info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
  • Головна
  • Поради
  • Чому пора перейти на wi-fi 6? Чим роутер з Wi-Fi 6 крутіше вай-фай 5?

Чому пора перейти на wi-fi 6? Чим роутер з Wi-Fi 6 крутіше вай-фай 5?

Стандарт wi-fi 6 — новий, сучасний стандарт бездротового обміну даними, який вийшов ще у 2019 році. І якщо раніше гаджетів з його підтримкою було відверто мало, то сьогодні їх стає все більше. У статті розповімо про можливості стандарту 6 і порівняємо його з 5-м.

Нові позначення поколінь і короткий опис різниці між Wi-Fi 6 і 5

У 2019 Wi-Fi Alliance не тільки представила нове покоління вай-фай, а ще запропонувала використовувати замість букв в назві — цифри. І якщо раніше стандарт називався 802.11.ас, то тепер це вай-фай 5. Аналогічно й вай-фай 6: друге його позначення — 802.11.ах. Втім, нові позначення — це тільки рекомендація виробникам, тому при покупці радимо дивитися на обидві назви.

Цікаво: для зручності інтерфейси гаджетів з підтримкою різних стандартів отримали нові значки. Це зручно, оскільки користувач відразу бачить, до якої мережі йому підключатися. А ще додали цифри до іконок з рівнем сигналу.

Стандарт Wi-Fi 5 Wi-Fi 6
Дата виходу 2013 2019
Діапазони 2,4 і 5 ГГц 2,4 і 5 ГГц
Ширина каналу 20, 40, 80 МГц,
80+ 80 МГц,
160 МГц.
20, 40, 80 МГц,
80+ 80 МГц,
160 МГц.
Швидкість до 6933 Мбіт/с до 9607,8 Мбіт/с
Максимальний рівень модуляції 256 QAM 1024 QAM
Підтримка SU/MU-MIMO-OFDM/A SU-MIMO-OFDM — 1 хвиля
і
MU-MIMO-OFDM — 2 хвиля
MU-MIMO-OFDM/A
Розмір FFT 64, 128, 256, 512 64, 128, 256, 512, 1024, 2048
Інтервал між піднесними 312,5 кГц 78,125 кГц
Тривалість передачі символу OFDM 3,2 мс 12,8 мс

Вже на основі цієї порівняльної таблиці видно, чому вай-фай 6 рулить. У наступних розділах — основні фішки 6-го покоління в подробицях.

Висока продуктивність мережі

Аналітики з IMS Research спрогнозували, що до 2022 року кількість підключень до wi-fi наблизиться до 22 мільярдам по всьому світу, при цьому на кожну багатоквартирну будівлю буде припадати до 50 джерел бездротового сигналу. Wi-Fi 6 покриває потреби в більш високої пропускної здатності при великому скупченні клієнтських девайсів.

На практиці це означає підвищення ефективності мережі в багатолюдних місцях, оскільки сигнали різних пристроїв не забивають один одного. Особливо це актуально для парків, аеропортів і вокзалів, ресторанів, бізнес-центрів тощо. Однак і в будинках якість покриття при великій кількості клієнтських підключень зростає, якщо роутер працює за стандартом 802.11.aх.

Продуктивність мережі збільшилася здебільшого за рахунок технологій OFDMA та MU-MIMO. З їх допомогою зросла кількість можливих підключень та ефективність використання робочого діапазону частот.

Так, OFDMA розділяє спектр в одиницях частотно-часового ресурсу. Цей ресурс призначається для прийому або ж передачі даних пов’язаним станціям. Це виключає конфлікти перетину сигналів, що як раз і збільшує продуктивність мережі при високій щільності підключень.

При підтримці MU-MIMO — розрахованої на багато користувачів системи, підключення гаджетів до точки доступу йде не послідовно, а навпаки: кілька клієнтських пристроїв підключається до мережі одночасно. Це знижує час очікування та збільшує швидкість.

Прискорення передачі даних

Сигнал передається через вай-фай з використанням квадратурної амплітудної модуляції – QAM (Quadrature Amplitude Modulation). Вона являє собою 2 опорні хвилі, які відносяться до однієї частоті, зі зсувом на 90 градусів. У вай-фай 5 застосовувалася модуляція 256-QAM. Вона дає можливість передавати 8-бітний сигнал. Рівень модуляції wi-fi 6 — 1024-QAM, тому кожен символ передає 10 біт.

Це означає, що швидкість зросла на 25% в порівнянні з 5-м вай-фай. З роутером 802.11.ах можна по-справжньому насолоджуватися VR-іграми та дивитися кіно в 4К: без дратівливих втрат з’єднання. Та й важкі файли завантажуються швидше. Висока швидкість хороша й в бізнесі. Можна проводити конференції по відеозв’язку в UHD форматі. Показник затримки сигналу знизився аж на 75%, що особливо помітно у віртуальній реальності, де є багато людей відразу.

На практиці швидкість завжди нижче максимально можливої. І оскільки гаджети долучають в основному 1 канал, в секунду буде передаватися не 9, а 4,8 Гбіт. Втім, це все одно значно швидше, ніж при використанні вай-фай 5.

Гаджети споживають менше енергії

Підключення до wi-fi мережі клієнтські пристрої розряджаються швидше. Але з вай-фай 6 все інакше. Розробники застосували функцію цільового часу пробудження — Target Wake Time (TWT). Для кожного клієнта задається період, коли девайс завжди передає дані. Якщо вай-фай зараз не потрібен, то пристрій переводиться в режим сну. Прийом і передача даних активуються автоматично при необхідності. Завдяки цьому ресурс акумулятора гаджета менше витрачається.

До того ж така функція дозволяє точкам доступу та клієнтським пристроїв погоджувати час, коли середовище буде вільне. Це знижує завантаженість мережі: гаджети, які знаходяться поруч один з одним, менше «борються» один з одним.

Поліпшений захист даних

Роутери, наприклад, Archer AX11000 від TP-Link, з підтримкою цього стандарту можуть використовувати не звичне вже шифрування WPA2, а WPA3: 128 проти 192 біт відповідно. Навіть простий пароль зламати важче. При цьому актуальний захист і для громадських мереж.

Однак варто звернути увагу, що далеко не кожен роутер з wi-fi 6 підтримує це шифрування.

Роутери Wi-Fi 6 в EServer

У нас представлені моделі від провідних виробників TP-Link і Linksys. Маршрутизатор марки ТП-Лінк все підтримують 2 діапазону частот і можуть забезпечити:

  • максимальну швидкість передачі даних бездротовою мережею від 1,2 до 4,8 Гбіт/с;
  • можливість підключити до 5-9 пристроїв по LAN-кабелю;
  • швидкість дротового з’єднання на рівні 1-2,5 Гбіт/с.

Деякі моделі підтримують сучасне шифрування WPA3, оснащені USB портом для підключення зовнішніх накопичувачів, принтерів і 4G модемів.

Роутери та вай-фай системи фірми Linksys так само підтримують роботу у двох діапазонах, оснащені USB інтерфейсами, і підтримують такі ж показники швидкості, як і пристрої ТП-Лінк. Моделі оснащені 2-5 гігабітними портами та забезпечують високу якість як дротового, так і бездротового з’єднання. Вай-фай системи ж дозволяють позбутися від мертвих зон на великих територіях площею до 300 квадратних метрів.

Маршрутизатор з підтримкою wi-fi 6 забезпечують високу швидкість передачі даних як в приватних, так і громадських мережах, безпеку даних і хороші показники продуктивності при високій щільності підключень. При цьому гаджети, що працюють за таким стандартом, розряджаються повільніше.

✓ Більше інформації по темі

✓ Читати більше статей на тему:

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну