info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 18:00 без перерви
м. Київ (044) 331-07-53
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Чим відрізняється точка доступу від роутера

Ці два пристрої схожі, оскільки обидва забезпечують бездротову передачу даних. Чим же відрізняються девайси? Коли краще взяти роутер, а коли — точку доступу? Читайте статтю, щоб дізнатися.

Цікаво. Спочатку роутери нічого без дротів не передавали: у них не було вай-фай, а тільки порти для дротового з’єднання з ПК.

Особливості точок доступу

По суті, цей пристрій являє собою свого роду «розширювач» провідної мережі. Девайс може працювати в режимах:

  • базової станції — приймає трафік через мережевий кабель, а потім роздає його бездротовим шляхом;
  • бездротового клієнта — отримує трафік бездротовим шляхом, а передає — за допомогою кабелю;
  • повторювача — обмін даними без проводів.

Рекомендація: щоб не падала швидкість, не застосовуйте точку доступу як репітер.

У всіх перерахованих режимах звичайний пристрій тільки транслює трафік. Якщо до нього підключається декілька клієнтських девайсів, то швидкість розподіляється між ними в рівних частках. Також варто відзначити, що точки доступу зазвичай оснащуються тільки одним мережевим роз’ємом.

Особливості роутерів

Маршрутизатор розумніше точки доступу. Він не тільки приймає і передає інформацію, а ще й перерозподіляє дані згідно із заданими правилами.

Що вміє пристрій:

  • маршрутизувати трафік між підмережами та мережами;
  • призначати підключеним до нього гаджетам IP-адреси;
  • захищати мережу (в роутер вбудований брандмауер);
  • розподіляти швидкість між девайсами на основі налаштувань пріоритетності.

Також варто відзначити, що ці пристрої зазвичай оснащуються мінімум 4-ма LAN.

Примітка: деякі маршрутизатори оснащені функцією батьківського контролю. З її допомогою можна заблокувати доступ до обраних сайтів. Є моделі з вбудованим VPN.

Відмінності wi-fi роутера від точки доступу

Точка доступу — менш функціональний пристрій, ніж роутер. Вона може бути внутрішньою і зовнішньою, оснащуватися антеною або поставлятися без неї. Лан-порт у таких девайсів зазвичай один. Що стосується маршрутизатора, то він, як правило, використовується усередині приміщення та оснащений декількома лан-портами.

Крім цих відмінностей, є різниця в налаштуваннях й управлінні. Так, вай-фай роутер потрібно підключити до кабелю інтернет-провайдера і налаштувати через комп’ютер/смартфон всього один раз. Клієнтський девайс же буде підключатися автоматично після введення пароля. А ось в клієнтський пристрій, що підключається до точки доступу, необхідно вносити провайдерські налаштування.

Маршрутизатор дозволяє без зусиль організувати як домашню, так і офісну мережу. Він виконує функцію DHCP-сервера, роздає IP-адреси всередині мережі. Користувачеві потрібно лише підключитися до маршрутизатора, який було налаштовано, а все інше роутер виконає сам. У випадку ж з точкою доступу є ймовірність, що доведеться просити додаткові IP у провайдера.

Роутер оснащений захисними функціями: мережевим екраном, інтегрованим фаєрволом. Шифрування даних теж є. У точки доступу, крім шифрування інформації, захисних функцій немає.

Якщо необхідно більш швидке інтернет-з’єднання, можна підключити ПК безпосередньо до маршрутизатора за допомогою мережевого кабелю. Це дозволить отримати максимум швидкості, яка доступна в вашому тарифі. У більшості ж точок доступу немає можливості дротового з’єднання з девайсами-клієнтами: мережевий кабель використовується для зв’язку з маршрутизатором.

Роутер транслює трафік «закрито» — внутрішні айпі девайсів недоступні з його підмережі. Щоб його було видно, потрібно поворожити з налаштуваннями. А ось точка доступу передає трафік прозоро: для цього ніяких додаткових налаштувань не потрібно. Це добре для деяких спеціалізованих додатків.

Підсумуємо. Вай-фай роутер підійде для роздачі інтернету вдома або в невеликому офісі. Якщо ж потрібно організувати безшовний WiFi, хот спот в готелі або ресторані, великої корпоративної будівлі стануть в нагоді і роутер, і точка доступу.

Залишити коментар

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну