info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 18:00 без перерви
м. Київ (044) 331-07-53
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Ubiquiti vs Mikrotik: що вибрати?

Питання вибору мережевого обладнання між двома виробниками в достатній мірі актуальне. Коли загальний список технічних характеристик багато в чому збігається, а різниця полягає в нюансах експлуатації, обійтися без детального вивчення теми буває непросто. У цьому вам допоможе порівняльний огляд, який покаже розгорнуту картину і дозволить визначити, яке саме обладнання краще, надійніше і зручніше у використанні. Оглядати ми будемо маршрутизатори Mikrotik і Ubiquiti, а також відповідні їм точки доступу.

Роутери Mikrotik проти Ubiquiti: авторитет бренду

Варто відзначити, що обидва виробника мережевого обладнання спеціалізуються на бездротових пристроях. Кожен з них має значний термін випуску телекомунікаційної техніки і реалізації її на ринку.

З точки зору роботи, безпосередньо, заліза не можна виділити лідера – обидва виробники вселяють гідний рівень надійності, який-небудь негативний досвід експлуатації техніки зафіксований не був.
Якщо говорити про характеристики продуктивності, то тут показники кожного з пристроїв залежать від тонкощів налаштувань ПО, а також умов, в яких прилад встановлювався. Вважається, що налаштування маршрутизатора Mikrotik вимагає більш серйозного підходу в силу того, що техніка цієї компанії належить до спеціалізованого обладнання, а не до побутового, як у випадку з Ubiquiti. В останньому випадку для зручності користувача розроблений веб-інтерфейс, який демонструє інтуїтивно-зрозумілий і доброзичливий підхід. Схема установки точки доступу до ПО Ubiquiti краще підійде для тих користувачів, які раніше ніколи не стикалися з цим процесом зовсім.

Роутери Ubiquiti або Mikrotik: загальні характеристики

Для порівняння ми взяли моделі MikroTik RB951G-2HnD і Ubiquiti ERLite-3.

 • Перше, що кидається в очі – показники швидкості. Пристрій Mikrotik може демонструвати швидкість до 300 Mbps. Гранична пропускна здатність обладнання Ubiquiti досягає 3000 Mbps.
 • Далі, частота процесора також відрізняється – для MikroTik RB951G цей параметр становить 600 MHz, для Ubiquiti EdgeRouter Lite – 500 MHz.
 • Можливості MikroTik куди скромніше за обсягом пам’яті RAM – всього 128 MB, в той час як у Ubiquiti – 512 MB, а також обсяг ROM 2 GB.
 • Маршрутизатор MikroTik має 5 портів 10/100/1000 Mbit і порт USB. У пристрої Ubiquiti встановлено 3 порти 10/100/1000 Mbit, послідовний порт RJ45, але немає USB.
 • Обидва роутери підтримують живлення через jack роз’єм. У випадку з MikroTik є також підтримка харчування через Passive PoE, чого немає в пристрої Ubiquiti.
 • Максимальна потужність споживання в обох мережевих приладів однакова і становить 7 W.
 • Роутер MikroTik працює в режимі AP за стандартом передачі даних 802.11b / g / n. Потужність передавача досягає до 30dBm або 1000 мВт. Пристрій підтримує MIMO 2 × 2, а також забезпечено всенаправленною антеною з посиленням 43587 dBi.

Ну і, звичайно ж, різниця в ціні. Якщо ви вирішили купити роутер Mikrotik, то при більш скромних технічних характеристиках він обійдеться вам в 2 309 грн. Ціна Ubiquiti edgerouter lite становить 3 199 грн.

Точка доступу Ubiquiti і Mikrotik: на що звертати увагу

При підборі і налаштування точки доступу до будь-якого з описаних пристроїв вкрай важливо розуміти особливості специфіки програмного забезпечення. Wi-fi точка доступу як mikrotik, так і ubiquiti, найкраще «дружать» з маршрутизаторами своїх же виробників. Така схема роботи далеко не нова на ринку інформаційних технологій. В даному випадку мається на увазі, що програмна підтримка точок доступу технічно «заточена» під конкретну операційну систему, встановлену на роутері. І, таким чином, виробник в змозі гарантувати повну сумісність пристроїв і успішну їхню спільну експлуатацію.

Що ж робити, якщо роутер і точка доступу – від різних компаній? Теоретично налаштувати можна, проте в цьому випадку доведеться вдаватися до так званим «милиць» – нашарування різних програмних налаштувань, в результаті яких пристрої, в кращому випадку, зможуть виконувати свої основні функції, але в обмеженому режимі або ж з помилками. Також в цьому випадку виникнуть складності з наданням технічної підтримки, яка, знову-таки, не зможе гарантувати роботу всіх функцій того або іншого пристрою в штатному режимі. Таким чином, проблеми налаштування ПО доведеться вирішувати самостійно.

Рекомендується вибирати товари одного і того ж виробника. Якщо у вас виникли складності з вибором сумісного мережевого обладнання зазначених виробників, ви завжди можете скористатися консультацією висококваліфікованих менеджерів нашого магазину.

Порівняння точок доступу Ubiquiti і Mikrotik

Для порівняння ми взяли дві моделі обладнання – MikroTik cAP і Ubiquiti UniFi AP.

 • Основою для MikroTik cAP служить одноканальний бездротовий модуль, що функціонує на частоті 2.4ГГц і по стандартам 802.11b / g / n. Аналогічні показники демонструє і Ubiquiti UniFi AP.
 • Обидві точки доступу показують подібну швидкість радіоканалу – 300 Mbps.
 • Потужність передавача Mikrotik трохи вище – 22 dBm, у Ubiquiti до 20 dBm.
 • Обидва пристрої підтримують енергоживлення через Passive PoE і однаково споживають потужність в 4 W.
 • Кожна з точок доступу забезпечена одним портом 10/100 Мбіт.
 • Точка доступу MikroTik cAP працює в режимі AP, підтримує MIMO 2 × 2, а тому повністю сумісна з маршрутизатором MikroTik RB951G-2HnD. Обсяг RAM точки доступу становить 64 MB.

MikroTik cAP і Ubiquiti UniFi AP забезпечені всеспрямованними антенами. У випадку з MikroTik посилення антени становить 2 dBi, для Ubiquiti – 3 dBi.

Встановлення точки доступу Mikrotik значно спрощується при використанні роутера цього ж виробника. Процес налаштувань Ubiquiti, як уже писалося вище, виконується простіше і легше, проте несумісність окремих технічних вузлів або функцій при використанні роутерів інших виробників не виключені. Точка доступу Ubiquiti UniFi AP управляється ПО, встановленим на будь-який ПК в межах створеної мережі, через доброзичливий до користувача веб-інтерфейс.

Залишити коментар

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну