info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Як захистити свій Wi-Fi роутер від сусідів — 11 методів

Вай-фай — це не те, чим хочеться ділитися з усіма навколо. Адже якщо кожен буде підключатися до вашої мережі, швидкість впаде, та й може виникнути загроза конфіденційності інформації. До того ж, зловмисники можуть скористатися вашим ай пі, щоб порушити закон. А запитають потім саме з вас. Навіть якщо ви передбачливо запаролили Wi-Fi, до нього все одно можна під’єднатися.

Розповідаємо, як надати своїй мережі більше безпеки.

№1 Захищаємо доступ до роутера

Якщо чужа людина підключиться до вашої мережі, вона може й отримати доступ до налаштувань маршрутизатора, а якщо є бажання — і поміняти їх. Щоб цього не сталося, потрібно:

 1. За допомогою вай-фай або кабелю під’єднатися до роутера.
 2. У пошуковику ввести ай пі маршрутизатора. Зазвичай його пишуть на наклейці. Якщо дані для входу змінювалися, і ви їх не знаєте, натисніть кнопку скидання на пристрої.
 3. Впишіть логін або пароль. Зазвичай, за умовчанням це “admin”. Слово потрібно ввести в обидві рядки.
 4. Відкриється веб-інтерфейс маршрутизатора. Хоча у різних роутерів він свій, принципових відмінностей немає. В меню знайдете розділ “Адміністрування” або вкладку зі схожою назвою. Тут ви можете ввести нові дані аутентифікації та підтвердити внесені зміни.

№2 Придумуємо надійний пароль від мережі

Хороший захист — це складний пароль. Ідеально, якщо він містить великі та малі літери, цифри та спеціальні символи. Чим рандомніше, тим краще: не потрібно вводити прості комбінації, набираючи літери або цифри з клавіатури послідовно. Дата народження й інші подібні дані — теж погана ідея для пароля.

Запаролити вай-фай просто: треба зайти в налаштування маршрутизатора і знайти там “Бездротовий режим”. Потім — перейти у вкладку “Безпека” та ввести новий пароль від мережі у відповідне поле. Не забудьте зберегти зміни.

Примітка: тут же ви можете поміняти ім’я мережі. Воно вводиться в рядок SSID.

Варто відзначити, що пароль необхідно регулярно оновлювати: хоча б раз в три місяці. Це знизить ймовірність злому.

№3 Вибираємо правильне шифрування

У тому ж розділі, де можна поміняти пароль від бездротової мережі, встановлюємо шифрування. Там представлені такі типи:

 • WEP — іноді його взагалі немає, оскільки він безнадійно застарів. Вважається самим ненадійним.
 • WPA — варіант середньої надійності, який, однак, не здатний підтримувати високу швидкість інтернету. Втім, деяким пристроям він необхідний. Зазвичай в цьому випадку маршрутизатор пропонує змішаний тип — WPA/WPA2.
 • WPA2 — забезпечує максимально надійний захист з’єднання. Якщо роутер пропонує різновиди, то для будинку потрібно вибирати Personal, він же PSK. Для офісів же стане в нагоді варіант Enterprise. Але він вимагає наявності RADIUS сервера, який відповідає за видачу ключів.

Також пропонується ще два варіанти шифрування. Це TKIP і AES. Перший — потрібен для старих девайсів. В налаштуваннях можна просто вибрати «Авто». Але в більшості випадків слід користуватися другим варіантом.

№4 Відключаємо WPS — можливість входу без пароля

Ця функція здається зручною. Досить натиснути на кнопку, розташовану на маршрутизаторі, і девайси зможуть підключатися до WI-FI роутера без введення пароля. Однак це робить мережу вразливою.

Деактивувати WPS, як правило, можна там же, де задається пароль мережі та шифрування. Щоб відключити функцію, необхідно просто зняти галочку з цього пункту.

Це були основні методи захисту. Однак є й інші заходи, які можна вжити, щоб посилити безпеку.

№5 Регулярно оновлюємо прошивку

Це дозволить отримати найсучасніші засоби захисту, та й в цілому сприяє коректній роботі роутера.

Тут діють такі правила:

 • На час поновлення маршрутизатор необхідно підключити до комп’ютера виключно провідним способом.
 • Слід вибрати відповідну версію ПЗ. Знадобиться переписати номер і серію маршрутизатора з наклейки. Потім цю інформацію треба ввести на сайті виробника.
 • Поки йде прошивка, роутер слід від’єднати від зовнішньої мережі.
 • Коли потрібний файл буде скачаний, в меню знадобиться знайти пункт “Оновлення”. Потім потрібно вибрати наш файл і підтвердити запуск процесу.

Цікаво: багато сучасних апаратів самі знаходять відповідну версію програмного забезпечення. Як тільки вона виходить, девайс повідомляє про це користувачеві.

№6 Вимикаємо віддалений доступ

Опція дає можливість управляти маршрутизатором за допомогою зовнішнього сигналу, який йде по WAN-кабелю. Це означає, що заходити в мережу необов’язково для зміни налаштувань. Як правило, подібна опція потрібна провайдерам: так можна розв’язати проблему з інтернетом, не виїжджаючи до користувача.

Але для безпеки такий доступ краще відключити. Робиться це в настройках: як правило, меню називається “Безпека”.

№7 Створюємо гостьову підмережу

Багато сучасних роутерів дозволяють створювати VLAN — віртуальну гостьову мережу. Пристрої, які до неї підключаються, не отримують доступу до основної “хазяйської” мережі. Це забезпечує надійний захист даних.

Включити цю функцію можна в налаштуваннях бездротової мережі. Далі маршрутизатор підкаже, що потрібно зробити: поставити ім’я мережі для гостей, ввести пароль від неї. Деякі моделі дають можливість розподілити швидкість.

№8 Приховуємо Wi-Fi

Можна зробити так, щоб ваша мережа не відображалася в списках пошуку. Звичайно, є спеціальні програми, які допомагають виявити прихований вай-фай, так що від хакерів цей метод навряд чи захистить. А от сусіди, які наполегливо підключалися до вашої мережі, більше так робити не будуть.

Приховати бездротову мережу можна в однойменному розділі. Потрібно тільки поставити галочку на відключення широкомовлення SSID. У деяких пристроях прямо написано “приховати точку доступу”.

Після того, як ви зробите ім’я мережі невидимим і збережете зміни, знадобиться перезавантажити роутер. Потім, щоб підключатися до свого вай-фай доведеться діяти так:

 1. на пристрої, який потрібно підключити, вибрати “Інші мережі”;
 2. ввести ім’я мережі та пароль.

На мобільних пристроях цей пункт часто називається “Додати мережу”.

№9 Фільтруємо пристрої за MAC-адресами

Така адреса являє собою унікальний номер пристрою. Більшість маршрутизаторів дає можливість створювати списки гаджетів: “білі” і “чорні”. В меню є спеціальний пункт для налаштування фільтра.

Подивитися МАС клієнтського пристрою можна, у властивостях підключення на ПК або в розділі “Інформація про пристрій” на смартфоні. У цьому методі є незручність: кожен новий девайс, який потрібно буде внести в список, доведеться прописувати в налаштуваннях.

Важливо! Це хороший захисний метод,але він не гарантує повну безпеку. Річ у тім, що “умільці” можуть перехопити ваш МАС і скопіювати його.

№10 Звузити покриття

Wi-Fi можна зробити менш помітним, якщо зменшити покриття. Найчастіше, сигнал можна зловити навіть в сусідньому будинку, не кажучи вже про квартиру. Обмеживши радіус покриття, ви також зможете знизити кількість перешкод.

Порада: регулярно перевіряйте, які саме девайси підключені до вашого вай-фаю. Так можна зразу відстежити, який пристрій отримав несанкціонований доступ.

№11 Взяти роутер з фаєрволом і VPN

Будь-які додаткові заходи захисту, які пов’язані з фаєрволом, брандмауером, DoS і мережевим екраном є досить дієвими. Річ у тому, що вони створені спеціально для запобігання атак. Якщо подібні функції є в роутері, то і включати їх не треба: вони активовані за замовчуванням.

Активація VPN, якщо маршрутизатор підтримує таку можливість, теж є хорошим засобом захисту. Вона дозволяє створити зашифрований тунель, який захищає не тільки роутер, але і всі пристрої, підключені до мережі.

Як видно, підвищити безпеку Wi-Fi нескладно. Навіть якщо якоїсь функції в роутері немає, є інші.

✓ Більше інформації по темі

✓ Читати більше статей на тему:

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну