо мережа захищена паролем, шукаємо Key type і вказуємо, яке використовується шифрування. У рядок, де потрібно ввести пароль, вписуємо потрібні дані.

Увага! SSID і BSSID не чіпаємо: вони заповняться автоматично.

Готово. Якщо все вдалося, то це відобразиться в статусі WDS. Дивимося на нього: якщо написано Run, значить все окей. Якщо ж ви бачите «scan …» — щось пішло не так. Зараз ми розглянемо можливі проблеми та розповімо, як з ними впоратися.

Найпоширеніші проблеми при створенні моста

Більшість причин, по яких не виходить створити бездротовий міст — це:

 • Неправильний пароль до головного роутера.
 • Неправильно зазначений варіант шифрування.
 • Невимкнений DHCP.

Вирішити проблему просто: треба тільки перевірити ще раз всі налаштування і поправити, якщо щось збилося.

Ще одна поширена причина — конфлікт каналів. Так буває, якщо ви використовуєте маршрутизатори різних марок, наприклад, Mikrotik і Ubiquiti. Щоб усунути конфлікт, доведеться поекспериментувати: вводити різні позначення каналів до тих пір, поки WDS не запрацює.

Якщо в меню роутера ви бачите Wireless — Wireless Bridge, зайдіть в налаштування головного маршрутизатора і пропишіть МАС-адресу другорядного пристрою, а в налаштуваннях другорядного — впишіть МАС головного девайса. Також радимо перевірити фільтрацію за МАС-адресами на головному пристрої. Якщо функція активована — деактивуйте її.

Як видно, не обов’язково відправляти в утиль старий роутер: перетворити його в ретранслятор можна доволі легко. Потрібно всього лише трохи часу на налаштування.

✓ Більше інформації по темі

✓ Читати більше статей на тему:

Коментарів (4)

 • Avatar

  Александр

  Возможно ли сделать ретранслятор по проводной сети, а не по Wi-Fi? Роутеры находятся на предельном расстоянии друг от друга и сеть еле видна. Сколько точек ретрансляции можно подключить таким образом?

  Відповісти

  • Avatar

   EServer

   Здравствуйте, Александр! Ретрансляция через кабель – это режим роутера “Точка доступа”, который позволяет использовать роутер как WiFi точку доступа и расширить беспроводную сеть. Этот режим присутствует не во всех роутерах, особенно старых, все зависит от функционала конкретного устройства. О возможностях конкретно Вашего роутера можно прочитать на сайте производителя.
   Если вы планируете использовать несколько роутеров как точку доступа, рекомендуем подключать их через коммутатор, чтобы не занимать LAN-порты основного роутера.

   Відповісти

 • Avatar

  Oleg

  При всех настройках все равно не работает. При попытке подключения кидает ошибку ошибка конфигурации ап адреси. В чем может быть проблема

  Відповісти

  • Avatar

   EServer

   Актуальность данных настроек проверена на нескольких роутерах D-Link и TP-Link. Рекомендуем Вам еще раз ознакомиться с пунктом “Найпоширеніші проблеми при створенні моста”, а также удостовериться, что Ваше устройство поддерживает эту функцию (сделать это можно на сайте производителя). Если же проблему не удастся решить само стоятельно – обратитесь в поддержку производителя Вашего оборудования.

   Відповісти

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну