info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Ubiquiti vs Mikrotik: що вибрати?

Питання вибору мережевого обладнання між двома виробниками в достатній мірі актуальне. Коли загальний список технічних характеристик багато в чому збігається, а різниця полягає в нюансах експлуатації, обійтися без детального вивчення теми буває непросто. У цьому вам допоможе порівняльний огляд, який покаже розгорнуту картину і дозволить визначити, яке саме обладнання краще, надійніше і зручніше у використанні. Оглядати ми будемо маршрутизатори Mikrotik і Ubiquiti, а також відповідні їм точки доступу.

Роутери Mikrotik проти Ubiquiti: авторитет бренду

Варто відзначити, що обидва виробника мережевого обладнання спеціалізуються на бездротових пристроях. Кожен з них має значний термін випуску телекомунікаційної техніки і реалізації її на ринку.

З точки зору роботи, безпосередньо, заліза не можна виділити лідера – обидва виробники вселяють гідний рівень надійності, який-небудь негативний досвід експлуатації техніки зафіксований не був.
Якщо говорити про характеристики продуктивності, то тут показники кожного з пристроїв залежать від тонкощів налаштувань ПО, а також умов, в яких прилад встановлювався. Вважається, що налаштування маршрутизатора Mikrotik вимагає більш серйозного підходу в силу того, що техніка цієї компанії належить до спеціалізованого обладнання, а не до побутового, як у випадку з Ubiquiti. В останньому випадку для зручності користувача розроблений веб-інтерфейс, який демонструє інтуїтивно-зрозумілий і доброзичливий підхід. Схема установки точки доступу до ПО Ubiquiti краще підійде для тих користувачів, які раніше ніколи не стикалися з цим процесом зовсім.

Роутери Ubiquiti або Mikrotik: загальні характеристики

Для порівняння ми взяли моделі MikroTik RB951G-2HnD і Ubiquiti ERLite-3.

 • Перше, що кидається в очі – показники швидкості. Пристрій Mikrotik може демонструвати швидкість до 300 Mbps. Гранична пропускна здатність обладнання Ubiquiti досягає 3000 Mbps.
 • Далі, частота процесора також відрізняється – для MikroTik RB951G цей параметр становить 600 MHz, для Ubiquiti EdgeRouter Lite – 500 MHz.
 • Можливості MikroTik куди скромніше за обсягом пам’яті RAM – всього 128 MB, в той час як у Ubiquiti – 512 MB, а також обсяг ROM 2 GB.
 • Маршрутизатор MikroTik має 5 портів 10/100/1000 Mbit і порт USB. У пристрої Ubiquiti встановлено 3 порти 10/100/1000 Mbit, послідовний порт RJ45, але немає USB.
 • Обидва роутери підтримують живлення через jack роз’єм. У випадку з MikroTik є також підтримка харчування через Passive PoE, чого немає в пристрої Ubiquiti.
 • Максимальна потужність споживання в обох мережевих приладів однакова і становить 7 W.
 • Роутер MikroTik працює в режимі AP за стандартом передачі даних 802.11b / g / n. Потужність передавача досягає до 30dBm або 1000 мВт. Пристрій підтримує MIMO 2 × 2, а також забезпечено всенаправленною антеною з посиленням 43587 dBi.

Ну і, звичайно ж, різниця в ціні. Якщо ви вирішили купити роутер Mikrotik, то при більш скромних технічних характеристиках він обійдеться вам в 2 309 грн. Ціна Ubiquiti edgerouter lite становить 3 199 грн.

Точка доступу Ubiquiti і Mikrotik: на що звертати увагу

При підборі і налаштуванні точки доступу до будь-якого з описаних пристроїв вкрай важливо розуміти особливості специфіки програмного забезпечення. Wi-fi точка доступу як mikrotik, так і ubiquiti, найкраще «дружать» з маршрутизаторами своїх же виробників. Така схема роботи далеко не нова на ринку інформаційних технологій. В даному випадку мається на увазі, що програмна підтримка точок доступу технічно «заточена» під конкретну операційну систему, встановлену на роутері. І, таким чином, виробник в змозі гарантувати повну сумісність пристроїв і успішну їхню спільну експлуатацію.

Що ж робити, якщо роутер і точка доступу – від різних компаній? Теоретично налаштувати можна, проте в цьому випадку доведеться вдаватися до так званим «милиць» – нашарування різних програмних налаштувань, в результаті яких пристрої, в кращому випадку, зможуть виконувати свої основні функції, але в обмеженому режимі або ж з помилками. Також в цьому випадку виникнуть складності з наданням технічної підтримки, яка, знову-таки, не зможе гарантувати роботу всіх функцій того або іншого пристрою в штатному режимі. Таким чином, проблеми налаштування ПО доведеться вирішувати самостійно.

Рекомендується вибирати товари одного і того ж виробника. Якщо у вас виникли складності з вибором сумісного мережевого обладнання зазначених виробників, ви завжди можете скористатися консультацією висококваліфікованих менеджерів нашого магазину.

Порівняння точок доступу Ubiquiti і Mikrotik

Для порівняння ми взяли дві моделі обладнання – MikroTik cAP і Ubiquiti UniFi AP.

 • Основою для MikroTik cAP служить одноканальний бездротовий модуль, що функціонує на частоті 2.4ГГц і по стандартам 802.11b / g / n. Аналогічні показники демонструє і Ubiquiti UniFi AP.
 • Обидві точки доступу показують подібну швидкість радіоканалу – 300 Mbps.
 • Потужність передавача Mikrotik трохи вище – 22 dBm, у Ubiquiti до 20 dBm.
 • Обидва пристрої підтримують енергоживлення через Passive PoE і однаково споживають потужність в 4 W.
 • Кожна з точок доступу забезпечена одним портом 10/100 Мбіт.
 • Точка доступу MikroTik cAP працює в режимі AP, підтримує MIMO 2 × 2, а тому повністю сумісна з маршрутизатором MikroTik RB951G-2HnD. Обсяг RAM точки доступу становить 64 MB.

MikroTik cAP і Ubiquiti UniFi AP забезпечені всеспрямованними антенами. У випадку з MikroTik посилення антени становить 2 dBi, для Ubiquiti – 3 dBi.

Встановлення точки доступу Mikrotik значно спрощується при використанні роутера цього ж виробника. Процес налаштувань Ubiquiti, як уже писалося вище, виконується простіше і легше, проте несумісність окремих технічних вузлів або функцій при використанні роутерів інших виробників не виключені. Точка доступу Ubiquiti UniFi AP управляється ПО, встановленим на будь-який ПК в межах створеної мережі, через доброзичливий до користувача веб-інтерфейс.

✓ Більше інформації по темі

✓ Читати більше статей на тему:

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну