info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Чому вимикається роутер і збиваються налаштування

Звичайні рядові користувачі домашніх ПК нерідко стикаються з проблемами роутера. У цьому матеріалі ми розберемося, чому вимикається роутер і збиваються настройки. Природно, це супроводжується необхідністю регулярно включати і перезавантажувати роутер, заново вказувати всі налаштування для відновлення доступу до інтернету.p>

Зазначена проблема зустрічається як при підключенні по кабелю, так і в разі, якщо пристрої працюють через wifi роутер незалежно від моделі – D-Link, ZyXEL, TRENDnet, Tp-Link, Asus або інший.

Чому вимикається роутер

Як правило, визначити, що роутер вимкнувся, користувач може по раптово зник доступу до мережі на всіх пристроях. Тут можливі кілька варіантів подій:

  • Відсутність живлення внаслідок відключення електроенергії. Тут все просто – пропало живлення, відключаються всі пристрої, і роутер в тому числі. Слід перевірити, чи подається електрика в квартиру або офіс.
  • Відключення живлення на розетці, через яку підключений роутер. Якщо в приміщенні декілька ліній подачі електроенергії, вийти з ладу могла одна з них, до якої підключений роутер. В цьому випадку необхідно перевірити розетку.
  • Багато моделей роутерів вимикаються, якщо реєструють перепади електрики. Раптові сплески або падіння в електромережі здатні вимкнути пристрій, а то і зовсім вивести його з ладу. Рішенням буде підключення роутера до функціонуючого джерела безперебійного живлення.
  • Джерело проблеми можна знайти також і в самому роутері. Вихід з ладу блоку живлення, його роз’єму, кабелю подачі живлення від блоку до пристрою – все це може бути причинами того, що вимикається роутер. Рішенням буде встановити, який же саме компонент зламаний, і замінити його.

Чому роутер перезавантажується і як з цим боротися

Дуже поширеною проблемою є банальна перенавантаження роутера. У цьому випадку він не вимикається повністю, але періодично перестає подавати сигнал на пристрої. Якщо в процесі роутер «підвисає» – слід шукати корінь проблеми. Можливими причинами можуть бути, знову-таки, регулярні перепади в електромережі, неправильні налаштування роутера, підключення нових проблемних пристроїв і т.д. Що ж можна зробити в такій ситуації?

Для початку слід поспостерігати, в які конкретно моменти роутер починає перезавантажуватися. Це може бути момент пікового навантаження на пристрій, коли на ПК або смартфонах запускаються певні сервіси – наприклад, торрент-клієнти з великою кількістю файлів, онлайн-ігри або потокове відео.

Якщо є можливість, роутер потрібно відключити і перевірити в іншій точці підключення з іншим провайдером (наприклад, в гостях у друзів). Якщо проблема пропала, можливо, вам слід оновити прошивку маршрутизатора.

Спробуйте відключити всі пристрої від роутера і послідовно додавати їх по одному. Можливо, причина криється в одному з них і вдасться визначити, в якому іменно.

Якщо під рукою є необхідний набір інструментів, можна зняти кришку роутера і блоку живлення, щоб перевірити, чи немає всередині роздутих конденсаторів. Якщо такі є, роутер слід віднести в ремонт для заміни конденсаторів, або купити новий. Не рекомендується розбирати пристрій, якщо він все ще на гарантії – простіше віддати в сервіс виробника.

Ще однією з причин може бути паразитний трафік. Йдеться про особливий IP-пакети, які передаються на роутер з мережі провайдера, викликаючи проблеми. Як правило, спеціальна відправка такого запиту є вже DoS атакою. Само собою, що повноцінна атака на ваш роутер навряд чи комусь потрібна, але паразитний трафік цілком може бути випадковим. Боротися з цим можна за допомогою включення вбудованого в маршрутизатор брандмауера – активізувати захист від DoS, а також заборонити пристрою відповідати на пін-запити з WAN.

Чому збиваються налаштування роутера

Якщо роутер просто перезавантажується, можна спокійно шукати причину проблеми. Але от якщо при цьому кожен раз збиваються настройки – це здатне вивести з себе кого завгодно. Йдеться про ситуації, коли найменший перепад в енергомережі або інша стороння проблема призводять до перезавантаження пристрою, після чого налаштуваня скидаються до заводських. Після покупки, будь який вай фай роутер потрібно налаштувати «під себе», тобто вказати свої настройки підключення до інтернету, а також прописати ім’я Wi-Fi мережі і пароль до неї. Всі ці дані записуються в пам’ять роутера і залишаються там навіть після повного виключення живлення. Проблемними є ситуації, коли роутер відмовляється зберігати призначені для користувача настройки в веб-інтерфейсі, або ж зберігає, але втрачає їх після відключення живлення. В обох випадках користувачеві (особливо малодосвідченому) доводиться заново згадувати, як налаштувати роутер, і починати процес заново. Причиною в більшості випадків є апаратна поломка і вирішити питання додаванням будь-яких налаштувань не можна. Однак, якісь дії ми зробити все ж можемо:

  • Слід зайти в панель управління маршрутизатором через інший браузер. У ряді випадків зміна браузера допомагала спрацьовування кнопок Застосувати, Зберегти або Apply після вказування всіх налаштувань. Також можна змінити пристрій, наприклад, вказати всі настройки через браузер на смартфоні.
  • Проблемний роутер, настройка якого збита, може «прийти до тями», якщо зробити йому апаратне скидання – для цього знайдіть на корпусі утоплену кнопку Reset і потримайте її не менше 10 секунд .
  • Як варіант – можна оновити прошивку. Для цього її потрібно завантажити з офіційного сайту виробника і оновити через відповідний розділ в панелі управління. Обов’язково шукайте прошивку саме для вашої моделі роутера.

Якщо всі вищевказані засоби не допомогли, причину слід шукати в залізі. Апаратна проблема вирішується візитом в сервісний центр по гарантії, в ремонтну майстерню, або заміною роутера.

✓ Більше інформації по темі

✓ Читати більше статей на тему:

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну