info@e-server.com.uaЧас роботи: Пн-Пт з 9:00 до 17:00 без перерви
м. Київ (044) 334-56-71
м. Одеса (048) 701-07-53
м. Дніпро (056) 784-4-784

Чим відрізняється точка доступу від роутера

Ці два пристрої схожі, оскільки обидва забезпечують бездротову передачу даних. Чим же відрізняються девайси? Коли краще взяти роутер, а коли — точку доступу? Читайте статтю, щоб дізнатися.

Цікаво. Спочатку роутери нічого без дротів не передавали: у них не було вай-фай, а тільки порти для дротового з’єднання з ПК.

Особливості точок доступу

По суті, цей пристрій являє собою свого роду «розширювач» провідної мережі. Девайс може працювати в режимах:

  • базової станції — приймає трафік через мережевий кабель, а потім роздає його бездротовим шляхом;
  • бездротового клієнта — отримує трафік бездротовим шляхом, а передає — за допомогою кабелю;
  • повторювача — обмін даними без проводів.

Рекомендація: щоб не падала швидкість, не застосовуйте точку доступу як репітер.

У всіх перерахованих режимах звичайний пристрій тільки транслює трафік. Якщо до нього підключається декілька клієнтських девайсів, то швидкість розподіляється між ними в рівних частках. Також варто відзначити, що точки доступу зазвичай оснащуються тільки одним мережевим роз’ємом.

  • Код товару: 49122 Точка доступу TP-Link EAP110 Є в наявності 1 199грн.
    Частота роботи Wi-Fi: 2.4 ГГц. Кількість портів: 1-4. Підтримка PoE: Так. Швидкість Wi-Fi: 300Mb

Особливості роутерів

Маршрутизатор розумніше точки доступу. Він не тільки приймає і передає інформацію, а ще й перерозподіляє дані згідно із заданими правилами.

Що вміє пристрій:

  • маршрутизувати трафік між підмережами та мережами;
  • призначати підключеним до нього гаджетам IP-адреси;
  • захищати мережу (в роутер вбудований брандмауер);
  • розподіляти швидкість між девайсами на основі налаштувань пріоритетності.

Також варто відзначити, що ці пристрої зазвичай оснащуються мінімум 4-ма LAN.

Примітка: деякі маршрутизатори оснащені функцією батьківського контролю. З її допомогою можна заблокувати доступ до обраних сайтів. Є моделі з вбудованим VPN.

Відмінності wi-fi роутера від точки доступу

Точка доступу — менш функціональний пристрій, ніж роутер. Вона може бути внутрішньою і зовнішньою, оснащуватися антеною або поставлятися без неї. Лан-порт у таких девайсів зазвичай один. Що стосується маршрутизатора, то він, як правило, використовується усередині приміщення та оснащений декількома лан-портами.

Крім цих відмінностей, є різниця в налаштуваннях й управлінні. Так, вай-фай роутер потрібно підключити до кабелю інтернет-провайдера і налаштувати через комп’ютер/смартфон всього один раз. Клієнтський девайс же буде підключатися автоматично після введення пароля. А ось в клієнтський пристрій, що підключається до точки доступу, необхідно вносити провайдерські налаштування.

Маршрутизатор дозволяє без зусиль організувати як домашню, так і офісну мережу. Він виконує функцію DHCP-сервера, роздає IP-адреси всередині мережі. Користувачеві потрібно лише підключитися до маршрутизатора, який було налаштовано, а все інше роутер виконає сам. У випадку ж з точкою доступу є ймовірність, що доведеться просити додаткові IP у провайдера.

Роутер оснащений захисними функціями: мережевим екраном, інтегрованим фаєрволом. Шифрування даних теж є. У точки доступу, крім шифрування інформації, захисних функцій немає.

Якщо необхідно більш швидке інтернет-з’єднання, можна підключити ПК безпосередньо до маршрутизатора за допомогою мережевого кабелю. Це дозволить отримати максимум швидкості, яка доступна в вашому тарифі. У більшості ж точок доступу немає можливості дротового з’єднання з девайсами-клієнтами: мережевий кабель використовується для зв’язку з маршрутизатором.

Роутер транслює трафік «закрито» — внутрішні айпі девайсів недоступні з його підмережі. Щоб його було видно, потрібно поворожити з налаштуваннями. А ось точка доступу передає трафік прозоро: для цього ніяких додаткових налаштувань не потрібно. Це добре для деяких спеціалізованих додатків.

Підсумуємо. Вай-фай роутер підійде для роздачі інтернету вдома або в невеликому офісі. Якщо ж потрібно організувати безшовний WiFi, хот спот в готелі або ресторані, великої корпоративної будівлі стануть в нагоді і роутер, і точка доступу.

✓ Більше інформації по темі

✓ Читати більше статей на тему:

Залишити коментар

The maximum upload file size: 64 МБ. You can upload: image. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Написати Директору

Шановний клієнт, Ви можете відправити Ваше побажання або скаргу безпосередньо Директору

Ваше звернення гарантовано буде доставлено директору.
Ви можете не вказувати e-mail, але тоді воно залишиться без зворотного зв'язку.

Запит на виїзд фахівця

Вкажіть контактні дані для оформлення заявки на виїзд фахівця.
Завантажте документ з переліком необхідних робіт:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Отримайте розрахунок вартості необхідного обладнання за 30 хвилин

Вкажіть куди відправити прорахунок.
Завантажте список потрібної продукції:
(Формати які підтримуются: xls, xlsx, xlsm, xlst, csv, doc, docx, rtf, text)
Файл не вибран

Дізнатись ціну