info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784
 • Головна
 • Поради
 • Який діапазон Wi-Fi краще використовувати: 2,4 або 5 ГГц? Основні відмінності діапазонів

Який діапазон Wi-Fi краще використовувати: 2,4 або 5 ГГц? Основні відмінності діапазонів

Зі статті ви дізнаєтеся, що таке бездротова частота і перетин частот, а також про головні відмінності діапазонів 2,4 ГГц і 5 ГГц. Ця інформація допоможе вам вибрати оптимальний роутер і точку доступу. Читайте, щоб розібратися.

Бездротова частота: що це таке

У цьому розділі ми поговоримо не тільки про те, що собою являє частота, а й про перетин частот і бездротові канали.

Отже, давайте порівняємо пакети даних з автомобілями, які рухаються у двох напрямках: з пункту А (ваш ПК) в пункт В (ваш маршрутизатор). Частота — це дорога, прокладена від роутера до комп’ютера. Однак в наших квартирах, офісах часто прокладено багато доріг, причому деякі з них перетинаються одна з одною. Наприклад, це може бути дорога від радіотелефону до бази, від пульта дистанційного керування до телевізора/кондиціонеру. Крім того, є автомобілі, які безцільно їдуть в одному напрямку, наприклад, випромінювання, що йде від мікрохвильовки, — радіоперешкоди.

Що таке перетин частот

Уявіть, що ви сидите за комп’ютером і бачите на ньому кілька мереж, що працюють одночасно. Перш за все це означає, що по вашій дорозі, крім ваших автомобілів, їдуть ще й інші. Тільки вони направляються від комп’ютерів сусідів з іншою точкою доступу. Для проїзду машин (пропускання пакетів) ви всі користуєтеся однією дорогою — частотою. Крім того, оскільки бездротова середа — розподілена, то машини часто можуть стикатися одна з одною, якщо на дорозі їм мало місця.

Що собою являють бездротові канали

Щоб автомобілям було легше їздити по дорозі, її розділили смугою. Так вони не заважають один одному. Аналогічна ситуація відбувається і з радіохвилями: частоту ділять на канали. Це дозволяє уникнути зіткнення і погіршення трафіку.

Таким чином, якщо ваш сусід налаштує свій маршрутизатор на інший канал, то ви обидва хоч і будете перебувати в одному діапазоні частот, але не зіткнетеся. Завдяки цьому втрати трафіку не трапиться.

Чим відрізняються діапазони WiFi 2,4 ГГц від 5 ГГц?

Тепер переходимо до головного — з’ясуємо, в чому різниця між популярними діапазонами.

Частота 2,4 ГГц

Являє собою найбільш поширений варіант передачі інформації по вай-фай мережі. Пов’язано це з тим, що стандарти бездротового зв’язку 802.11 b/g/n використовують саме цей частотний діапазон.

Перш за все, це означає, що така дорога сильно перевантажена автомобілями, тому зіткнень не уникнути. Говорячи простіше, використання цієї частоти призводить до втрати швидкості, а іноді і якості сигналу. Особливо це помітно при перегляді потокового відео, а також розмовах по відеозв’язку.

Причина, по якій діапазон в 5 ГГц набирає популярності, полягає ще й в тому, що частота 2,4 ГГц є вельми вузькою. Відповідно до стандарту, її можна поділити всього лише на три канали. Якщо ваш маршрутизатор і роутери хоча б трьох ваших сусідів працюють в цьому діапазоні, зіткнень і втрати трафіку не уникнути.

Також варто відзначити, що частота є чутливою до радіочастотних перешкод. А це призводить до погіршення якості сигналу.

Переваги частотної смуги 2,4 гігагерц:

 • сумісність з більшістю клієнтських пристроїв;
 • забезпечує широку зону покриття: сигнал добре проходить через фізичні перешкоди.

Мінуси:

 • знижена швидкість через перевантаженість;
 • чутливість до перешкод.

Діапазон частот WiFi 5 ГГц

За стандартом цю частоту можна розділити на 19 каналів, які не будуть перетинатися один з одним. Широка і вільна частотна смуга — відмінний варіант для використання в багатоквартирних будинках, готелях і бізнес-центрах.

Однак слід зазначити, що частка бездротового обладнання, що використовує стандарт 5 ГГц, менше. З цієї причини частота майже не завантажена, однак і сумісна вона з меншою кількістю пристроїв, ніж діапазон 2,4 ГГц. Втім, більшість точок доступу і маршрутизаторів, які підтримують п’ять гігагерців, можуть працювати й на 2,4 ГГц. Крім того, деякі з них здатні автоматично перемикатися на необхідну для конкретного завдання частоту.

Крім відсутності сумісності з деякими пристроями, можна виділити ще один мінус. Так, хоча ця частота набагато менш чутлива до радіочастотних перешкод, вона гірше проходить крізь фізичні перешкоди.

Плюси:

 • забезпечує високу швидкість передачі;
 • добре переносить радіочастотні перешкоди.

Недоліки:

 • сумісна не з усіма клієнтськими девайсами;
 • чутлива до фізичних перешкод.

Що ж краще: діапазон WiFi 2,4 або 5 ГГц?

Щоб отримати швидку передачу даних, необхідно застосовувати частотний діапазон WiFi роутера в 5 ГГц. Найвищої якості з’єднання можна досягти в межах однієї кімнати. Якщо ж важливіше забезпечити більшу зону покриття або працювати з пристроями, що підтримують старі стандарти, варто вибрати 2,4 ГГц.

✓ Більше інформації по темі

✓ Читати більше статей на тему:

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну