info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Як налаштувати локальну мережу через vpn

Локальна мережа через VPN є виділеною лінією для зв’язку між комп’ютерами, заснованою на звичайному з’єднанні через Інтернет. Сучасний роутер дозволяє створювати такі тунелі усередині основної лінії з’єднання.

З якою метою створюється мережа через VPN? Подібні тунелі будуються, наприклад, у тих випадках, коли співробітникам підприємства необхідно мати віддалений доступ до корпоративної мережі (з дому, у відрядженні, поза офісом з мобільних пристроїв). Багато сучасних Інтернет-провайдерів забезпечують своїм клієнтам доступ до мережі через VPN. З’єднання через VPN також дозволяє налаштувати зв’язок між віддаленими філіями підприємств, витративши мінімум зусиль.

Основна відмінність між звичайним Інтернет-з’єднанням і VPN полягає в тому, що в першому випадку шифрування не застосовується, а в другому дані передаються по захищеному каналу зв’язку з шифруванням. Існує кілька видів тунельних протоколів, і рівень захисту безпосередньо залежить від протоколу.

Найпоширенішим протоколом для налаштування VPN через роутер є PPtP. Цей протокол застосовується для забезпечення віддаленого доступу до корпоративних мереж та інших цілей. Щоб налаштувати доступ до мережі VPN через Інтернет, необхідно створити PPtP-сервер на маршрутизаторі, створити акаунти користувачів і додати винятки у фаєрвол роутера, щоб не виникало перешкод для підключень.

  • Код товару: 44490 Комутатор MikroTik RB260GS Немає в наявності 1 774грн.
    Тип комутатора: Керований. Порти: 1 Гбіт/c. Кількість портів: 5. Кріплення в стійку: Немає

Доступ через VPN можна налаштувати за допомогою різних маршрутизаторів. У цьому разі ми розглянемо алгоритм цієї операції через популярний Wifi роутер MikroTik.

Налаштування VPN через MikroTik починається з увімкнення сервера на роутері. Для цього в його меню необхідно зайти в розділ PPP, на вкладці Interface знайти кнопку PPTP сервер і у вікні, що відкрилося, поставити галочку біля слова Enabled, а внизу, біля слів pap і chap галочки зняти.

Наступний крок налаштування через VPN за протоколом PPPtP — створення користувачів. У розділі PPP переходимо на вкладку Secrets, у вікні, натискаємо червоний знак “+” і приступаємо до оформлення нового користувача. У полі Name необхідно вказати логін, а нижче, у Password, пароль — їх використовуватимуть для підключення до тунельного з’єднання (наприклад, перед тим, як грати через VPN). Далі серед варіантів, що доступні в полі Service, виберіть тип протоколу PPtP. Нижче знаходиться поле Local Address — сюди потрібно вписати IP-адресу маршрутизатора, який виступає в ролі сервера. У полі Remote Address вказується IP-адреса користувача мережі. Натискаємо ОК — користувача створено.

Перед тим, як підключитися через VPN, необхідно прописати винятки фаєрволу. У меню управління роутером потрібно зайти в розділ IP й у списку вибрати Firewall. Відкриється віконце, в якому нас цікавить перша вкладка під назвою Filter Rules. Щоб додати нове правило, натискаємо кнопку +. В описі правила буде рядок Chain — тут потрібно вибрати input, у рядку Protocol указується tcp. Трохи нижче знаходиться поле Dst. Port, в якому потрібно прописати 1723 порту для тунелю VPN. У цьому ж вікні на вкладці Action у списку потрібно вибрати accept, що означатиме, що ми дозволяємо трафік через VPN. Наступний крок — роздільна здатність протоколу GRE. Здійснюється воно за допомогою аналогічної послідовності дій: створюється нове правило, тільки в полі Protocol потрібно вибрати gre та дозволити трафік у вкладці Action. У списку розділу Firewall нові правила необхідно підняти вгору, щоб над ними не було правил, які забороняють, інакше вони не будуть працювати.

В результаті цих дій сервер PPtP для доступу VPN буде запущений. Якщо у вас залишилися ще питання про те, як підключити через VPN користувачів через протокол PPtP, PPPoE, IPSec або будь-яке інше, ви можете звернутися за консультацією до фахівців нашого інтернет-магазину.

✓ Більше інформації по темі

✓ Читати більше статей на тему:

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну