info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
 • Головна
 • Поради
 • Лікбез: в чому різниця між ретранслятором, точкою доступу Wi-Fi і Powerline-адаптером

Лікбез: в чому різниця між ретранслятором, точкою доступу Wi-Fi і Powerline-адаптером

Деяке мережеве обладнання, наприклад, точка доступу вай-фай, може працювати в режимі ретранслятора. Буває і навпаки. Адаптери Powerline теж мають схожі функції. Можна подумати, що ці пристрої — одне і те ж. Але це не так. Розповідаємо, чим вони відрізняються.

Що таке Wi Fi точка доступу

Це пристрій, який використовує Ethernet-кабель і оснащений приймачем та передавачем сигналу за допомогою радіохвиль. Клієнтські девайси, такі як ПК, лептопи, смартфони і т. д., Можуть підключатися до цих апаратів безпосередньо, якщо дозволяє ширина покриття сигналу. Великим і середнім компаніям часто необхідно кілька точок доступу. Клієнтські девайси можуть автоматично перемикатися між різними апаратами. Це необхідно, щоб завжди використовувалася та точка, яка дає найбільш сильний сигнал.

Що таке ретранслятор

WI-FI ретранслятор — це схожий на класичну точку доступу пристрій, однак у нього не так багато функцій. Призначення такого апарату — розширити покриття вже наявної точки доступу або роутера. Такий варіант підходить для будинку, наприклад, якщо в одній кімнаті точка доступу дає хороший сигнал, а в іншій — зв’язок помітно слабшає.

Однак варто зазначити, що повторювач тільки розширює покриття, але він не збільшує пропускну здатність маршрутизатора або точки доступу. Принцип його роботи більш простий: апарат отримує сигнал від роутера і передає його клієнту. У зв’язку з цим повторювач купують для розміщення на межі покриття, щоб поліпшити якість передачі сигналу пристрою-клієнту.

Що таке Powerline-адаптер

Як і ретранслятори, ці пристрої теж використовують для збільшення покриття. Але Powerline-апарати приймають сигнал від точок доступу не за допомогою радіохвиль, а безпосередньо — через LAN-з’єднання. Вони можуть направити сигнал навіть в “мертвих зонах”, даючи можливість здійснити налаштування з’єднання через електропроводку.

Комплект Powerline-адаптерів складається з двох девайсів: передавача і приймача сигналу. Кожен з них підключається до розетки.

Працює подібний прилад таким чином:

 • Один девайс — передавач — підключається до маршрутизатора / точки доступу через Ethernet-шнур. Він же перетворює сигнал для передачі його електричною мережею.
 • Інший пристрій — приймач — отримує сигнал і знову перетворює його, щоб передати клієнтському девайсу (комп’ютеру, смартфону і т. д.) витою парою або через Wi-Fi.

Іншими словами, перетворювач “качає” інтернет від проведеної в приміщенні точки доступу, наприклад, модему або роутера. Електрична проводка ж використовується як канал роздачі.

Необхідно відзначити, що адаптери не підключаються через безперебійники і фільтри живлення, оскільки вони не є сумісними з цими пристроями. Їх недолік полягає в невеликому діапазоні: вони підходять для використання на малих відстанях від вай-фай точок доступу.

✓ Більше інформації по темі

✓ Читати більше статей на тему:

Коментарів (2)

 • Avatar

  Roma

  Що таке Powerline-адаптер , у цьому розділі статі здається Ви зробили помилку . Ось : Повторювач складається з двох девайсів: передавача і приймача сигналу. Кожен з них підключається до розетки. Не повторювач а powerline – адаптер звичайно складається з двох девайсів

  Відповісти

  • Avatar

   EServer

   Дякуємо за Ваше зауваження, текст відредагували

   Відповісти

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну